Pytania dotyczące wersji 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Pytania dotyczące wersji 2.0

Post autor: Slayer Zabójców »

Forge Wardensi, Żółwik lizaczkowy - znajdzie się tego trochę :P
Obrazek

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Slayer Zabójców pisze:Forge Wardensi, Żółwik lizaczkowy - znajdzie się tego trochę :P
Mnie brakuje jednej rzeczy (w kontekście Forge Wardensów, bo wiadomo - mnie oni najbardziej interesują ;) - jakiejś informacji dlaczego zrobiono to co zrobiono. Nie dokopałem się do takiego na dwa zdania wyjaśnienia dlaczego zmieniono Forge Gun na to co jest teraz.

Wiem, że to nie do pomyślenia w tym indoktrynowanym religijnie środowisku (na punkcie zbalansowania turniejowego), ale fajnie by było mieć w podręczniku jakieś 'beta' jednostki, które możnaby szlifować w boju. Wiem, że dla mnie Forge Wardensi raczej nigdy nie będą grywalni, bo nie mają tarcz ;) a wszystkie zmiany się sprowadzą do przesuwania suwaka cenowego. Ale jakby było 'coś jeszcze' do potestowania... ;)

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1039

Post autor: Dancaarkiiel »

WarX pisze:Opis Attribute Spell mówi, że jeśli posiadasz non-bound spell z dowolnej ścieżki, to rzucenie go odpala atrybut na normalnych zasadach ;)
Jest napisane "non-attribute", boundy normalnie odpalają atrybuty jeśli je mają.
Obrazek

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Dancaarkiiel pisze:
WarX pisze:Opis Attribute Spell mówi, że jeśli posiadasz non-bound spell z dowolnej ścieżki, to rzucenie go odpala atrybut na normalnych zasadach ;)
Jest napisane "non-attribute", boundy normalnie odpalają atrybuty jeśli je mają.
True, mój błąd!

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Mam pytanie o nowe DL. Couseant ma 6 atakow i jak bije od boku/tylu to dostaje area ataki. Czy kazdy atak bedzie obszarowy czy tylko jeden?
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1507
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Każdy.
Obrazek

Luczi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181
Lokalizacja: Ulthuan

Post autor: Luczi »

Witam, mam 2 pytanka.
1. Oddział daje flee w reakcji na deklaracje szarży i wychodzi z losa. Automatycznie pale szarżę?
2. Gonię z combatu. Uciekający rzucił 6 ja 9. Biegne 6 czy 9?
Dziękuję i pozdrawiam.
He. BM.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

1/ zawsze uciekajacy biegnie od goniacego tj. Odwraca sie od lini deklarujacego. Nie widze opcji aby wyszedl z LOS.
2/ w RB masz to dokladnie opisane przy zasadzie overun
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Luczi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181
Lokalizacja: Ulthuan

Post autor: Luczi »

1. Mógłby wyjść gdyby 2ga jednostka szarżowała z boku i to od niej by było flee.
He. BM.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Wtedy szarza jest niemozliwa. Mozesz zrobic redirect albo biec w kierunku gdzie zadeklarowales.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

Skąd ten pomysł? Nie wymyślaj tylko booka czytaj. Los jest potrzebny tylko przy deklaracji. Możesz normalnie doszarżować. Jak sam napisałeś - masz to opisane w rulebooku.

Co do 2 to szybka odpowiedź to 9.
Obrazek

Luczi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181
Lokalizacja: Ulthuan

Post autor: Luczi »

Super, dzięki za odpowiedzi :D
He. BM.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Jeśli uciekający przebiegnie przez impas/domek/za górkę to wtedy wychodzi z losa goniącemu
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3691
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Mam pytanie odnośnie Massive Bulk - mają to wszystkie Gigantic - w tej zasadzie chodzi o to, że jeździec bijąc się ze mną nie może używać żadnej wykupionej broni przeciwko mi ? czy o co tam biega bo jakoś to po "chińsku" jest to napisane ???
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Heptun pisze:Mam pytanie odnośnie Massive Bulk - mają to wszystkie Gigantic - w tej zasadzie chodzi o to, że jeździec bijąc się ze mną nie może używać żadnej wykupionej broni przeciwko mi ? czy o co tam biega bo jakoś to po "chińsku" jest to napisane ???
"If the model is mounted by a Character, ignore the rider’s Armour Equipment (including Armour Enchantments) and Personal Protections, unless specifically stated otherwise (such as Armour Enchantments that affect the bearer’s model)"
Nie wiem gdzie to jest po chińsku, ale ok...
Jeżeli heros jest na gigantic mouncie to wszystkie jego armory (i enchantmenty) i personal protectiony(wardy/regeny/distracting itd.) nie działają, chyba że jest napisane dokładnie inaczej, przykład:
SA
"Starfall Shard
The bearer’s model gains Aegis (2+, against Flaming Attacks) and Hard Target (1)"
"Bearer's model" mówi że wpływa to na cały model, a nie tylko na herosa.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3691
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

No ok - to teraz praktyczny aspekt tej zasady dla mojego Treemana ??? Tylko podczas walki z herosem na gigantic moucie czy w jakiejś innej sytuacji mnie/"mojego" treemana dotyczy ???

P.S. No wiem, że napisane po angielsku i przetłumaczyłem sobie ale szukam odniesienia praktycznego w bitwie :)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Heptun pisze:No ok - to teraz praktyczny aspekt tej zasady dla mojego Treemana ??? Tylko podczas walki z herosem na gigantic moucie czy w jakiejś innej sytuacji mnie/"mojego" treemana dotyczy ???

P.S. No wiem, że napisane po angielsku i przetłumaczyłem sobie ale szukam odniesienia praktycznego w bitwie :)
Ciebie to nie dotyczy w żaden sposób. W massive bulk chodzi o zdrowy rozsądek - elfik w pancerzu płytowym nie wpływa na opancerzenie smoka, ponieważ jest za mały w stosunku do całego modelu, aby miał znaczenie :p

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Heptun pisze:No ok - to teraz praktyczny aspekt tej zasady dla mojego Treemana ??? Tylko podczas walki z herosem na gigantic moucie czy w jakiejś innej sytuacji mnie/"mojego" treemana dotyczy ???

P.S. No wiem, że napisane po angielsku i przetłumaczyłem sobie ale szukam odniesienia praktycznego w bitwie :)
Jak weźmiesz princa na smoku to tylko Horn of the Wild Hunt wpływa na smoka, wszystkie inne itemy nie. To musisz odnieść do wszystkich gigantic mountów przeciwnika, czyli jeżeli ktoś weźmie gościa na gigantic smoku(np. w imperium) i weźmie Death Cheater to to jest 100 pkt zmarnowane bo ten item nie wpływa w żaden sposób na smoka.
Ale trzeba też pamiętać że są itemy które na smoka( i ogólnie gigantic mounty) wpływają, jak wspomniany horn, starfall shard, Heat Haze w ID, Star Metal Alloy w HBE itd.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3691
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Dzięki @Mamut i @Warx - teraz już wszystko jasne i warto to wiedzieć by nie być wałowanym :P
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Aether Battery mówi o odrzuceniu 1-3 veil tokenów za dodatkowe pociski.
czy jak mam 2 unity z tą zasadą to mogę odrzucić 6 veili (po 3 na każdy)?
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

ODPOWIEDZ