9 age - Pytania ogolne

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Re: 9 age - Pytania ogolne

Post autor: Ciara »

Nie patrz na zasady w army builerach. Kieruj się tym co jest w army booku.

Leczysz/wskrzeszasz tylko to co jest na stole. Jak ktoś umarł to na amen.



A kto umarł, ten nie żyje...
Obrazek

Awatar użytkownika
ALTPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Post autor: ALTPL »

Czyli w pierwsze turze szarży mam 3 ataki ( jeżeli szarżowałem) z góry i trzy z doły od jelonków?
Thank You for the Daemon!

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Nie. Wczytaj się kto ma jakie zasady.

Riderzy maja 1 atak z bazy, frenzy i devastating charge.
Jelonki mają jeden z bazy i frenzy.

To wszystko.
Obrazek

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Mam takie pytanie, jeżeli przeciwnik zostanie zbreakowany i uciekl np 7 cali ja pogonilem 9, to czy zatrzymuje sie na 7 calach czy na 9 calach? Jezeli na 9 calach, to panike od zniszczonego oddzialu rozumiem mierze od miejsca w ktorym dopadlem przeciwnika, czyli na 7 calach mierze promień?

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Jeśli przy break'u wyrzucisz więcej na pogoń niż przeciwnik na ucieczkę, to wróg jest niszczony w miejscu combatu (nie przesuwasz go nigdzie) i od tego miejsca są mierzone paniki. Oddział goniący porusza się o pełen dystans jaki wyrzucił na pogoń.

Rulebook str. 55
Roll for Flee and Pursue Distances
If any pursuing unit rolls an equal or higher Pursuit Distance than the Flee Distance of the unit it is pursuing, the fleeing unit is destroyed. Remove that unit from the game; no saves or special rules can save it.

Kerdej88
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: Kerdej88 »

Mam takie pytanie do rydwanów Tomb Kingów: Deklaruję 6-rydwanowym oddziałem szarże na oddział łuczników, samobójcy deklarują stand and shoot, podczas strzelania zabijają mi rydwan, więc mam niepełny drugi szereg. Potem w fazie magii rzucam na rydwany augment, przy okazji wskrzeszając rydwan i znów mając pełen oddział. Czy w close combat dostaję bonus do siły impact hits za drugi szereg rydwanów jakby tam cały czas był?

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Kerdej88 pisze:Mam takie pytanie do rydwanów Tomb Kingów: Deklaruję 6-rydwanowym oddziałem szarże na oddział łuczników, samobójcy deklarują stand and shoot, podczas strzelania zabijają mi rydwan, więc mam niepełny drugi szereg. Potem w fazie magii rzucam na rydwany augment, przy okazji wskrzeszając rydwan i znów mając pełen oddział. Czy w close combat dostaję bonus do siły impact hits za drugi szereg rydwanów jakby tam cały czas był?
Owszem, siłę określasz na początku fazy CC, a do tej fazy ilość chariotów się nie zmieniła.

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

Czy ktoś wie, kiedy ma wyjść kolejna duża zmiana zasad?

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

W grudniu ma być otwarta beta wersji 2.0 - po feedbacku z niej będzie pełne 2.0
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

Jak to w koncu jest z bolcami stojacymi kawalkiem na gorce? Jaka wysokosc maja i czy maja cover?
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Wszystko znajdziesz w rulebooku.

Jeśli jesteś większością podstawki na górce to masz Towering presence i żadnych coverow od górki.
Jeśli jesteś tylko kawałkiem i reszta jest za górką schowana przed losem przeciwnika to zachowujesz swój poziom i masz soft covera.
Obrazek

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

Czyli stojac kawalkiem na gorce zachowuja swoja wysokosc 1 i nie widze za np kawaleria?
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Dokładnie tak. I jak trzymasz piechotę na górce przed maszyną to nic nie widzisz. Mało kto to ogarnia że to tak działa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Dlaczego piechota zasłania widoczność maszynom? Taka sama wysokość, a modele tej samej wysokości nie zasłaniają sobie widoczności(?)

Varred
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Varred »

Ponieważ mowa jest o górce. Modele więcej niż połowa footprintu maja Gigantic Height a maszyna która dostaje cover od górki ma swoją własną wysokość. Tak w skrócie.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Dokładnie tak. W moim przykładzie mam na myśli przypadki gdy stawiają maszyny krańcem na górce.
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Ciara pisze:Dokładnie tak. I jak trzymasz piechotę na górce przed maszyną to nic nie widzisz. Mało kto to ogarnia że to tak działa.
Oj mało kto. Potem dostaję pytania o sam cover albo o samo to czy są Towering czy nie na turnieju i jest zdziwienie jak tacy gracze potem grają ze sobą i trzeba im wyjaśniać jeszcze raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Bo to jest niejasno napisane. Co to znaczy "partially"? Nie ma definicji tego. Jak stoi mi 3/4 maszyny na gorce, to dla mnie to jest wciaz partially i powinienem dostac i covera i jednoczesnie byc Gigantic.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

To jest bardzo jasne napisane. Jeżeli oddział, który do Ciebie strzela widzi więcej jak 50% procent Twojego footprintu nie masz covera.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Taka rozkmina co do górki. Jak ustawię oddział łuczników (czy jakikolwiek r&f unit strzelający) z pierwszym szeregiem w całości na górce a drugim szeregiem tylko krańcem podstawki to w takim przypadku drugi szereg nie strzela wcale? Pierwszy szereg ma poziom 3, drugi 1, czyli blokują sobie losa?
Obrazek

Zablokowany