Pytania dotyczące wersji 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Re: Pytania dotyczące wersji 2.0

Post autor: X.Maciek »

W ilu calach generał z oath of fealty zwiększa marsz chłopom?
"Armia baranów dowodzona przez lwa jest silniejsza niż armia lwów dowodzona przez barana"

Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

12. Oath nie wydłuża zasięgu, jedynie daje 6" generalskiej dla chłopów.
Obrazek

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Dziękuję. Wiedziałem, że nie wydłuża. Bardziej myślałem o tym czy marsz zwiększa w 6" czy w 12" :)
"Armia baranów dowodzona przez lwa jest silniejsza niż armia lwów dowodzona przez barana"

Obrazek

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Cześć, czy taki postcombat reform unitu żółtego i zielonego jest dozwolone?

żółty unit w walce stykał się z 4 modelami a po reformie już tylko z 2 a w jego miejsce wszedł monster.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 8 kwie 2020, o 19:22 przez Tirit, łącznie zmieniany 1 raz.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Primo, to jest combat reform a nie post combat, duża różnica :)
Secondo, gdy popatrzysz się na zasady Combat Reform to zauważysz że piszą tam reformie po koleji każdą jednostką, więc niestety nie jest to możliwe(ew. zielony unit mógłbym się stykać po rogu, ale z obrazka wynika że nie jest w stanie).
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Ale jest za to możliwe, gdy ten unit żółty stanie na równi z tymi 2 modelami, by mieć 3 w styku, wetdy:

xxxx
aa d
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Tak. Biorąc pod uwagę, że to jakiś Inkscape... Mamut.nie zauważył, że zielony może dojść do roga. w tedy żolty sie moze odsunac o caly jeden model w lewo (lub zajac dowolna pozycje posrednia).

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Źle zrobiony diabram to nie moja wina :P
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Zanim odpowiecie sprawdźcie w RB tak dla pewności. Otóż MOŻESZ tak zrobić, bez żadnych problemów, bo:
RB str. 79, pkt 15.I
When performing a Combat Reform, remove a unit from the Battlefield and place it back, following these restrictions
- The unit must be placed in base contact with all the enemy units it was in base contact before the CombatReform, and in the same Facing of the enemy unit(s).
-After each Combat Reform, at least as many models of the Combat Reforming unit must be in base contactwith enemy models as there were before.
Furthermore, after a player has completed all their Combat Reforms, all enemy models that were in base contactwith opposing models before the Combat Reform must still be in base contact after the Combat Reform, but theymay be Engaged with different models or units
Pominąłem zasady zbędne dla tej sytuacji, jak Unit Spacing itp.

Więc sytuacja wygląda tak, że po każdym jednym naszym Combat Reformie, ilość naszych modeli w danym oddziale w base contakt musi być taka sama lub większa jak przed Reformem. To samo tyczy się wrogich modeli, ale ilość w base contakt patrzy się dopiero po wszystkich naszych Combat Reformach, a nie po każdym pojedynczym.

ODPOWIEDZ