Nowe Kraśki 8ed

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Nowe Kraśki 8ed

Post autor: Grichalk »

misha pisze:ale to nie banner zieje tylko sztandarowy jako model dzięki uzyskanej ze sztandaru zasadzie specjalnej

jak to jest sędziowane to inna bajka :)


Tutaj zionięcie wynika bezpośrednio z run, czy też artefaktu. Zianie ze sztandaru w ograch, to też jest zianie bezpośrednio z przedmiotu , który dzierży bohater, a co za tym idzie konkretny model.



Jak będzie sędziowane? Nie wiem. Ale dobrze by było to uściślić, żeby nie było problemów, i wiadomo jak tym grać.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Bearded Unclean 'Un pisze:Rune of Fire:
"A weapon (...) has the Flaming Attacks, and grants its wielder a S4 Breath Weapon..."
Fiery Ring:
"(...) gives its bearer a S4 Breath Weapon..."
Czyli wychodzi na to, ze oba przedmioty dają zdolnosć Breath Wepon, analogicznie do sztandaru ogrów.Zgadza sie?
zakładając, że są to poprawne opisy :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

To, że osoba dzierząca broń zieje, nie oznacza , że zieje bezpośrednio ona.

W twoim rozumowaniu wygląda to tak, jak by krasnolud ziewał i z ust wydobywał mu sie ogień.
W moim wygląda to tak, że wyciaga on rękę z pierścieniem/bronią, i to z nich wydobywa się ogień.

Jak by nie patrzeć, w obu przypadkach zianie jest pochodzenia magicznego, nie naturalnego (gazy żołądkowe czy też jakś inna łatwopalna wydzielina).

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

masz rację :) ale wolę grać w grę zasad a nie w grę opisów i odniesień

Jajko DE było uścislone tak a nie inaczej w swietle aktualnego FAQ, co niosło konsekwencje również na sztandar ogrów.

Opis po prostu nie mieści się w definicji FAQ czym sa magical attacks - przedmiot daje zasadę specjalną właścicielowi przedmiotu ta zasada pozwala mu zionąć - włożył sobie trzonek takiej broni w gardło i zwymiotował :D równie dobre uzasadnienie

Dla przykładu: Wyrm Lanca brety ma sama w sobie zionięcie. Tu tego nie ma. Wystarczyło, żeby napisane było, że przedmiot ma zasadę specjalną i posiadacz go aktywuje byłoby magiczne bezpośrednio z przedmiotu.

EDIT: pytanie czy i w ogóle to wymaga jakiegoś uściślania w rozumieniu LS w jedną lub drugą stronę
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

TO ja dla zagwozdki powiem, że już każdy chyba mi ten dragonhide sędziował tak, że zionięcie jest magiczne
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

czy podwójny rune of spell breaking czyli stara spelleater rune zjada czary bound spells będące innate ability ?
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

hmmm.... co się dzieje jak mam Run of Slowness na bsb a ten siedzi w oddziale który ma Run of Slowness i ktoś na nich szarżuje ??? :mrgreen:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

PiotrB pisze:hmmm.... co się dzieje jak mam Run of Slowness na bsb a ten siedzi w oddziale który ma Run of Slowness i ktoś na nich szarżuje ??? :mrgreen:
Obstawiam, że działa normalnie. A więc tylko -d6. Żeby był lepszy efekt. musi być podwójna na jednym modelu.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

a ja obstawiam że daje - 2d6 :) bo to są dwa różne źródła... wyślę to pytanie Kudłatemu :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: Pysiek »

tam nie ma nic o jednym sztandarze tylko o jednym unicie :wink:

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

No tak ale to są dwa osobne niezależne magiczne przedmioty - odpowiedź nie jest oczywista - są spełnione wszelkie warunki żeby każdy działał niezależenie.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

można by zapytać bardziej hardcorowo:
jeśli na BSB masz 3x rune of slowness, a na oddziale 2x rune of slowness to czy przeciwnik:
- odejmuje d6 (pierwsza runa na BSB)
- rzuca 2k6 i odejmuje wyższą (skumulowane działanie 3 runy na BSB)
- rzuca 2k6 i odejmuje wyższą (runa na oddziale)

czyli razem odejmuje 3k6 :)
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Wording jest taki, ze jesli "oddział z pojedynczą runą jest szarżowany, to blablabla".
Dwie pojedyncze runy na 2 sztandarach nie łączą się w jedną nabitą podwójnie, więc nadal triggeruje zasada dla pojedynczej runy.
Podobnie runa naabita podówjnie nie łączy się z pojedynczą, aby stworzyć efekt potrójnej.

Pozostaje pytanie, czy obie runy triggerują osobno..? To już kwestia dla FAQ GW.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

lohost pisze:za bardzo sie podniecacie, w RB sa wymienione zasady specjalne ktore sie kumuluja, nic tam nie ma o modyfikatorach ruchu. jak zasady z lodowych feniksow beda sie stackowaly to wtedy proponuje wrocic do tego tematu.
Nie misiek.

Po pierwsze, w RB są wymienione tylko niektóre zasady specjalne. Masz to napisane w podręczniku.
Po drugie, jest wyraźnie zaznaczone, że zasady specjalne się NIE kumulują. FAQ GW.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

ja jednak mistrzowie poczekam co powie kudłaty bo on pewnie jako jeden z nielicznych przeczytał booka i zasady tworzenia run :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Przyjacielu nie masz pojęcie o czym gadasz a się mądrzysz :) i po co ? Opisany przypadek trzeba rozpatrywać pod kątem zasad runów z booka .Zresztą Kudłaty mi już napisał że runy się sumują...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

Kudłaty napisał, że runu się kumulują w rozumieniu, że nie da się na jednym sztandarze umieścić dwóch pojedynczych run tego samego typu (w związku z tym nie da się zrobić sztandaru "1st lvl run of slowness" +"1st lvl run of slowness" +"1st lvl run of slowness" = -3k6 dla szarżującego). Nie wypowiedział się co do sytuacji, że w jednym unicie sztandarowy oddziału ma runiczny sztandar ze "slowness'em" i armijny BSB ma runicznych sztandar ze "slowness'em".

Aczokolwiek tutaj wg mnie rację mają Lohost z Furionem (po tym jak już sobie wyjaśnili, że piszą o tym samym :) ) - zasady specjalne się nie kumulują chyba że jest to wyraźnie napisane (odwieczny problem z podwójnym armour piercingiem). I tak - runy dają zasadę specjalną. I tak - mam podręcznik do krasnoludków. :)

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

PiotrB pisze:czyli jak mam dwie na jednym i jedną na drugim to się sumuje i mam 2d6 z czego wybieram jedną kość i szarżujący mają ASL?
kudłaty pisze:Tak właśnie jest. Masz bunkier hamców bijących symultanicznie z AP.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

przecież to jakaś idiotyczna interpretacja z tym sumowaniem runów.
ja w to nie wierzę, że kudłaty tak napisał ?
może złapałeś go rano po przebudzeniu jak jeszcze spał ?

runy mają się sumować z różnych oddziałów lub z BSB i oddziału ?
mają działać jak połączona jedna wielka runa ?
nie ma bata :)
przecież już Lohost przed chwilą napisał jaki to idiotyzm z 2 kowalami z spellbreakingiem wychodzi.

p.s. poza tym przecież źródła z różnych run powinny działać a nie wyłączać się w oparciu o interpretację bonus z runy = specjalna zasada.
Przecież +1T z rune of iron i +1T z innej rune of fortitude się kumulują.
Tak samo bestie ze sztandarem +1S dostają +1S z sygnaturki z lore of beast.
Na tej samej zasadzie oddział ze rune of slowness z BSB z tą samą runą odejmuje 2k6 od szarżującego przeciwnika.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2014, o 12:01 przez White Lion, łącznie zmieniany 1 raz.
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Pysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: Pysiek »

http://www.bugmansbrewery.com/topic/425 ... ew-thread/

Tu o tym piszą. Może kogoś z tych mądrych natchnie 11-13 post

ODPOWIEDZ