Patent na HE?

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Patent na HE?

Post autor: CzarnY »

no wlasnie, jak gracie z nowymi elfami? Klocki swordmasterow i white lionow bardzo bola bretke, zwlaszcza od kiedy zawsze atakuja pierwsze.

Chowanie sie i gra na remis to troche minimalistyczne podejscie, przynajmniej w moim odczuciu początkującego ;). Co Wy stosujecie na dlugouchych?

Awatar użytkownika
Kallessin
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Kallessin »

W sumie tylko smok w HE z blcami bola. Lance 9 z palantuniem nie specjalnie miewaja problemy z nawet z ASF. A ze SM licz na lepsze sejvy, jednak ich liczba atakow lekko przeraza.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Co Wy stosujecie na dlugouchych?
Lance mają bardzo wąski front, więc dostają mało ataków od HE. Wardy przeważnie starczają. Niestety.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Jankiel dobrze mówi bretka ma sie najepiej z kawaleri bo nie dostanie tyle ataków natomiast nam dostanie sie wiecej poza tym SM lekko spadaja od łuczników (chyba każda bretka ma tą 10 w Skirmishu) poza tym sa plewni i łatwo sie łamią natomiast problem macie większy z DP z BB od boku (od przodu tez) no i WL wiem bo moj kuzyn gra bretką to wiem co mnie i jego boli natomiast 15 pegazów to opcja pżerażająca dla mnie

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

bretka tylko na save i wardzie jedzie... savy na 4/5 i wardy na 5... taka filozofia ;] na smoka jest treba i VoH wiec tez jakos daje rade ;]

Rychu
Wałkarz
Posty: 82
Kontakt:

Post autor: Rychu »

taaa smoczek kurde z 7 atakami z siłą 7 :/

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

6 atakami akurat.

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

ale i tak bije pierwszy. nie wiem, czy jest sens go szarzowac lordem z VoH, ale z drugiej strony to chyba jedyna szansa na jego ubicie.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

smok nie ma ASF
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

gorzej jak to smok wpada...ale z wardem 4+ i tak da sie przezyc... mi sie udawalo ;D

Romek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Post autor: Romek »

A ja widzialem n NB jak SD odbil sie i zostal pogoniony przez imperialna jazde (5) po tym jak w chalengu championa nie zabil, wiec..... nie ma co rozpaczac...hehe

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

roznie bywa...mi ostatnio vargulf zaszarzowal w VoH-a na gryfie..zadal mu 2 W VoH mu nic nie zrobil..nie zdal LD na -1 i uciekl...

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

vargulf nie jest LT Gobo :P

a poza tym wracać do topicu albo powycinam :P
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Bigos
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38

Post autor: Bigos »

CzarY każdą kawę hajową bierz na klatę byle jakim odziałem 9 rycerstwa
SM i WL najłatwiej sie rozwala pegazami od boku, chociarz klocek kawy od przodu przewaznie wystarcza, zakladajac statystyczne rzuty

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

Jagal pisze:vargulf nie jest LT Gobo :P

a poza tym wracać do topicu albo powycinam :P
i co ze nie jest? czy nie moze mnie przez to zaszarzowac? :P

a wracajac do tematu...to an klocek HE 9 realmow wystarcza... jak ma sie farta to nawet zaden nie zginie... choc przypuszczalnie 1-2 spada :(

Awatar użytkownika
Marcin z Bretonii
Warzywo
Posty: 17

Post autor: Marcin z Bretonii »

w HE dla Bretonni naprawdę niebezpieczne są tylko bolce. prawda że drwale i swordmasterzy z ASF wyglądają groźnie, ale tylko na papierze... są drodzy i w stosunkowo mało mobilni (z naszego punktu widzenia). łatwo się ich flankuje. w walce z rycerzami aż tak dobrze sobie nie radzą, chociaż trzeba będzie się opierać na savach - dobry pancerz to podstawa :). no i wreszcie mają sami T 3 i mały save - 2 x 10 łuczników za 120 punktów łącznie potrafi narobić zamieszania w ich szeregach. lanca 9 ralmów z gołym Paladynem powinna się przez nich przebić bez większykszego trudu. bez strat się nie obejdzie, ale nie powinno zginac więcej niż 2 rycerzy. tylko te bolce...

Paku
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Paku »

Jako gracz HE chciałbym zauważyć, że jeżeli zaczynamy mamy 3 tury na wystrzelanie/magowanie z BoH'a z metala a potem kolej na 2*12 WL + 12 SM i może jakaś 20 Spearów z WB więc nie przesadzać z tym wybijaniem biednych elfków...

A statystycznie:
Od 3 salw 3 Bolcy ginie 8 Realmów
I jeśli Boh zadziała na kuźnie to możemy zbić na luzie 10 rycerzyków xD

No ale i tak z bretonia jest honorowa wyrównana walka :D

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

teraz to jest, bo dawniej to hohoho, bylo strasznie pod górke.

A co do piechoty HE vs breta, breta przejeżdza każdą, ale zatrzymuje się na WL jak jest BSB w pobliżu i potem powolna eksterminacja rycerzyków ;)

walka jest jak róny z równym i o to chodzi
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Marcin z Bretonii
Warzywo
Posty: 17

Post autor: Marcin z Bretonii »

i dlatego HE to fajną armia do powalczenia z nią. szkoda, że na turniejach się nie pokazuje. ale wracajac do tematu, to zauważcie tylko, że Bretonnia jest wstanie wystawić o wiele więcej jednostek niż HE, bez poświęcania ich zdolności do walki. i tu niestety sprawy mają się gorzej dla HE, Bretończycy beda mieli więcej okazji do ataku z flanki jak i możliwości wdarcia się na tyły HE (i zdjęcia bolców - wszystkich rycerzy nie wystrzelają przecież w dwie tury)

ODPOWIEDZ