9 age - Pytania ogolne

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Re: 9 age - Pytania ogolne

Post autor: wind_sower »

Modele z tego samego oddziału nigdy nie blokują Losa. Poza tym drugi szereg bierze Losa z pierwszego szeregu.

Awatar użytkownika
ALTPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Post autor: ALTPL »

Pytanko: czy szarżując jednostką mogę przekierować impact hity w bohatera znajdującego się w oddziale zamiast tłuc w oddział ?
Thank You for the Daemon!

Awatar użytkownika
Elvis is (un)dead
Oszukista
Posty: 796

Post autor: Elvis is (un)dead »

nope... chyba że szarżuje bohater na rydwanie i bohater z szarżowanego oddziału weźmie challenga, wtedy impacty wejdą w niego.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

I chyba, że nie ma 5 r&f lub ma inny troop type

Awatar użytkownika
ALTPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Post autor: ALTPL »

To jeszcze jedno pytanie: czy działko khorne dostaje +1 Do siły w pierwszej rundzie cc ? ( w rulebook jest oznaczony jako demon of wrath) jeżeli tak, to czy impacty pójdą z siłą 6?
Thank You for the Daemon!

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

@wind_sower
Jesteś pewny? W rulebooku mam taki zapis:
Check the Line of Sight for each shooting model. Remember that Line of Sight is always drawn from the front!
.

Ale w sumie nieważne, pod losem znalazłem zapis że modele w tej samej jednostce nigdy nie blokują sobie losa. Więc wychodzi na to że w przypadku którym opisałem nie blokują sobie losa ale nie przejdzie trick (wdg tego co Ty podałeś) wystawienia przedniej ranki na górce a reszty za nią i strzelania z obu szeregów. Ten drugi będzie miał losa blokowanego przez górkę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 255

Post autor: Kaszalot »

Cześć.
Czy ruch overrunowy (straight forward), to rzeczywiście prosto do przodu?
Czy może, jeżeli pozwoli na to zasięg overruna, można wykonać wheela i wjechać w przeciwnika, który jest w front arc?

Ps. Przepraszam za koślawy język.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Kaszalot pisze:Cześć.
Czy ruch overrunowy (straight forward), to rzeczywiście prosto do przodu?
Czy może, jeżeli pozwoli na to zasięg overruna, można wykonać wheela i wjechać w przeciwnika, który jest w front arc?
Działa to tak: lecisz do przodu o tyle ile wyrzuciłeś na kostkach. Jeśli po tym ruchu dojdziesz do przeciwnika, to jest to traktowane jako szarża i możesz wykonac 1go wheela jak przy normalnej szarży.
ALTPL pisze:To jeszcze jedno pytanie: czy działko khorne dostaje +1 Do siły w pierwszej rundzie cc ? ( w rulebook jest oznaczony jako demon of wrath) jeżeli tak, to czy impacty pójdą z siłą 6?
Samo działo dostaje +1S. Ale impacty bije z S5. Impacty jako specjalne ataki olewają bonusy do siły z klamek i nie korzystają z zasad specjalnych.
Obrazek

Awatar użytkownika
ALTPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Post autor: ALTPL »

Pytanie kolejne, czy hełm dający przerzuty woundów działają również przy przepełniony mocą?
Thank You for the Daemon!

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Bluffer działa na każdy rzut na ranienie w grze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Wolę się upewnić ale magic resistance (ten z przedmiotów magicznych) działa na ridden monster, prawda? :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Działa. Medzik rezist działa na całe jednostki na modele/model party z tą zasadą. Czyli działa na wszystko, w tym smoki. Bo smok to ciągle jednostka.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

To jeszcze dwa pytania:

1). Divine atacki. Jeśli wezmę divine icon to divine atacki przechodzą na broń zasiegową?
2).Stompy i boosty z magii. Działają jakieś bajery z magi na stompy (divine atacki z divination, ap z metalu itp)? Czy tylko te które jasno podnoszą siłę?
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Varred
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Varred »

1. Wydaje mi się, że Divine Icon daje tylko w Combacie
2. Na stompy nie działa nic, jako że to Special Attack

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Tak jak varred mówi. Zasiegowe ataki korzystają z zasad broni zasiegowych i tych zasad, które jasno określają że działają na ataki zasiegowe.
Obrazek

Romek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Post autor: Romek »

jakis czas temu pytalem czy na stopmy dzialaja rerole woundow z evo i dostalem odpowiedz twierdzaca,

Varred
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Varred »

To ktoś Cię zwałował.
Bezpośrednio z BRB:
Special Attacks
Certain models are allowed to make Special Attacks during the Close Combat, Movement or Shooting Phase. By
default the Special Attacks can not benefit from weapon bonuses or special rules that normally affect attacks of their
category. All Special Attacks are explicitly marked as such. The examples are Stomp, Grinding Attacks, Crush Attack,
Impact Hits, Breath Weapon.
Edit:
Chciaż nie. Reroll woundów dostanie. Nie dostanie Divine Attacków ani dodatkowego ap ani jakiegokolwiek efektu czaru który dodaje Special Rule.
Tak samo z evo nie dostanie Lethal Strike'a.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Remoka nie zwałowali. Reroll ran to nie jest zasada specjalna, tylko czysty bonus.
Obrazek

Varred
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Varred »

Ciara pisze:Remoka nie zwałowali. Reroll ran to nie jest zasada specjalna, tylko czysty bonus.
Dokładnie to napisałem po edicie. :)

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Ano, tak tylko potwierdzam ;^)
Obrazek

Zablokowany