Mumia na rydwanie...

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
haggis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Katowice

Post autor: haggis »

najpierw jest tekst o samych rydwanach gdzie masz opis o ataku na rydwan z wykorzystaniem WS załogi i ty że jest traktowany jak pojedyńczy model mostera, a na końcu tego rozdziału jest pod rozdział "characters & chariots", który cytowałem. Są zasady rydwanu jako pojedyńczego modelu, a potem jak zamontować na nim bohatera( jak na monsterze )

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

z tego co widzę w podręczniku ( In close combat, enemies can choose whether to attack either the chariot or the character riding it, in the same manner as combat against characters riding monster.) WHB str.64
komentarza chyba nie trzeba
masz jak najbardziej racje... mozesz sobie dowolnie wybrac czy atakujesz rydwan czy characgera.. nie musisz rzucac na rzedne 4+ lub 5+... ale co to ma do dyskusji?
Jeśli jest tak jak mówi Shino to jeśli bijesz na najwyższy WS modelu i korzystasz z WS charactera to czemu character nie ginie od strzału z armaty skoro jest częścią modelu?
a czemu ma ginac? wg. zasad giniecie od stzalu z s7 to takowa zasade ma 4rydwan. Jesli mumia ma na sobie my will be done to rydwan ma taka sama? lub jesli rydwan zginie to mozna go wskrzesic z leczenia skoro tak bardzo ccesz podciagnac wszystko pod jeden model? a fragment o tym jak trafgiac w chariot przed chwila znalazem w rb wiec chyba bedzie trzeba wam polecic lekture tegoz..

Awatar użytkownika
haggis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Katowice

Post autor: haggis »

Shino pisze:
z tego co widzę w podręczniku ( In close combat, enemies can choose whether to attack either the chariot or the character riding it, in the same manner as combat against characters riding monster.) WHB str.64
komentarza chyba nie trzeba
masz jak najbardziej racje... mozesz sobie dowolnie wybrac czy atakujesz rydwan czy charaktera.. nie musisz rzucac na rzedne 4+ lub 5+... ale co to ma do dyskusji?
sporo bo bijesz w model który ma własnego WS a księciunio jest w tym przypadku osobnym modelem z osobnymi charakterystykami, jak mogę wybierać w co bije to bije w WS tego co wybrałem a nie jego jeźdzca

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

sporo bo bijesz w model który ma własnego WS a księciunio jest w tym przypadku osobnym modelem z osobnymi charakterystykami, jak mogę wybierać w co bije to bije w WS tego co wybrałem a nie jego jeźdzca
crewman tez ma swoje statystyki (a o dziwo o iile sie nie myle typ na chariocie poniekad tez jest zaloga rydwanu) i steedy masja wlasne statystuki to moze po prostu zawsze bedzie trafial w rydwany skoro one same wsa nie maja? w rb jest napisane, ze najwyzszy ws tego co jest w rydwanie? wymaga to komentarza?

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

To teraz z innej beczki.

Jak mag na rydwanie rypnie zaklęcie i wyrzuci miscasta zadającego hity w modele b2b to czy rydwan dostaje hity?
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
haggis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Katowice

Post autor: haggis »

Shino pisze:
sporo bo bijesz w model który ma własnego WS a księciunio jest w tym przypadku osobnym modelem z osobnymi charakterystykami, jak mogę wybierać w co bije to bije w WS tego co wybrałem a nie jego jeźdzca
crewman tez ma swoje statystyki (a o dziwo o iile sie nie myle typ na chariocie poniekad tez jest zaloga rydwanu) i steedy masja wlasne statystuki to moze po prostu zawsze bedzie trafial w rydwany skoro one same wsa nie maja? w rb jest napisane, ze najwyzszy ws tego co jest w rydwanie? wymaga to komentarza?
tylko że zasada WS rydwanu jest z powodu iż rydwan ma tylko jedną statystykę W i T. i nie ma napisane że najwyższy tylko załoga lub zwierzaki, a charakter nie jest dodatkowym załogantam tylko jeźdzcem.

P.S. Rydwan też oberwie z nim też się styka mag

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

To teraz zadam pytanie które zadał moj przeciwnik(kolega ostatnio właśnie wysadził sobie maga w ten sposób).

Jeśli hity dostaje wszystko w b2b to pokaż jaka podstawke ma mag na rydwanie.Jaką ma?Rydwanową.Więc jak może stykać się z rydwanem?
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
haggis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Katowice

Post autor: haggis »

w sumie nie ważne bo w zasadach jest napisane że monster i rydwan maga też dostaje

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Możesz podać stronę w podręczniku?
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
haggis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Katowice

Post autor: haggis »

tabela miscastów str 109

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

to na czym stanęło z tą mumią na rydwanie?
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Mumia nie daje WS rydwanowi bo nie jest jej załogantem.


Haggis wiem gdzie są miscasty opisane.
Ale powiedz mi czemu według ciebie mag zadaje hita rydwanowi?
Nie styka się z nim swoja podstawką gdyż podstawka maga to podstawka rydwanu.(według mnie rydwan dostaje ale szukam poparcia w zasadach).
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
haggis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Katowice

Post autor: haggis »

cytat z podręczniak ( Models in base contact, friend or foe (including the wizard`s monster or chariot mount) suffer ..... ) koniec cytatu.
Niestety nie mam nagranego nic na taśmie na dowód :D

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

W opisach tego własnie nie ma.

Może w angielskim jest.
No nic.Jeśli jesteś tego na 100% pewien to ide zjeb.....ć kolege że mi wałka wkręcił.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

trikk pisze:
haggis pisze:w przypadku konnicy nie masz wyboru w co bić a tu możesz wybrać, może jak atakujesz pegaza bohatera to używasz WS bohatera? nie sądze
Jak dla mnie dobrze prawi!
Albo bijesz w TK na jego WS, jego T i jego save (+2 za chariot)
Albo bijesz w rydwan na ws rydwanu (bez tk), Jego T i jego save.
Zadne rany sie nie przenoszą pomiedzy TK a rydwan (jedynie sypanie)
Pogrubiłem ja. Nie chodzi mi teraz o WS modelu, tylko o Armour Save.

Errata, WFB FAQ 2007 by GW:
Q: Does a character riding a chariot that is fighting in close combat benefit from the +2 armour save bonus (or can he use chariot's)? Or does this apply only when targeted by ranged attacks?

A: In close combat this works like fighting a ridden monster so the enemy can pick who to attack and the character must use its own normal armour save.

Znów się coś zmieniło? Znów dodajemy do AS za rydwany? Czy mam dobrą erratkę?

JP

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

+2 tylko na strzelanko.

W walce nie ma bonusu.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Shino pisze:
sporo bo bijesz w model który ma własnego WS a księciunio jest w tym przypadku osobnym modelem z osobnymi charakterystykami, jak mogę wybierać w co bije to bije w WS tego co wybrałem a nie jego jeźdzca
crewman tez ma swoje statystyki (a o dziwo o iile sie nie myle typ na chariocie poniekad tez jest zaloga rydwanu) i steedy masja wlasne statystuki to moze po prostu zawsze bedzie trafial w rydwany skoro one same wsa nie maja? w rb jest napisane, ze najwyzszy ws tego co jest w rydwanie? wymaga to komentarza?
Shino, w AB TK jest wyraźnie napisane "Tomb Prince/King may ride a chariot (...) displacing both Skeleton crew)
Co oznacza, że nie staje się załogantem, tylko zrzuca ich z rydwanu i tyle. Czyli rydwan musi użyć WSki koników, bo nie ma innej załogi.
Reyki pisze:W opisach tego własnie nie ma.

Może w angielskim jest.
No nic.Jeśli jesteś tego na 100% pewien to ide zjeb.....ć kolege że mi wałka wkręcił.
ten kolega ma daleko w tyle Miscasty z podręcznika, bo ma zupełnie inną tabelkę Miscastów z racji bycia goblinem :roll: A tam, w języku angielskim nawet, nie ma nic wspomniane, że rydwan też. Z tego wynika, że ani rydwan, ani np wywena pod dużym szamanem, by nie dostała hita, sorki.

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Ale tu chodzi o to czy zadając sobie hita i modelą w b2b zadaje hit rydwanowi.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

tomekjar pisze:Co oznacza, że nie staje się załogantem, tylko zrzuca ich z rydwanu i tyle. Czyli rydwan musi użyć WSki koników, bo nie ma innej załogi.
Mocne. Nie ma załogi, znaczy king pewnie biega obok pustego rydwanu. Nie masz nic przeciwko temu, żebym cytowany tekst umieścił sobie w sygnaturce?
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

wbrew logice, wbrew zasada (; dajcie luzu chlopaki, prince/TK jest zaloga i tyle. Niech ktorys odpowie na moj argument o Gromie (specjalny heros z OnG) - gdyby normalnie nie wykorzystywano WSa herosa, poco mialby on adnotacje, ze atakujac jego rydwan jego WSa sie nie uzywa? Po co tworzyc zasade specjalna, jesli to byloby normalne?

Reyki: skoro przy normalnych miscascie jest adnotacja = jest to jakis wyjatek => brak adnotacji w AB OnG = brak wyjatku = nie dostaje hita.

ODPOWIEDZ