Rozpiski

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Re: Rozpiski

Post autor: WarX »

Banner of the Last Charge mówi wyraźnie: R&F Cavalry models. Bohaterowie nie są R&F.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

I tracisz flaming ataki a nie płotki :)

Awatar użytkownika
Tofic
Chuck Norris
Posty: 448
Lokalizacja: Animosity

Post autor: Tofic »

Z BSB w Aspirantach tracisz nie tylko impacty, ale też przerzut szarży, co jest dosyć bolesne.
Damselka w Questach będzie ich spowalniać, kiedy przyjdzie szarżować w fear, warto pamiętać o tym.
Uther daje Ci +1 do warda tylko na ap6, nie od 5ki siły.
Obrazek

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

W takim razie BSB wejdzie do questów a czarka do dużej lancy. Wtedy przynajmniej tych impactów nie stracę. Stratę przerzutu szarży jakoś przeżyję.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

Ludzie inaczej podchodzą do gry jak wiedzą że możesz przekulać szarże.
Obrazek

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Jestem już po pierwszych testach.
Ogólnie z samej rozpiski jestem zadowolony. Wybitnie mi jakoś nie posżło ale głównie z błędów taktycznych, nieograniu z danymi armiami i brakiem znajomości zasad :P

Kusznicy o dziwo sprawdzili się fenomenalnie. Bardzo fajnie ściągali fasty i osłabiali większe oddziały przeciwnika, zabili też kilku kowboii z sejwem 2+ :)

Farlorni z relikwią to niesamowita potęga. Dzisiaj przyjęli na klatę arachnaroka od przodu, dwa rydwany od boku i jeszcze tego kamiennego potwora, wróg miał przerzuty na trafienie z magii. Mimo to chłopaki ustali i po 2 kolejnych turach z pomocą questów z bsb przepchnęli wszystko i wylądowali na boku głównego oddziału przeciwnika. Wskrzszanie z druidysmu bardzo pomaga bo przy dobrych wiatrach wstaje nam 6 rycerzy pieszych co turę. (zabicie relikwiarza i zbicie tronu nie jest dla przeciwnika takie oczywiste jak mogłoby się wydawać :) )

Wielkim rozczarowaniem byli kasztelanowie. Ich strzelanie na 3+ nic praktycznie nie dało, ani razu nie potrzebowałem zdawać testu ld kusznikami na ich liderce. Nie powalczyli też jakoś wybitnie. Idą zdecydowane do wywalenia.

Skorpion przez 3 gry zranił tylko raz i wbił 3 rany na gigancie. Coraz bardziej się zastanawiam nad wywaleniem tego z rozpy. Nie wiem czy efekt psychologiczny jest wart 115pkt

Usuniecie Kasztelanów daje mi wolne 170pkt. Mam kilka opcji:

1. Dodać 6 Farlornów i finalnie mieć ich 36. Za pozostałe punkty dajemy jednego muzyka do questów lub małych aspirantów
2. Dodać 3 questów więcej + muzyka do nich
3. Wyszarpać gdzieś punkty i dać trzeci oddział kuszników.

Najbardziej skłaniam się do pierwszej opcji szczerze mówiąc. Czekam na Wasze sugestie :)
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

R&F Modele ze szmaty mają impacty, więc bsb niestety nie. Do piechotnych rycerzy chyba relikwiarza nie można, bo jest insignificant. Poza tym, nic wielkiego nie daje, masz rycerzy po 6 w szeregu, co daje 19 ataków w przyjęciu szarży na dzidy. Z relikwiarzem to bedzie też 19 ataków, bo menda zajmuje dwa miejsca w w szeregu przez trzy szeregi...
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 927
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

sorinmarkov pisze: 17 lis 2019, o 03:52 R&F Modele ze szmaty mają impacty, więc bsb niestety nie. Do piechotnych rycerzy chyba relikwiarza nie można, bo jest insignificant. Poza tym, nic wielkiego nie daje, masz rycerzy po 6 w szeregu, co daje 19 ataków w przyjęciu szarży na dzidy. Z relikwiarzem to bedzie też 19 ataków, bo menda zajmuje dwa miejsca w w szeregu przez trzy szeregi...
To lownborn zabrania wchodzenia do oddziału rycerzy, a tej zasady relikwia nie ma. Sama daje dodatkowy szereg walki co kompensuje zajmowane miejsce i podbija save do 3+ w walce co jest mega syte.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Forlorni tylko z relikwiarzem i tylko z potrójnym marszem. To jest odginaczka, która wygrała mi nie jedną grę. Czasami nawet wyszarżowałem nią z oddziału, żeby mieć bok. To ma impitiusa więc spokojnie można na te 7 szarżować

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Panowie to jak z tymi trzema wyborami. Co polecacie? 3 questów więcej, 6 farlornów czy może kolejna 16ka kuszników?
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

wywal forlornów i wsadź za to ze 3 oddziały kusz

Awatar użytkownika
Tofic
Chuck Norris
Posty: 448
Lokalizacja: Animosity

Post autor: Tofic »

Ja bym dał Questów, więcej Forlornów nie będzie potrzebne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Szamot pisze: 18 lis 2019, o 15:16 wywal forlornów i wsadź za to ze 3 oddziały kusz
Jakby trafiali bazowo na 3+ to bym tak zrobil, tylko ze z Aspirantami :)
Tofic pisze: 18 lis 2019, o 19:58 Ja bym dał Questów, więcej Forlornów nie będzie potrzebne.
W sumie to zawsze większy wygar dla oddziału broniącego BSB.

Edit: Poniżej przerobiona Rozpa. Wypadło dwóch kasztelanów, wchodzi zamiast nich 3 questów więcej i muzyk do nich.

Breta 4500

Characters – 1465 pkt

Duke 675pkt
Hippogriff, Questing Oath and Bastard Sword, shield, Renown (D3 wound na 6), King Slayer (+ 1 S, AP, Atack), Fortress of Faith, Uther’s Conviction (+1 Arm, +1ward), Potion of Swiftness

Damsel (420)
Wizard Master, Barded Warhorse, Druidism, Crystall Ball

Paladin (370)
BSB, Barded Warhorse, Questing Oath & Bastard Sword, Shield, Crusader’s Salvation, piety

Special – 1775
1 Scorpion – 115 pkt
5 Yeoman Outriders (light armour, shield, Throwing Weapons (5+))- 140pkt
5 Yeoman Outriders(Light armour,shield, Throwing Weapons (5+)) - 140pkt
30 Knighs Farlorn (FCG, Banner of the Relentless Company) - 775pkt
9 Knights of the quest (champion, musician) - 455pkt
1 Sacred Reliquary - 150pkt

Core - 1259 pkt
5 Knights Aspirants (Champion) - 250pkt
12 Knights Aspirants (FCG, Banner of last charge) – 575 pkt
16 Pasant bowmans (crossbows, defensive stakes) - 217pkt
16 Pasant bowmans (crossbows, defensive stakes) - 217pkt

Total Models – 103
Total pkt – 4499

Zastanawiam się jak wcisnąć sztandarowego do questów. Niby będzie z nimi BSB ale zawsze lepiej mieć dwa sztandary do wyniku walki niż 1. Reszta raczej zostaje bez zmian.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Zdejm kulkę z czarki, będziesz miał na szmatę w questach. A za resztę, czyli za scorpiona (jeden i tak nic nie zrobi) walnij na babę scrolla, albo dwa. I te literówki sobie popraw, bo się dziwnie czyta :D
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

ile pielgrzymow + relikwia sie teraz wystawia? bo nie wiem ile kupic. poozro
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Witam w mieście duchów.
Na wieść o nadchodzącej reedycji skusiłem się, aby otworzyć tą szufladę z sentymentami.
Za stary jestem na to, aby kitrać się w kącie, więc wybrałem armię, która naciera. Bretonnia zawsze mi się podobała, a nigdy jej nie spróbowałem.
Spisane na kolanie. Po prawie 15 latach zapomniałem pewnie większość zasad.
Chcę ogarnąć coś na 1500 punktów do nauki gry od nowa. Mam już ogarnięte 2/3 tego zestawu.


1 Paladin Battle Standard Bearer @ 140 Pts
Heavy Armour; Battle Standard Bearer; Grail Vow
Virtue of Discipline (1st) [15]
Gromril Great Helm [30]

1 Damsel of the Lady @ 120 Pts
General; Magic Level 1
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

9 Knights of the Realm @ 240 Pts
Lance; Heavy Armour; Shield; FCG; Barding; Knightly Vow

9 Knights Errant @ 201 Pts
Lance; Heavy Armour; Shield; FCG; Barding; Knightly Vow

6 Knights Errant @ 127 Pts
Lance; Heavy Armour; Shield; Musician; Barding; Knightly Vow

10 Peasant Bowmen @ 60 Pts
Longbow

10 Peasant Bowmen @ 60 Pts
Longbow

10 Peasant Bowmen @ 60 Pts
Longbow

4 Pegasus Knights @ 230 Pts
Lance; Heavy Armour; Shield; Musician; Knightly Vow

5 Grail Knights @ 245 Pts
FCG
War Banner [25]

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Cześć, wszyscy przerzucili się na fanowskiego warhammera. W kwestii 8 ed raczej nikt już nie pomoże.

Wrzucam Poniżej linki:

Do zasad ogólnych i wszystkich podręczników armii: https://www.the-ninth-age.com/download/ ... s/?lang=en

Bretonnia to teraz Kingdom of Equitaine

Z linku powyżej interesuje Cię: Core rulles, arcane compedium (wspólne magiczne przedmioty i magia), army book Kingdom of Equitaine

Standardowy format do gry to 4500 pkt (na 8 edycję będzie to 2500 pkt)

Jest kilka builderów, które pozwolą Ci ogarnąć rozpiskę, przykłady:

https://9thbuilder.com/

https://www.newrecruit.eu/

Turnieje obecnie są organizowane przez new recruit więc polecam się zaznajomić z tym builderem.

Jeżdżę dość regularnie do Ostrowa Wielkopolskiego więc jeśli macie w Krotoszynie ekipę do gry w 9th age to zawsze można się zgadać na partyjkę.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Matis! Tak, jak pisałem - ekipa zaczyna się tworzyć po ponad 15 latach bez grania.

Czekamy na Old World i raczej nie wskoczę w klimat 9th Age ;)

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

parafrazując Shreka - to se jeszcze poczekacie ;) a tak na serio to Old World krąży już od lat w zapowiedziach i tak sobie mija czas (jak wyjdzie to zobaczymy co będzie) tak jak pisał Matis - absolutna większość graczy bawi się teraz w 9kę która odległa nie jest od tego co znamy...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

Dajcie jakąś rozpe na Old world wreszcie.
Obrazek

ODPOWIEDZ