8 ed strzelanie z działa i overrun

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
tomke
Warzywo
Posty: 14

8 ed strzelanie z działa i overrun

Post autor: tomke »

Cześć,

podczas ostatniego turnieju ze znajmomymi wszyły dwa pytania.

1) Jeśli strzelam do figurki na podstawce która ma 4 cale i celuję na 4 cale przed nią to zakładam jeśli wynik na artylerysjkiej kości wypadnie 4 lub 6 to trafiam automatycznie ale co jeśli wypadnie 8? Zakładam, że działo stoi wprost naprzeciwko figurki. Czy mogę celować tak aby na 2 calowej podstawce oba wyniki trafiały automatycznie czy muszę wybrać który będzie albo przed figurką albo za?

2) Dwa regimenty walczą ze sobą od boku wpada dodatkowy i w trakcie tej rundy niszczy odział przeciwnika. Według zasad ma prawdo do overruna ale ponieważ wcześniejszy odział nie może go zrobić (to nie jest jego pierwsza tura walki) to czy blokuje możliwość overruna drugiemu ?
Poniżej załączam obrazki, żeby lepiej wyjaśnić

Mam nadzieję, że wszystko zrozumiale opisałem.

Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

1) Prosta matma. 4 cale to 4 cale. Jak deklarujesz punkt 8 cali przed jej końcem to trafisz automatycznie na 6 i 8, a jak 8 za jej końcem to na 4 i 6. Pamiętaj jednak, że jest jeszcze dorzut więc lepiej nie dostrzelić niż przestrzelić. Jak nie chcesz kosić oddziałów, a celujesz w konkretny model to zawsze deklaruj punkt 10 cali przed końcem podstawki (tak, że na 10 jeszcze wchodzi, bez przestrzelenia)
2) Blokuje.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2016, o 13:10 przez Hoax, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Blokuje ze względu na swoją pozycję. Ale gdybyś był w stanie dostawać się U2 tak żeby mieć czystą drogę na wprost, to byś mógł.

tomke
Warzywo
Posty: 14

Post autor: tomke »

Dzięki za odpowiedzi

1) No tak prawda, że to matematyka.

2) Miałem wątpliwości do tego bo w podręczniku jest napisane żeby traktować overrun jako gonienie w przy gonieniu jednostki sobie nie przeszkadzają i nie blokują. Teraz już wiem, że się myliłem. W tym wypadku nie było możliwości żeby zaszarżować inaczej.

Jeszce raz dzięki za odpowiedzi.

ODPOWIEDZ