Nwoy z WFB

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
mloedy
Plewa
Posty: 5

Nwoy z WFB

Post autor: mloedy »

Witam. Chciałbym zacząć grac w warhammer fantasy battle i mam kilka pytań.
Pierwsze: Czy ktoś jest tu z Gdańska?
Drugie: Czym się kierować tworząc armie i skąd mam znać ilości punktów danych jednostek?
Trzecie: czy ktoś mógłby mi przedstawić armie na 8 edycje na okolo 500 pkt dla: warriors of chaos, dwarfsa i vamprie counts?
Czwarte: wiadomo już mniej więcej kiedy będzie 9 edycja i czy czekać na nią czy może już kompletować jakaś armie??

Z góry dziękuje :D

PS: na początku chciałem grac z bratem który tez zaczyna wiec prosiłbym o przedstawienie przynajmniej 2 armii (on tez zaczyna).

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Witam na forum ;)
Po pierwsze: Na pewno znajdziesz mnóstwo osób z Gdańska, gdy mieszka się w większym mieście nie powinno być żadnych problemów z znalezieniem kogoś do gry
Po drugie: Koszt punktowy jest podany w armybookach (jeśli masz zamiar grać musisz sobie taką książeczkę zakupić). Co do pytania ,,Czym się kierować" to.. różnie. Warhammer jest grą gdzie praktycznie każda armia jest inna, jedni (klimaciarze =P~ ) np składają armię według zgodności z uniwersum i wyglądem figurek, inni nastawieni bardziej na wyniki starają się ją tak złożyć, aby wszystko dobrze ze sobą współgrało.
Po trzecie: Niestety ja ci na to pytanie nie odpowiem, nie gram żadną z tych armii :(
Po czwarte: podobno na jesień
PS:Na przyszłość: Do zadawania pytań początkujących jest już temat, nazywa się ,,Początkujący" :D
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

mloedy pisze:Witam. Chciałbym zacząć grac w warhammer fantasy battle i mam kilka pytań.
Pierwsze: Czy ktoś jest tu z Gdańska?
Drugie: Czym się kierować tworząc armie i skąd mam znać ilości punktów danych jednostek?
Trzecie: czy ktoś mógłby mi przedstawić armie na 8 edycje na okolo 500 pkt dla: warriors of chaos, dwarfsa i vamprie counts?
Czwarte: wiadomo już mniej więcej kiedy będzie 9 edycja i czy czekać na nią czy może już kompletować jakaś armie??

Z góry dziękuje :D

PS: na początku chciałem grac z bratem który tez zaczyna wiec prosiłbym o przedstawienie przynajmniej 2 armii (on tez zaczyna).
1. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=124&t=44061
2. Musisz kupić army booka lub ściągnąć army buildera
3. Dla krasi na te pk. ja bym wybrał run smitha, 10 kuszników, organy i działo - w sumie aż na tak małe pk nigdy nie grałem więc się mogę mylić
4. 9 edycja nadchodzi i podobno w starterze mają być orki z imperium. Jeżeli te 2 armie cię nie interesują to : Tak warto zacząć kompletować armie ! :D
EDIT : Ktoś mnie ubiegł ;d
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

mloedy
Plewa
Posty: 5

Post autor: mloedy »

Przepraszam ze w złym dziale i dzięki za odpowiedzi.
Jeszcze mam jedno pytanie. Gdzie znajdę jakiś słowniczek warhammera?

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Eee w sensie slangu, czy nazw jednostek z ang na pol?
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

mloedy
Plewa
Posty: 5

Post autor: mloedy »

slang

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

yo

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... C5%82ownik
tu masz temat z forum w innym dziale :)

przenieście dyskusje o armiach do działu ogólnego :) bo zaraz któryś moderator zasad zamknie ten temat, tu pytamy o zasady
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

i jak jesteś z Gdańska a ksywę w brzmiącą Młody możesz mieć trochę hmm... łatwiej :)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

konrad356
Plankton
Posty: 2

Post autor: konrad356 »

Kontynuując wypowiedź kolegi - Chcę w niedalekiej przyszłości wrócić do młotka. Grałem wcześniej dwoma armiami, teraz chciałem zacząć od nowa. Za dwa miesiące przeprowadzam się do Gdańska na studia i zastanawiam się, czy jest jakiś klub/ sklep ze stołami i z ludźmi chętnymi do gry ? Wygooglowałem coś, ale był to klub dla graczy grających w WH40k. I takie pytanie odnośnie nadchodzącej 9edycji - raczej nie opłaca się kupować army booka albo rulebooka na razie ? Nie wiem jak bardzo zasady zmienią się w 9 edycji.

I taka konkluzja - obchodzac różne strony ala cytadela, aukcje figurek na allegro, odnoszę wrażenie że polska scena Warhammera ma się dużo gorzej niż miało to miejsce kilka lat temu ? ( ostatni raz grałem WE jakoś w 2010 roku )

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

konrad356 pisze:Kontynuując wypowiedź kolegi - Chcę w niedalekiej przyszłości wrócić do młotka. Grałem wcześniej dwoma armiami, teraz chciałem zacząć od nowa. Za dwa miesiące przeprowadzam się do Gdańska na studia i zastanawiam się, czy jest jakiś klub/ sklep ze stołami i z ludźmi chętnymi do gry ? Wygooglowałem coś, ale był to klub dla graczy grających w WH40k. I takie pytanie odnośnie nadchodzącej 9edycji - raczej nie opłaca się kupować army booka albo rulebooka na razie ? Nie wiem jak bardzo zasady zmienią się w 9 edycji.

I taka konkluzja - obchodzac różne strony ala cytadela, aukcje figurek na allegro, odnoszę wrażenie że polska scena Warhammera ma się dużo gorzej niż miało to miejsce kilka lat temu ? ( ostatni raz grałem WE jakoś w 2010 roku )
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=124&t=44061 - Tu masz temat z Gańskiem.
Co do AB to zależy jaką armia chcesz grać
Cytadela to aktualnie martwa strona... także ... :D
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

konrad356 pisze:Kontynuując wypowiedź kolegi - Chcę w niedalekiej przyszłości wrócić do młotka. Grałem wcześniej dwoma armiami, teraz chciałem zacząć od nowa. Za dwa miesiące przeprowadzam się do Gdańska na studia i zastanawiam się, czy jest jakiś klub/ sklep ze stołami i z ludźmi chętnymi do gry ? Wygooglowałem coś, ale był to klub dla graczy grających w WH40k. I takie pytanie odnośnie nadchodzącej 9edycji - raczej nie opłaca się kupować army booka albo rulebooka na razie ? Nie wiem jak bardzo zasady zmienią się w 9 edycji.

I taka konkluzja - obchodzac różne strony ala cytadela, aukcje figurek na allegro, odnoszę wrażenie że polska scena Warhammera ma się dużo gorzej niż miało to miejsce kilka lat temu ? ( ostatni raz grałem WE jakoś w 2010 roku )
W Gdańsku nie ma miejsca do gry w wfb, w Gdyni są turnieje czasem w Rzeźniku. Można czasem róznież pograć w sklepie Shaga w Gdyni.

czy scena ma się gorzej wfb? w Trójmieście moim zdaniem zdecydowanie tak, ale tyczy się to WFB, ja przerzuciłem się na 40K i graczy dużo więcej i napływ nowych

ODPOWIEDZ