Pytania dotyczące wersji 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Re: Pytania dotyczące wersji 2.0

Post autor: Shino »

nie wiecej niz march move

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

A odległości w tym przypadku są liczone od środka modelu, a nie po krawędziach.

Romek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Post autor: Romek »

Mam pytanie o zasade Sweepa na wratach.

Zasada mowi ze oddzial z light troops moze robic nieograniczona ilosc refoermow ale nie moze przekroczyc max 2xkotrnosci marszu. Konczac ruch nie moga skonczyc dalej niz March move zadnym modelem (mierzac od srodka).
Dodatkowo Sweep ma zapis ze odleglość mierzy się od miejsca rozpoczęcia ruchu - przez miejsce styku- do miejsca koncowego.

Ja te zasade rozumiem tak, że skraca ona zasieg sweepa z 2x marszu do 2x march -2 razy odleglość od przeciwnika po skonczeniu ruchu.
(np zakladajac ze zatrzymasz oddzial rowno 1 cal od przecwinka po wszystkich reformach to nie mogac skonczyc dalej niz march move 12" -2x 1" cal = 10")

Czy dobrze rozumiem?
Ostatnio zmieniony 2 sty 2018, o 16:31 przez Romek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Czemu 2x 1"?

Romek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Post autor: Romek »

Bo musisz skonczyc 1 cal od innych oddzialów. Wiec od startowej pozycji do miejsca styku do ostatecznej pozycji masz 1 cal, ktory liczysz podwójnie( od miejsca starttowego do styku sweepa i od styku sweepa do pozycji koncowej).

Co do 2x March Rate - napisali ze to literowka.
https://www.the-ninth-age.com/index.php ... post851640

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Lanca biję się od przodu z warriorami hałasu. Od boku wpada lord na chimerze i dostaje duel. Czy mimo tego, ze nie mogę wyprowadzić ataków w chimerę rycerzami to dalej nie mogę robić supportów w warriorów i te ataki przepadają?

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Jak chcę użyć crystall ball, to mogę to zrobić po sprawdzeniu jaką dostałem kartę, czy muszę zadeklarować użycie jeszcze przed wylosowaniem?
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Crystal balla odpalasz na samym początku fazy magii, zanim pociągniesz flux kartę.

W rbku znalazłem zapis że modele które nie są w duelu nie mogą atakować modeli w duelu zaś w innym miejscu jest zapis że jeśli model ma możliwość robienia suportingów lub bicie model w styku na flance/tyle to musi go bić. Zgaduję że duel ma pierwszeństwo ale nie wynika to z zapisów w rbku?
Obrazek

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Czyli to działa tak, że nie wiesz co wylosowałeś i musisz zgadując zadeklarować, że użyjesz crystal ball'a, ale jak dobierzesz kartę, to możesz jeszcze zrezygnować z zamiany karty, bo okazała się dobra i przedmiot ci przepada?

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

To znaczy że działa tak że jak wylosujesz chujową kartę to możesz dobrać następną. Możesz ale nie musisz. Przedmiot i tak zostaje użyty. To takie "zabezpieczenie" w kluczowej turze.

Myślicie że dlaczego to jest takie tanie?
Obrazek

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

Romek pisze:Bo musisz skonczyc 1 cal od innych oddzialów. Wiec od startowej pozycji do miejsca styku do ostatecznej pozycji masz 1 cal, ktory liczysz podwójnie( od miejsca starttowego do styku sweepa i od styku sweepa do pozycji koncowej).

Co do 2x March Rate - napisali ze to literowka.
https://www.the-ninth-age.com/index.php ... post851640
Wg. zasady light troops, którą posiadają Wraiths dystans jaki pokonał oddział mierzymy od pozycji początkowej do pozycji, w której wykonał akcję tj. zetknał się z przeciwnikiem i potem do pozycji końcowej, skoro chcesz zrobic sweeping attack to lecisz nad wrogiem, wiec chyba nie ma opcji zeby wedy być 1" od wroga, bo inaczej nie możesz uzyc sweeping attacku.
_______________________________

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Aseoks pisze:Wg. zasady light troops, którą posiadają Wraiths dystans jaki pokonał oddział mierzymy od pozycji początkowej do pozycji, w której wykonał akcję tj. zetknał się z przeciwnikiem i potem do pozycji końcowej, skoro chcesz zrobic sweeping attack to lecisz nad wrogiem, wiec chyba nie ma opcji zeby wedy być 1" od wroga, bo inaczej nie możesz uzyc sweeping attacku.
Doczytaj jeszcze zasady sweeping attacks, reaper czy tam ethereal movement, tam też jest ważne info.
Obrazek

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

"A unit consisting entirely of models of which at least one model part has Reaper ignores all other units when moving in                        the Movement Phase, but it must follow the Unit Spacing rule at the end of its move. "

i z ghost stepa "but must abide by the Unit Spacing rule upon the completion of its moves."

Wg jednej zasady moge przenikac jednostki, a wg drugiej musze miec spacing 1"?

A wg tego "meaning their bases were overlapping, even partially" musisz być nad przeciwnikiem, to jak to zrobić mając spacing 1"?
_______________________________

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Przecież jest napisane że musisz trzymać 1" ale tylko pod koniec ruchu, w trakcie to ignorujesz więc w czym problem?
Obrazek

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

No i o to mi chodziło :D, kolega wyżej napisał o jakimś dodatkowym 1"
_______________________________

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Ciara pisze:
wind_sower pisze:Lanca biję się od przodu z warriorami hałasu. Od boku wpada lord na chimerze i dostaje duel. Czy mimo tego, ze nie mogę wyprowadzić ataków w chimerę rycerzami to dalej nie mogę robić supportów w warriorów i te ataki przepadają?
W rbku znalazłem zapis że modele które nie są w duelu nie mogą atakować modeli w duelu zaś w innym miejscu jest zapis że jeśli model ma możliwość robienia suportingów lub bicie model w styku na flance/tyle to musi go bić. Zgaduję że duel ma pierwszeństwo ale nie wynika to z zapisów w rbku?
Supporting Attacks
Models in the second rank, and not in base contact with any enemies, can perform Close Combat Attacks across
models in the first rank directly in front of them. These are called Supporting Attacks. A model part that performs
Supporting Attacks always has a maximum Attack Value of X, where X is defined by the Size of the model (see
chapter XVII “Model Classification”, page 69).
Ja bym się powoływał na ten zapis, bo jest jasny i prosty. W zasadzie challange nie ma nic o tym, że model jest wyjmowany z base contactu z innymi.

Czyli ataki przepadają, bo nie można wykonać supporting ataków, czyli te modele są traktowane jakby w unicie stały za daleko od frontu, żeby bić (3 szereg przy formacji 5 na X bez FIER)
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Prośba o rozwianie wątpliwości :)

1) czy atrybut z piromancji trafia zawsze w ten sam cel co czar, i czy towarzyszy jedynie pociskom,a a np jak rzuce hex to nie działa? (D3 S4)

2) gram z wamiprami: czy jak przeciwnika sciskam w kanapke a on wskrzesza, to czy nowe ludki pojawiaja sie po bokach rozszerzajac front bo na nowe szeregi nie ma miejsca?

3) czy mogę veil tokeny przechowywane wyciągnąć w fazie magii przeciwnika i uzyc do rozpraszania czaru?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

1) nie może w inny - działa jak rzucisz dowolny spell
2) nie, nie można zmieniać formacji wskrzeszając (chyba, że został tylko pierwszy szereg, wtedy można go rozszerzać na boki jak jest miejsce)
3) nie, veil tokeny wyciągasz tylko w swojej fazie magii
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Każdy atrybut można rzucić zawsze, bez względu jaki typ czaru rzucasz i wybierasz dla niego cel osobno.
Wyjątkiem jest jedynie Atrybut rasowy UD.

Awatar użytkownika
ALTPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Post autor: ALTPL »

Mam pytanie dotyczące Protean Magic :
Mam wiz apprentice który musi znać dwa spelle ( nr 1-4 ) lub Rasowe.
Czy biorąc Protean Magic mogę wybrać jeden dowolny czar (1-6) z dowolnego path oraz jedne zaklęcie Rasowe ?
Thank You for the Daemon!

ODPOWIEDZ