9 age - Pytania ogolne

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Re: 9 age - Pytania ogolne

Post autor: esgaroth »

a jakbyś StarDrakea postawił na tylnich łapach? on i tak się nie mieści na owalnej podstawce, ogon jest poza, na 100x50 dodatkowo przednie łapy były poza podstawką

EDIT: czy można zadeklaraować s&s na jedną szarże a na drugą ucieczkę? przeglądaliśmy rulebooka i za bardzo nic nie zabrania tego

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Czy modele za warplatformą wypłacają swoje support ataki ?
Jeśli tak to czy jak moja włócznie to bija z dodatkowego szeregu ponad to ?
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

esgaroth pisze:EDIT: czy można zadeklaraować s&s na jedną szarże a na drugą ucieczkę? przeglądaliśmy rulebooka i za bardzo nic nie zabrania tego
Tak, jak najbardziej można.
Eltharion pisze:Czy modele za warplatformą wypłacają swoje support ataki ?
Jeśli tak to czy jak moja włócznie to bija z dodatkowego szeregu ponad to ?
Tak, ale liczysz war platforme normalnie za tyle szeregów ile zajmuje miejsca. W przypadku divine altaru raczej nie wyciągniesz takiej ilości fight in extra ranks aby ktoś za nim mógł uderzyć. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Stan pisze:Ja Ci polecam tego smoka:
https://www.forgeworld.co.uk/en-WW/Carmine-Dragon
Podstawka 50x50, na FW trochę słabe fotki, poszukaj sobie w necie pomalowanych, jest znacznie lepszy pod względem detali.
Przyglądam się jemu także, jednak nie przemawia do mnie tak mocno jak ten z AoS
esgaroth pisze:a jakbyś StarDrakea postawił na tylnich łapach? on i tak się nie mieści na owalnej podstawce, ogon jest poza, na 100x50 dodatkowo przednie łapy były poza podstawką
Kurcze, jest wiele opcji, które można by wykonać, jednak nie mając go fizycznie w ręce trudno zrobić przymiarki. Mierzyłem skalując w pdf podstawkę na fotce i odległość łap przednich i tylnych, i wychodzi na to, że brakuje kilku cm by zmieścił się na podstawce 100mm. Więc można by rozbudować powiedzmy skały na tylnej części podstawki i może by się zmieścił, pytanie tylko jak będzie wyglądała cała kompozycja. Czy aby to nie będzie wyglądało jaki zawodnik wagi superciężkiej w sumo na dziecięcej hulajnodze ;p

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

DarekH pisze:To chodzi o tego smoczka - jako figura jest obłędny, ale nie zmieści się na 50x100 :cry:
https://www.games-workshop.com/resource ... ke1360.jpg
Wiem, że to wszystko kwestia gustu, ale dla mnie ten model jest kanciasty, dwuwymiarowy i ogólnie rzecz biorąc okropny. Zgniła wisienką na torcie jest jeszcze ten ziomek na górze.

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Wow, aż mi się megazordy z power rangers przypomniały :D
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Czesc,

mam takie pytanie, czy jak dobrze rozumiem, w obecnej edycji lord na smoku do obrony bierze TYLKO statystyki smoka? A zatem model ma W, T, ASv smoka, i nie moze miec warda ani boostowac save'a?

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

W zasadzie tak, ale jest kilka wyjatkow. Przedmioty dzialajace na caly oddzial czy model dzialaja i na smoka.
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Czy w takim razie armour save i ward moge brac na caly model jezeli ma to bohater?

Awatar użytkownika
G@lahad
Chuck Norris
Posty: 547
Lokalizacja: Vanguard/Łódź

Post autor: G@lahad »

Jak masz napisane "bearers model" lub "bearers unit" to przedmiot działa również na smoka. Jeśli jest napisane "bearer" to nie działa i masz save i ward taki jak smok.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Działa tylko to co działa na wearers model.
Wearer nie działa.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Czy monster mający zasadę fly ma monter ranks/ korzysta z monster ranks? A jeśli nie, to na której stronie w RB jest zapis pozbawiający go tej zasady?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

JarekK pisze:Czy monster mający zasadę fly ma monter ranks/ korzysta z monster ranks? A jeśli nie, to na której stronie w RB jest zapis pozbawiający go tej zasady?
Z zasady s. lot Modele z Zasadą Specjalną Lot posiadają Zasady Specjalne: Szybki Krok i Jednostka Lekka. i dalej z zasady d. jednostka lekka Jeśli ponad połowa modeli w Oddziale posiada Zasadę Specjalną Jednostka Lekka, Oddział zawsze liczy się, jakby posiadał 0 Pełnych Szeregów.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

A w ten sposób. Dzięki :)
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

taka sprawa:




-------aaaaa
-------aaaaa
-------aaaaa
-------aaaaa
-------aaaaa
bbbbbbccccdddddddd

a-oddział, który jest szarżowany (5 w szeregu)
b-oddział (7 w szeregu)
c-rydwan
d-oddział (7 w szeregu)

oddziały, to piechota 20x20

sytuacja wyglądała tak:
wszystko chce zaszarżować na "a" jednak nie spełniam warunków maksymilizacj, bo rydwan jako jeden model zajmuje więcej miejsca ale w zasadzie to wtedy rydwan nie ma prawa zaszarżować bo nie ma jak tego inaczej dostawić. Smaczku dodaje fakt, że aby rydwan mógł wpaść to musi wpaść razem z oddziałem "b" (oddział blokuje chariot). Czy wtedy mogę się tak dostawić jak na przedstawionym przykładzie?
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

Jak nie ma innej opcji to musisz, wazniejsze jest dostawienie szarzy niz maksymalizacja
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

też mi się tak zdaje, najpierw patrzymy ile unitów uda się po prostu dostawić, następnie maksymalizujemy w ramach możliwości.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Ważniejsza jest maksymalizacja ilości unitów od ilość modeli
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Odoamar pisze:Ważniejsza jest maksymalizacja ilości unitów od ilość modeli
no proste i oczywiste przecież!
Dzięki.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

nie wiem czy dobrze zrozumiałem rysunek ale jeżeli jesteś w stanie zrobić wheela (np szarża z daleka z 10 cali) to możesz szarżować na krzyż (a właściwie to musisz żeby maksymalizować), czyli rydwan możesz dostawić rogiem do jednostki aaaaaa, do multiszarż jest dużo rysuneczków w rulebooku 9th

Zablokowany