9 age - Pytania ogolne

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Re: 9 age - Pytania ogolne

Post autor: Glegut »

i taka rozkminka jeszcze a raczej upewnienie:

Czy MR (X) będzie działał na smoka jako na cały unit?

W opisie MR jest tak:
Magic Resistance (X)
All models in a unitwith one or more modelswith MagicResistance add the valuewithin brackets (X)to any Ward Save
rolls...

abad86
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: abad86 »

czary pozostające w grze można rozproszyć w turze rzucania przez przeciwnika i w 1 turze po ich rzuceniu?
dobrze rozumiem że mam turę przeciwnika i swoją podczas castowania żeby pozbyć się czaru pozostającego w grze, bo inaczej nie będę mógł zdjąć go przez całą grę?
MOCNE!!!!!
I z tego co rozumiem to podczas dispelu też można zasadzić sobie miscasta?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Nie możesz mieć miscasta na dispell.
RIPy tak jak piszesz.

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Nie tak, RIPy możesz zdjąć w każdej następnej fazie magii. Nie tylko pierwszej kolejnej. Możesz też zabić maga, który to rzucił;)

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Ajt czytałeś rulebooka?

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Jasne, tylko widać nie zakodowałem wystarczajaco. Mój błąd.

abad86
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: abad86 »

Sorry panie STAN , ale w podręczniku do 9th na stronie 40 pod naglowkiem OVERWHELMING POWER jest napisane ,, when casting or dispelling a spell...." więc jak to się ma do tego że nie podczas dispelowanią?
Aaaa teraz tak patrzę na opis typów czaru i widzę rozbieżność bo:
Strona 37 Spell Duration w Remainning in play jest napisane : RIP spell may be dispelled during each subsequent Magic Phase, a z kolei na 38 w Dispel ,,RIP " spell piszą,, ... and can only dispel spell cast in previous Magic Phase. Czyli co ... ?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Overhelming power to nie to samo co miscast, doczytaj

Awatar użytkownika
Elvis is (un)dead
Oszukista
Posty: 796

Post autor: Elvis is (un)dead »

W przypadku czarów typu RIP słowo "previous" rozumiałbym raczej jako "poprzedni, wcześniejszy" to znaczy nie rzucony w obecnej fazie magii. W przeciwnym wypadku dojdziemy do absurdu, o którym pisałeś - 2 szanse na dispella i koniec. To raczej nie był zamysł th 9th Age.

Awatar użytkownika
SiersciucH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: SiersciucH »

1. odnośnie ruchów przymusowych czy w mojej fazie gracz reaktywny wykonuje ucieczki swoimi oddziałami, czy robi też ruch losowy i test głupoty bo w podreczniku wersja polska jest to napisane niejasno to samo test zbiórki czy gracz reaktywny w mojej turze wykonuje go czy tylko w swojej

2 . grając dwarfami jak rzucam runę czy przeciwnik ma +1 do rozpraszania tego czaru z okazji tego że to zaklęty czar
3. i czy dostaję premię do rzutu na runę od poziomu runlorda czy nie?

abad86
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: abad86 »

Dobra Stan zwracam honor. Zagraliśmy z kumplem i doszliśmy do konsensusu że ostatni zdanie w Overower tyczy się tylko castowania, a nie dispelowania.

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Panowie jak w końcu jest z tym rozpraszaniem RIPÓW, kwestia jest dość istotna a interpretacje są rożne?
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

Awatar użytkownika
sly
Chuck Norris
Posty: 459

Post autor: sly »

Jak działa Terror na unit z Fear? Nie mogę znaleźć w zasadach. Czy terror niweluje fear i dział jak fear vs nic??
Oya, Oya, Oya !!!

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Nie ma żadnego niwelowania, dlatego nic nie możesz znaleźć :D
Terror na unit z Fear działa tak samo jak na każdy inny unit. Nie ma tu żadnej zależności.

Awatar użytkownika
sly
Chuck Norris
Posty: 459

Post autor: sly »

czyli nie daje -1 do Ld
Oya, Oya, Oya !!!

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Terror nie daje -1 LD, ale każdy model z Terrorem posiada dodatkowo zasadę Fear, który daje -1 LD.

Chodzi mi o to, że sam w sobie Terror ma taki sam wpływ na jednostki z Fear jak na inne, czyli np. zaszarżowane przez Terrorystę jednostki posiadające strach muszą normalnie zdawać panikę.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Kamil.Sz pisze:Panowie jak w końcu jest z tym rozpraszaniem RIPÓW, kwestia jest dość istotna a interpretacje są rożne?
Napisz konkretnie co jest niejasne.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 2#p1410372
Dyskusja trwa od tego posta, chodzi o zapis:
Starting with the Reactive Player, each player can try to dispel “Remains in Play” spells. A caster can automatically
dispel its own active “Remains in Play” spells without using any Magic Dice, while an opposing caster must make a
Dispel Attempt, and can only dispel spells cast in a previous Magic Phase. Dispel Attempts are done using Magic Dice
(Power or Dispel) as Dispel Dice and following “Dispel Attempt” in the Spellcasting sequence. To successfully dispel an
opposing “Remains in Play” spell,theDispelAttempt must be equalto or higher​than the lowest required (unmodified)
Casting Value of the “Remains in Play” version of the spell (ignoring Casting Values of Boosted versions).

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Chyba ktoś się walnął i zapomniał dodać "s" na koniec słowa Phase...

Ktoś o to pytał na 9th Age?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Pytanko, czy jeśli na oddziale mam banner +1M to heros wyszarżowujący z tego oddziału dostaje ten bonus do szarży?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Zablokowany