Nowe WE

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Re: Nowe WE

Post autor: wind_sower »

Pytanie do Sisters of Twilight

Latają na Gwindalorze (Monstrous Beast) czyli ich troop type to Monstrous Cavalry. Jeździeców jest(są?) dwie. I mają zasadę specjalną:
If either Arahan or Naestra is slain, do not remove the model from play unless the other sister is killed in the same phase. If at least one sister has at least one wound remaining at the end of phase, both are restored to their starting number of wounds - otherwise remove both models as casualty
Siostry mają 2 woundy, Gwindalor 3. Czy znaczy to, że siostry awansują do 3 woundów(czyli cały model ma 6 woundów)? Jak rozpatrujemy strzał z działa? Aby ściągnąć model musimy wbić 6 woundów?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

armata zadaje kazdej siostrzycce d6 woundow. Wiec spokojnie moze je zabic.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

smok to monster a nie monstrous beast jak, np. orzel.
tutaji kazdy ma swoje wlasne W i T. przy strzelaniu z armaty kazdy dostaje hita z S10, co moze doprowadzic do sytacji, ze smok zostanie bez jezdzca (w tym wypadku jezdzcow ;) ) i trzeba rzucac na reakcje potwora, albo sisterki zostana na piechote bez smoka.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2014, o 18:05 przez Morsereg, łącznie zmieniany 1 raz.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Panowie Gwindalor to Great Eagle a nie dragon;)
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

To ja poproszę przeczytać jeszcze raz uważnie i ze zrozumieniem ^^

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Po mojemu obydwie siostry na Gwindalorze mają po prostu 3 woundy i spadają razem ze swoim mountem, równocześnie.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

a no to widzisz. to troche zmienia. w robocie sprawdzilem strone GW i jedynym modelem z siostrzyczkami byl smok. zalozylem wiec, ze pytajacy popelnil blad.

a tak to odpowiedz na twoje pytanie jest w FAQ:
Page 83 –Monstrous Cavalry.
In the second paragraph, replace “All the cavalry rules…with one exception – monstrous cavalry always use the highest Wounds characteristic…” with “All the cavalry rules…with two exceptions – monstrous cavalry always use the highest Toughness and Wounds characteristics…

w RB zas na stronie 85 jest, ze monstrous beasty uzywaja zasad monstrualnej kawalerii
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

Czyli jak sie nie zada im od razy 3w to potem sie lecza do maksa?
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

wind_sower pisze:To ja poproszę przeczytać jeszcze raz uważnie i ze zrozumieniem ^^
ja tez o to poprosze. co bylo niezrozumialemgo w tym co napisalem?

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

panterq pisze:Po mojemu obydwie siostry na Gwindalorze mają po prostu 3 woundy i spadają razem ze swoim mountem, równocześnie.
Dzięki za odp, tego się będę trzymał
Morsereg pisze:a no to widzisz. to troche zmienia. w robocie sprawdzilem strone GW i jedynym modelem z siostrzyczkami byl smok. zalozylem wiec, ze pytajacy popelnil blad.
[-X [-X [-X Poza tym mój drogi nawet elfy nie hodują 3 woundowych smoków ;)
Semi pisze:Czyli jak sie nie zada im od razy 3w to potem sie lecza do maksa?
zasadniczo na fazę, więc jak z działa wbijesz 5 woundów, to mozesz poprawić kusznikiem
Shino pisze:
wind_sower pisze:To ja poproszę przeczytać jeszcze raz uważnie i ze zrozumieniem ^^
ja tez o to poprosze. co bylo niezrozumialemgo w tym co napisalem?
Nie było w tym nic niezrozumiałego, nie było w tym też nic na temat i moje słowa nie były nawet do Ciebie skierowane

ODPOWIEDZ