9 age - Pytania ogolne

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Re: 9 age - Pytania ogolne

Post autor: Slayer Zabójców »

A ja tak się zastanawiam dlaczego w 9th age maszyny dalej są traktowane w fazie wystawienia jako pojedyńczy oddział? Ktoś potrafi odpowiedzieć na to pytanie :p?
Obrazek

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1039

Post autor: Dancaarkiiel »

Ponieważ takie są zasady.
Pozdrawiam.
Obrazek

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

Czy jeśli mój oddział został zaszarżowany od prozdu i od boku, przegrał walke ale od licząc od przodu ma więcej szeregów niż przeciwnik to czy ten oddział dalej zdaje test na niezmodyfikowanej liderce, czy może jest jakas zasada, że przez szarże od boku te szeregi już nie sa liczone?

I drugie pytanie: czy przez "zdolność" dającą +1 to hit można trafiać na 2+, czy jest to jakoś ograniczone?
_______________________________

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

1) Zależy co zaszarżowało z boku - jeżeli jest tam oddział który pod koniec combatu ma przynajmniej 2 pełne szeregi to tracisz Steadfast (test na niezmodyfikowanej liderce), oczywiście skirmishe i fasty się nie liczą.

2) Tak, można trafiać na 2+, lepiej już się nie da, 1 to zawsze porażka
Obrazek

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

od boku samotny wojownik, bo tyle zostało z jego oddziału, w takim razie dzięki za odpowiedź, bo tego nie mogliśmy znaleźć w zasadach :)
_______________________________

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Czy jeśli mam bohatera z ld7, który jest generałem, w oddziale, który ma liderkę 9 (ld8 + dyscyplina) to czy mój generał rozdaje ld9 czy tylko ld8 (ld7 + dyscyplina)

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

8

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Dancaarkiiel pisze:Ponieważ takie są zasady.
Pozdrawiam.
Jeżeli ktoś nie posiada żadnej wartościowej wiedzy to zawsze znajdzie sposób, żeby dać wszystkim o tym znać :D
Pozdrawiam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

Ostatni turniej we Wrocławiu na Polconie zachęcił mnie do powrotu CHD na zasadach 9 edycji, szczególnie że tam też Chadecja wygrała.

Gdzie mogę pobrać pliki do army buildera lub jakikolwiek inny program, który obsługuje 9 edycję? Na Battlesribe nic nie znalazłem.

Z góry dzięki za odpowiedź.
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Never pisze:Ostatni turniej we Wrocławiu na Polconie zachęcił mnie do powrotu CHD na zasadach 9 edycji, szczególnie że tam też Chadecja wygrała.

Gdzie mogę pobrać pliki do army buildera lub jakikolwiek inny program, który obsługuje 9 edycję? Na Battlesribe nic nie znalazłem.

Z góry dzięki za odpowiedź.
No tak, armia samogrająca, więc fanów będzie przybywać :)
Battlescribe ma aktualne pliki do 9th age.

a AB pliki są tworzone przez DeBeliala. link poniżej

http://chomikuj.pl/debelial/Army+Builde ... 1746036.ab

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Na głównej stronie 9th Age znajdziesz realnie wszystko:
http://www.the-ninth-age.com/index.php?simple-page/
Po kolei jadąc w dół:
1. Official T9A Rules:
A) Rule book
B) Patths of Magic + karty do wydrukowania
C) Army booki - wersje soft i 2 pełne wersje
D) FAQ
2. Rules translation - spośród 5ciu języków znajduje się i polski :)
3. Others - wszystkie wspomagające pliczki i raporty/ statystyki, w tym: Army Builder 2.2 files v1.0.0_8 - tutaj zawsze jest najnowsza wersja.

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

Wielkie dzięki, wziąłem się za czytanie ;)
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

http://9thbuilder.com/ też jest fajny jeżeli używasz wielu komputerów praca/dom/telefon itp

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1039

Post autor: Dancaarkiiel »

Slayer Zabójców pisze:
Dancaarkiiel pisze:Ponieważ takie są zasady.
Pozdrawiam.
Jeżeli ktoś nie posiada żadnej wartościowej wiedzy to zawsze znajdzie sposób, żeby dać wszystkim o tym znać :D
Pozdrawiam.
Ale ładny tekst zaraz po durnym pytaniu. :^)
Pozdrawiam.

Żart pls stop
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Kto pierwszy robi MakeWay'a? Przy combat reformach jest wprost napisane, że aktywny gracz wyznacza kolejność. Przy MW tego zapisu nie ma. Jest tak samo, czy jakoś inaczej?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Jest generalna zasada, ze jezlei efekt jest w tym samym momencie to wyznacza aktywny gracz. A kaj to nie wiem, ale gdzies to jest :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Będąc dokładniejszym - Aktywny gacz wykonuje pierwszy swoje akcje, a nie wybiera :)

Awatar użytkownika
ninjaska
Chuck Norris
Posty: 386

Post autor: ninjaska »

Kiedys byla taka generalna zasada ze 'OverRun/Pursuit i 'Charge into new combat' mozna bylo zrobic jeno raz na ture. Tak bylo w VII i VIII edycji. Nie moge znalezc tego ograniczenia w IXed. Czy nie moge, bo nie ma, czy tez mijam wzrokiem wazny akapit?
Obrazek

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Ku mojemu zdumieniu najwyraźniej można do woli robić takie szarże :/

In case this Pursuit movement would bring the unit into contactwith an enemy unit, it automatically declares a Charge
against said unit, using its pursuit distance roll as its Charge roll. This Charge follows all the rules for Charges except
that no Charge Reactions are allowed. If this creates a newCombat, itwill be resolved in the next Player Turn (with the
charging unit still counting as charging). However, if the charging unitjoins an ongoing combatthat hasn't been fought
this Close Combat Phase yet, it will have a chance to fight and pursuit again this turn.
This special Charge cannot be
made towards a unit that just fled from a combat involving the pursuing unit. Treat such unit as a friendly unitfor the
pursuit move (including the initial rotation).

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Yep, niezmienne od 7 edycji chyba (w 8 było na pewno) :)
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Zablokowany