kilka pytań początkującego

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Meter
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Karak Var

Post autor: Meter »

mam takie pytanko o Woch:)
stykam się z odziałem przeciwnika moim oddziałem nurgla, w którym jest heros nurgla
czy jednostki stykające się równocześnie z oddziałem jak i z herosem mają zatem -2ws??

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

Myth pisze:Był sobie kiedyś temat o burning head:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... =169786161

Jako że wszyscy wypowiadali się tam tylko IMO i IMO (swoją drogą, brzmi to jak emo) więc chciałbym dla pewności zadać parę pytań o ten czar:

1. Jaka jest kolejność: rzucam czar, przeciwnik wpuszcza lub nie, jak wpuszcza to wyznaczam cel? Czy jakoś inaczej?
2. Powiązane z powyższym: czy działa MR jakiegokolwiek oddziału wroga?
mr nie dziala gdyz czar nie ma celu.

z tego samego powodu - najpierw dispell, potem linia.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3134
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Dziękuję za odpowiedź Szafa.
Kolejne pytanie, tym razem o ucieczkę lataczy:
Czy latacze uciekają po ziemii czy lotem? W związku z tym jak jest z ich dystansem ucieczki? Zawsze 3d6 czy zależnie od współczynnika M?
Czy latacze mogą się rozbić przy ucieczce o jakieś przeszkody terenowe/wrogie jednostki o odpowiednim US? I co za tym idzie czy latacze, o ile mają odpowiedni US, mogą panikować inne oddziały własnej armii podczas własnej ucieczki?

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Latacze uciekaja lotem 3d6. Jeśli wylądują na wrogu o US 5+ lub na terenie nieprzekraczalnym to giną.
Obrazek

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Latacze zawsze uciekają lotem, czyli na 3d6 (chyba, że uciekają z lasu bądź innego terenu, który nie pozwala latać - wtedy uciekają po ziemi, czyli 2d6).

Jeżeli latacze uciekają lotem, to rozbijają się o przeszkody/wrogie jednostki jeżeli na nich wylądują (wtedy też wywołują ewentualne paniki). Jeżeli uciekają po ziemi, to tak jak wszystkie pozostałe jednostki.
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3134
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Aha, czyli samo lądowanie może być zgubne w skutkach, dzięki za odpowiedzi.

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

Witam

sytuacja:
wwwwww
SS
SSSSSS


S-Sword Master
W- włócznicy

Moi włócznicy szarżują na SM od tyłu, czy:
- SM normalnie przysługuje ASF
-Ile sm atkuje, 2 czy 6 bo atakują pierwsi z ASF ( jeśli mają, ale chyba mają)

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Wolfgar pisze: - SM normalnie przysługuje ASF
Tak
Wolfgar pisze: -Ile sm atkuje, 2 czy 6 bo atakują pierwsi z ASF ( jeśli mają, ale chyba mają)
6

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Chciałem się upewnić czy jest możliwa taka sytuacja, że kolega ma w oddziale tana BSB z runą, która daję +1 do wyniku walki plus coś tam jeszcze, żeby nie powtórzyć kombinacji i sztandar oddziału z tą samą runą. Czy dostaje on wtedy +4 za sztandary (2 sztandary i 2 runy)?

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

takie coś wyskoczyło podczas bitwy i zgłupieliśmy w erze wszystkich faqów uściśleń i innych pierdół:
a mianowicie mamy oddział chosenów z markiem slaanesha a w nim bohaterów nurgla tura szarż dwóch herosów (oddział nie) chce zaszarzować terroryste czy muszą zdawać terror ??

Prosze o odpowiedz
Pzdr
R

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

było to jakoś ostatnio, nie muszą

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Emilianek pisze:Chciałem się upewnić czy jest możliwa taka sytuacja, że kolega ma w oddziale tana BSB z runą, która daję +1 do wyniku walki plus coś tam jeszcze, żeby nie powtórzyć kombinacji i sztandar oddziału z tą samą runą. Czy dostaje on wtedy +4 za sztandary (2 sztandary i 2 runy)?
powtorzona runa sie nie liczy
+1sztandar,+1bsb,+1 ichni warbanner,+1 stromni(war banner w 12")- wtedy bedzie +4

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

czt tarcza i miecz daja + 1 do pancerza nawet jak sie siedzi na koniu czy tylko na piechote?

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

tylko na piechotę i od przodu

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3134
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Pytanie o zasady strzelania: czy wolno ustawić oddział 15-osobowy w w trzech rzędach w taki sposób, że pierwszy szereg jest przed wzgórzem, dwa pozostałe na wzgórzu i w ten sposób korzystać z ostrzału wszystkich trzech szeregów? Proszę o jakieś poparcie odpowiedzi argumentem.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Drugi szereg jest na wzgórzu, więc może strzelać nad pierwszym szeregiem.
Trzeci szereg jest drugim szeregiem na wzgórzu, może strzelać ze wzgórza nad pierwszym szeregiem

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Jak jednostka jest na wzgórzu, to strzela z dwóch szeregów. Jak nie jest, to z jednego. Nigdzie nie ma zasady mówiącej o tym, że jeśli jednostka jest w połowie na wzgórzu, to strzela z trzech. To jakiś house rule.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

Jankiel pisze:Jak jednostka jest na wzgórzu, to strzela z dwóch szeregów. Jak nie jest, to z jednego. Nigdzie nie ma zasady mówiącej o tym, że jeśli jednostka jest w połowie na wzgórzu, to strzela z trzech. To jakiś house rule.
no chyba ze to wzgorze ma wiecej poziomow.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3134
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Ok, dzięki za odpowiedź. Po prostu złe odczytanie zasad z mojej strony.

Zablokowany