Pytania dotyczące wersji 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1507
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Re: Pytania dotyczące wersji 2.0

Post autor: Ciara »

O, właśnie nie pamiętałem które jest które dokładnie a nie chciało mi się za kogoś zaglądać do rbka :^)
Obrazek

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

jeżeli ta hereditka DE działa na wszystko to jest srogo przegięte

cała ta armia jest jakoś z dupy robiona, słabe rzeczy są zostawione same sobie a zamiast tego próbują armię boostować jakimiś pojedynczymi przegiętymi rzeczami które stają się must have żeby reszta armii nie obsysała (chyba najmocniejsza hereditka, altar bsb 2+4++ +1 to wound dla wszystkich, lord na rydwanie 1+ 4++, niezabijalna czarodziejka z familiarem, cloaka 2+3++, wtf??)

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

esgaroth pisze:heredity spell Dark Elfów, rzucony na oddział piechoty walczącej z Hydrą

H ; Crippling Fatigue ; 8+/[12+] ; 18" ; Hex ; Lasts one Turn ;
Failed to-wound roll MeleeAttacks/[RangedAttacks] against the target must be re-rolled.

okazało się że to nie jest takie proste xD niech jakiś ogar nam wyjaśni co i z jakich zasad dostaje/niedostaje przerzuty:
- zwykłe ataki (no to wiadomo dostają rerolla)
- zionięcie Hydry w Melee ??
- Stomp Hydry ??
- Gdyby Hydra miała Impakty ??
- Gdyby Hydra miała na sobie Cascading Fire ??
Wszystko spoko poza Cascading Fire który przecież jest Ranged. Chyba, że boosted version Hereditary.
Obrazek

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Ale czy na pewno Cascading Fire jest Ranged?

Zapis jest taki: Any attacks made at units in base contact with the attacker’s unit, in the Melee Phase (or as if in the Melee Phase) are Melee Attacks.

Moim zdaniem Cascadin Fire podpada pod to, co w nawiasie (as if in the Melee Phase), obrażenia są zadawane tak jak w fazie Melee.
We can't stop here. This is bat country.

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

"Atakuje" mag przecież a nie unit.
Fakt, nie jest to super jasne jak mamy wizarda w base to base z tym oddziałem. Nie mniej nigdzie nie masz napisanego "as if in melee phase" które sobie dopowiadasz ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1507
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

A Cascading fire wgl działa w combacie? ;)
Choose an enemy unit in base contact with the target. This unit suffers⟨D6⟩{2D6}hits with Strength 4, Armour Penetration 0, Flaming Attacks, and Magical Attacks.
To jasne że te hity są wypłacane w fazie magii.
Obrazek

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

To do jakich sytuacji w takim razie odnosi sie fraza as if in the Melee Phase? Bo mnie to zmylilo.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Dostałem takie pytanie dotyczące Army Buildera:
DiaQ pisze:VS - Vermin Swarm:

Czy ulepszenie Vermin Hulka do Thunder Halka nie powinno być jako opcja ?

Bo teraz nie możesz sobie wziąć 3 Vermin Hulków z Thunder Halkiem jako czempionem i dobrać mu broń.
Odniosłem wrażenie, że tylko czempion Thunder Hulków może mieć broń - czy ktoś może to potwierdzić?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

tak jest jak przeczytales. tylko champion ma bron, a reszta (lwacznie z nim) dostaje pancerze

DiaQ
Plewa
Posty: 9

Post autor: DiaQ »

Ja zadałem to pytanie - nie zrozumieliśmy się.
Nie pytałem o to czy, tylko czempion Thunder Hulk-ów może mieć dodatkową broń - to jest jasne.

Chodzi o to że za RB - każdego Vermin Hulka można ulepszyć do Thunder Halka za 15 pkt - a w AB nie ma takiej możliwości - bo albo bierzesz oddział Vermin Hulków albo Thunder Hulków.

Co w sytuacji jeżeli chcę mieć 4 VH i jednego TH czempiona z np. meat grinderem - chyba że taka kombinacja jest niemożliwa - to poproszę o podanie odpowiedniego zapisu.

Z góry dzięki

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

jest niemozliwa. Ulepszenie dajesz calemu oddzialowi i placisz 15* ilosc modeli. Traktu to tak jak uzbrajanie oddzialu we wlocznie. Nie mozna dac wloczni tylko 3ciemu (lub 4temu) szeregowi, tylko trzeba calemu oddzialowi

DiaQ
Plewa
Posty: 9

Post autor: DiaQ »

Shino pisze:jest niemozliwa. Ulepszenie dajesz calemu oddzialowi i placisz 15* ilosc modeli. Traktu to tak jak uzbrajanie oddzialu we wlocznie. Nie mozna dac wloczni tylko 3ciemu (lub 4temu) szeregowi, tylko trzeba calemu oddzialowi
Dzięki

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

AABBCC
AABBCC
_OOOO_

A - rydwan1
B - rydwan2
C - rydwan3
O - piechota przeciwnika (cztery modele)

w walce giną dwa modele O, czy można ściągnąć dwa modele O z prawej tak żeby odłączyć od walki rydwan C? (jakoś nie znaleźliśmy w rulebooku zapisu o maksymalizacji modeli walczących przy ściąganiu zabitych)
Ostatnio zmieniony 9 sty 2018, o 16:04 przez esgaroth, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1039

Post autor: Dancaarkiiel »

Nie. Jeśli możesz, musisz utrzymać w walce jak najwięcej jednostek. Jeśli zdechnie 3 gości, to wtedy wybiera czy wyjmuje A czy C z walki.
Obrazek

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

taa też to czuje ale gdzie to jest w rulebooku zapisane? tam jest paragraf "Allocating Attacks" ale nie czegoś takiego jak "Removing Casualties czy coś w tym stylu"
Ostatnio zmieniony 9 sty 2018, o 16:09 przez esgaroth, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

pytanie2:

xxxxxBB
xxxxxBB
AA
AA

A - rydwan1
B - rydwan2
x - piechota przeciwnika (10 modeli)

w walce ginie jeden model x, czy można ściągnąć go z prawej tak żeby było więcej supporting ataków w rydwan A? (i tak z rydwanem B będą nadal walczyły dwa modele x mimo że drugi w tylnej rance się nie styka fizycznie)

xxxx_BB
xxxxxBB
AA
AA

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1507
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

esgaroth pisze:taa też to czuje ale gdzie to jest w rulebooku zapisane? tam jest paragraf "Allocating Attacks" ale nie czegoś takiego jak "Removing Casualties czy coś w tym stylu"
W rulebooku znalazłem coś takiego:
Units Engaged in Combat
If the unit is in a single rank, remove casualties from either side of the unit, so that the number of units (highest priority) and number of models (lowest priority) in base contact is maximised
Co do drugiego pytania: Nie możesz wyciągać modeli w styku jeśli możesz wyciągnąć modele które się nie stykają. To też jest w rulebooku a nawet w tym samym fragmencie który wyżej podałem. Pierwszy priorytet to utrzymywanie jednostek w walce, drugi to modeli w walce. Pierw ściągasz modele które się z nikim nie stykają.
Obrazek

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

Jak jest teraz ze sztandarem w jednostce?? Czy chorąży musi stać tak jak dotychczas w pierwszym szeregu czy zgodnie z nowa zasadą specjalną mogę go postawić gdziekolwiek w oddziale?? Zapis jest dość zawiły proszę o wyjaśnienie.

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1039

Post autor: Dancaarkiiel »

Musi być z przodu, tak jak było do tej pory. Jedyna zmiana to to, że ustępuje miejsca czempionom i postaciom, co jest wyjaśnione w 3 zdaniach przy zasadzie "Stand Behind" (str 79).
Obrazek

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

Dzięki za odpowiedź a jak teraz jest ze zdejmowaniem sztandaru w jednostce. Wcześniej było tak ze był zdejmowany na końcu z innymi modelami typu muzyk czy dowódca lub był tracony jak jednostka uciekała. Nie mogę znaleźć tego zapisu jak to teraz wygląda?? Czy mogę w walce zabić chorążego jednostki? i jednostka traci sztandar?

ODPOWIEDZ