Mumia na rydwanie...

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Tomash pisze: @Tomekjar: od siebie dodam, że cała tombkingowa Polska gra (od kiedy wyszedł armybook - czyli gdzieś 2003-2004 rok) z biciem w rydwan według WS księcia nań. Kończ waść, wstydu oszczędź.

Gram TK od początku i zawsze dawałem bić po WS 2, ale od dziś koniec tego dobrego :) Często nawet się kłóciłem, że nie nie WS 2 nie 5.

To trochę w temacie sytuacja chyba podobna:
Deamonic Mount w oddziale kawalerii traci jeźdżca i co teraz jak zdaje breaka ?
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

na koniec fazy odłącza się od oddziału i zdaje sobie niestabilność

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

tomekjar pisze:Ale najbardziej usatysfakcjonowało by mnie, gdyby ktokolwiek z LS napisał coś w stylu: "Bohater na rydwanie jest jego załogantem".
A może po prostu szkoda im czasu na pisanie tak oczywistych (dla zdecydowanej większości) pierdół? Jak wsiadasz do autobusu, też musi Ci ktoś explicite powiedzieć że jesteś pasażerem? Wybacz, ale ja zapis w uściśleniach "dowolny model w rydwanie należy do jego załogi" uznałbym za robienie sobie jaj i traktowanie czytającego jak debila.

I może już skończcie tę napinkę o wałowaniu.

PS. Tomek, Reyki też Ci przesuwał oddziały pod Twoją nieobecność? ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Ja sie nie napinam, ale nie znajomość jakiejś zasady nie znaczy że ktoś wałuje.

Nienawidze jak ktoś mnie oskarża o wałek.
Świadomie nie wałuje (no chyba że nehana-książe ze sprzętem za 240 pkt:P),gram uczciwie i staram się też nie naginać zasad i nie robić czystko PG zagrywek(patrz-masa taktycznych szarż i jakieś dziwne zagrywki po ktorych pol godziny jest klotnia o poprawnosc zagrania).

Na turniejach mści się to na mnie.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

buhaha rotflson, oczywiście.

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

A Nehan znów wiele wnosi do tematu.
Niech ktoś da mu bana bo to juz jest męczące.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Banów za takie pierdoły raczej nie przewidujemy. Gdybyśmy za offtop i flejm lekką ręką rozdawali bany, pewnie Ty, Reyki, miałbyś już ze dwa ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

No to dajcie mi bana i będzie święty spokój.

Staram sie nie offtopować ale czasem sie po prostu nie da.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Tomash pisze:Banów za takie pierdoły raczej nie przewidujemy. Gdybyśmy za offtop i flejm lekką ręką rozdawali bany, pewnie Ty, Reyki, miałbyś już ze dwa ;)
[-o<

Awatar użytkownika
slonkutno
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 169
Lokalizacja: LOCH Kutno

Post autor: slonkutno »

Czyli z tego co mowicie wezme chaosowego lorda z mieczem chaos runesword, ktory podniesie mi ws na 9 i wsadze go na chariota, to wszyscy co maja ws do 4 trafiaja mi w chariota na 5+ ?
mamo, dostalem dzisiaj trzy szostki z religii ;]

Obrazek

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

dokładnie tak, ale i tak to ostra plewa :)

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

Już się całkiem pogubiłem w tym temacie bo tyle wątków było... a wracając do sprawy WSa rydwanu.Kilka cytatów na początek.

rulebook str 64
Enemies rolling to hit against the chariot compare their own WS with the WS of the crew or that of the creatures pulling it, whichever is highest.
rulebook str 64
In close combat enemies can choose whether to attack either the chariot or the character riding it, in the same manner as combat against characters riding monsters.
rulebook str 61
The enemy can choose to direct his attacks against either the rider or the monster (...) attacks are worked out exacly as normal, and the score required to hit will depend upon relative values of monster or the rider's WS.
TK army book str 42/43
TP/TK may ride in a chariot displacing both skeleton crew.
Powstaje pytanie: czy mumia na rydwanie to jest crew tegoż rydwanu. Jeśli nie to bije się w rydwan na WS 2 koników.
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
haggis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Katowice

Post autor: haggis »

dla mnie nadal jest tylko pasażerem rydwanu, w ilustracji opisującej statystyki rydwanu w księdze jest załoga( bez T i W) według mnie autorzy mieli na myśli zapis o WS by wiedzieć jak atakować model rydwanu z jedną statystyką T,W i As.
Ze względu iż gram tomb kingami atak na WS bochatera jest dla mnie korzystniejszy więc proszę o sensowne argumenty dlaczego atakować na WS
bohatera.
dziękuje

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Jose pisze:Już się całkiem pogubiłem w tym temacie bo tyle wątków było... a wracając do sprawy WSa rydwanu.Kilka cytatów na początek.

rulebook str 64
Enemies rolling to hit against the chariot compare their own WS with the WS of the crew or that of the creatures pulling it, whichever is highest.
rulebook str 64
In close combat enemies can choose whether to attack either the chariot or the character riding it, in the same manner as combat against characters riding monsters.
rulebook str 61
The enemy can choose to direct his attacks against either the rider or the monster (...) attacks are worked out exacly as normal, and the score required to hit will depend upon relative values of monster or the rider's WS.
TK army book str 42/43
TP/TK may ride in a chariot displacing both skeleton crew.
Powstaje pytanie: czy mumia na rydwanie to jest crew tegoż rydwanu. Jeśli nie to bije się w rydwan na WS 2 koników.
O to właśnie mi chodziło, widocznie źle się wysławiałem, ale tak powinno wyglądać od początku przedstawienie mojego zdania na ten temat...

To teraz Tomash, Shino, Kołata i Reyki, bylibyście tak mili i raczyli napaść i powrzucać na kolegę, bo pisze mniej więcej to samo co ja ;) I to jeszcze po tym jak ustaliliście, że jednak załogantem jest, bezczelny! A haggis się z nim zgadza, więc jemu też coś dorzućcie ;)

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Hmmm... Dla mnie zawsze naturalne było, żę bije się na WS bohatera. Przecież to on paruje ciosy, które idą w jego rydwan, a nie koniki. To logiczne i wyobrażalne. Nie ma żdnego powodu dla którego nie mógłby się bić z tymi którzy klepią po jego rydwanie.

Awatar użytkownika
haggis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Katowice

Post autor: haggis »

Naviedzony pisze:Hmmm... Dla mnie zawsze naturalne było, żę bije się na WS bohatera. Przecież to on paruje ciosy, które idą w jego rydwan, a nie koniki. To logiczne i wyobrażalne. Nie ma żdnego powodu dla którego nie mógłby się bić z tymi którzy klepią po jego rydwanie.
koleś na pegazie ma trudniej parować ciosy lecące w pegaza? bo niestety pegaz broni się sam

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

rulebook str 64
Cytat:
Enemies rolling to hit against the chariot compare their own WS with the WS of the crew or that of the creatures pulling it, whichever is highest.
to wszystko jasne
rulebook str 64
Cytat:
In close combat enemies can choose whether to attack either the chariot or the character riding it, in the same manner as combat against characters riding monsters.
bo bez tego nie moglbys uderzyc w rydwan(bylby traktowany jak np konik)dopoki zylby bohater
rulebook str 61
Cytat:
The enemy can choose to direct his attacks against either the rider or the monster (...) attacks are worked out exacly as normal, and the score required to hit will depend upon relative values of monster or the rider's WS.
i super i to wszystko wyjasnia
bo tak-bohater na rydwanie staje sie jego obsluga
i jezeli ma najwyzszy WS(a nie zawsze tak jest) to go daje w rubryczce WS dla potrzeb uderzania w rydwan

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

jeśli mozna się wtrącić: imho szefciu na rydwanie jest załogantem, a nie, jak ktos sugerował, "pasażerem". Kategorii "passenger" w rulebooku raczej brak ;)

To oczywiście implikuje bicie po wsie ksiecia, a nie konika ;)

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Zgadzam się z szafą . Kategorii pasażera nie ma

Awatar użytkownika
haggis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Katowice

Post autor: haggis »

w rysunku opisującym rydwan jest taki
przykłady rydwanów
R WW ZS S WT Ż I A ZP
rydwan - - - 5 4 3 - - -
załoga - 2 3 3 - - 2 1 6
wilki 9 3 - 3 - - 3 1 -

mniej więcej tak pod czym mamy opis że atakujesz na ww załogi lub stworzeń ciągnących rydwan.
Dalej uważam że herosi nie należą do załogi bo załoga jest ujęta w profilu rydwanu i walcząc z rydwanem traktujesz go jako jeden cel, ztego powodu trzeba dać zasadę jak atakować takie coś, bohater jest osobnym celem i walczysz z nimi jak z jeźdźcami na smokach

ODPOWIEDZ