9 age - Pytania ogolne

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Re: 9 age - Pytania ogolne

Post autor: Ciara »

Zależy tylko i wyłącznie od preferencji, ja mam bodajże 8 calowy baton i jest ok. Długość nie ma znaczenia, w książce to tylko propozycja.
Obrazek

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Ciara pisze:Zależy tylko i wyłącznie od preferencji, ja mam bodajże 8 calowy baton i jest ok. Długość nie ma znaczenia, w książce to tylko propozycja.
Tak, jak masz 8 calowego batona, to faktycznie możesz udawać, że długość nie ma znaczenia :D
Czy Wy na pewno o tej samej grze? :P

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Wróćmy do figurek 8)

Mam kolejne dwa proste pytania:

1) Reakcja na szarże - Stand and Shoot - czy oddział który wykonał S&S może zadeklarować flee gdy zostanie zaszarżowany przez następny wrogi oddział?

2) Szarża - Rydwan - Czy rydwan w trakcie lub przed szarżą może zrobić Pivot czy robi tylko Wheela? Jeśli robi Pivot to gdzie jest tak napisane?
Obrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

1) tak, możesz zrobić S&S w jednego szarżującego, a przed kolejnym uciec
2) w szarży jednostka - niezależnie od typu - może wykonać pojedynczy wheel. Nie można wykonywać pivotów w trakcie wykonywania szarży, nawet jeśli normalnie jednostka może je wykonywać przy zwykłym ruchu.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Zapytałem na forum 9ki ale nikt nie chce odpisać. Może ktoś z was?
Hi,

can VS wizard using Essence of a free mind generate spells from Occultism or Shamanism?

"wizard may select up to two Paths on their Army List instead of one (from the ones normally available to it)."

The lores are not available to the wizard but the "it" at the end of the item description would suggest that it is possible to choose from all lores available for this army.

Thanks!
Obrazek

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Wydaję mi się, że może wybrać tylko z tych, które normalnie może wybrać. To jest chyba po prostu niechlujnie napisane a "it" odnosi się do "army list".
Obrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

No to na army list są jeszcze dwa lory. Zobaczymy czy coś odpisza.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Jak dla mnie to na bank chodzi o to, ze w rozpie masz 2 lory z normalnie dostępnych dla danego maga, a przed bitwą wybierasz jeden z nich.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Może i tak, ale niech zaczną dokładnie pisać zasady, bo teraz wcale to z opisu nie wynika.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

It odnosi się do wizard, przecież nie chcesz chyba przyznawac rzecxownikowi rodzajnika plciowego, zyjemy w XXI wieku a gre pisza Szwedzi :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

-Qc- pisze: "rodzajnika plciowego"
A co to jest "rodzajnik płciowy" :?: :wink:
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

Ja na przykład wiem w krasnoludzkim słowniku są rodzajniki płuciowe, sam nie wystarcza trzeba dokładnie podkreślic płeć rodzajnika . Bo bez to by nic nie bylo wiadomo . Nawet najstarsi amanci mogą sie mylnąc po paru beczułkach .
eMperem
Fear is the path to the dark side

Qba
Chuck Norris
Posty: 509
Lokalizacja: Lewa Flanka - Mielec

Post autor: Qba »

Jak to działa?
U SE wood aspect: Entangling Vines (przerzuty trafień w czelendżach) vs VC i wampir z przerzutami nietrafionych w czelendżach?
instagram.com/kuba.michonski

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Przyjęło się, że w sytuacjach kiedy musisz przerzucić wszystkie kości (tu trafione i nietrafione) rzucasz raz i to uznaje się za ostateczny rzut. Nie ma sensu wykonywać rzutu tylko po to, aby wziąć wszystkie kości i znów nimi rzucać nie patrząc nawet na to co wypadło (chyba, że ktoś chce wiedzieć, jaki świetny lub jaki koszmarny rzut musi przerzucić). Oszczędza to czasu.

Awatar użytkownika
Vesemirus
Mudżahedin
Posty: 278

Post autor: Vesemirus »

Mam pytanie - czy jeśli mam Lamie z mocą WS5 i dodatkowo drugą lamię na Court'cie w zasięgu 6 cali to GG (w której jest Lord) mają WS5 czy WS6?
Nagash is coming...

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Kolejność jest opisana w rulebooku, działa to mniej więcej tak że pierwszeństwo mają umiejętności ustawiające statystykę na określoną wartość (klamki ws 10, oblany fear, lamia) następnie dodaje się plusy do maks 10 a później minusy. I tak w Twoim przypadku Lamia ma 5 od postaci w oddziale i 6 po dodaniu bonusu z wózka.
Obrazek

Awatar użytkownika
G@lahad
Chuck Norris
Posty: 550
Lokalizacja: Vanguard/Łódź

Post autor: G@lahad »

Slayerzy krasnoludzcy mają zasadę "yer comin' with me". Jest tam napisane, że oddają hity gdy są "as wide as deep" co to w praktyce oznacza. Ja to tak zinterpretowałem, że jeśli jest oddział 25 seekerów ustawionych 5 na 5 to oddają tylko wtedy gdy ich stan na początku combatu wynosił 25 sztuk. Gdyby było ich 24 i byli ustawieni po 5 w szeregu to by już nie oddawali. Mam rację?
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

be at least as wide as it is deep

Chodzi o to, że nie możesz ich ustawić w kreskę i korzystać z tej zasady. Liczba kolumn musi być równa lub większa niż liczba szeregów.

Awatar użytkownika
G@lahad
Chuck Norris
Posty: 550
Lokalizacja: Vanguard/Łódź

Post autor: G@lahad »

thx :)
Obrazek

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

wind_sower pisze:... Liczba kolumn musi być równa lub większa niż liczba szeregów.
aaa to akurat powinna być zasad główna dla wszystkich w rulebooku 9thAge :) i dopiero od niej powinny być wyjątki np. formacja lancy

Zablokowany