Rozpiski

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotr P.
Falubaz
Posty: 1389
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Piotr P. »

szczurek pisze: p.s - czy koles z Questing Vov moze miec SoM i/lub tarcze zwykla/magicnza ??
Może mieć. Nie może użwać tylko lanc.

Co do rospiski to sie nie wypowadam. Każdy gra jak chce, po tym jak Duke mu każe. :wink:

Giles_le_Breton
Warzywo
Posty: 14

Post autor: Giles_le_Breton »

Jasne że może mieć. Jest napisane, że JEŚLI ma Questing Vow MOŻESZ mu kupić GW. Nikt nie napisał, że nie wolno dawać herosom/lordom z questem tarczy. Przecie sami Questing Knightci mają tarcze.

Rozumiem że 5 kotrów to jakieś podejście taktyczne...no cóż..osobiście uważam, że warto wydać te 24 pts więcej i mieć 6, która jest węższa i bardziej manewrowa. Jednak te dodatkowe ataki w dalszych turach kuszą. Napisz jak się sprawdziły po bitwie.

Przy okazji, zamienił bym treske na gromila. Osobiście uważam, że sv na 2+ z przerzutem jest lepszy niż jedne tura ataków na 2+ w jeden model.

Armia klimat...tylko dlaczego bsb jest gralem, a lord nie ? :wink: Toż to nie fluficzne :P

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Co do rospiski to sie nie wypowadam. Każdy gra jak chce, po tym jak Duke mu każe.
:P :lol: :lol: :P
Armia klimat...tylko dlaczego bsb jest gralem, a lord nie ? Wink Toż to nie fluficzne Razz
Nie bylem pewny z tym czy Questing moze miec SoM .....
Skoro moze to bedzie mial Questing Vov :wink: :D
Przy okazji, zamienił bym treske na gromila. Osobiście uważam, że sv na 2+ z przerzutem jest lepszy niż jedne tura ataków na 2+ w jeden model.
To jest dobre na jakiś herosow czy cos ;) z reszta gromila ma BSB (wtedy ma tego sv.2+) .
Napisz jak się sprawdziły po bitwie.
Poki co nie :D bo nie gram bretka ale przymierzam sie do II armii :D:D
Choc moze sproxuje i potestuje .....:) :roll:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

-Lord na pegazie
-sto pegazów
-bsb
-rilmi
-magiczka z 2 DS

Czym moja rozpa różni się od całej reszty? :wink: Kurcze, ograniczona trochę i nudna ta armia... Dobrze, że mam dużo chłopstwa - tylko, że nimi ciężko coś wygrać.
I jak tu nie zbierać drugiej armii?

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Wiesz możesz jeszcze grac na morzu lanc. :wink:

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Kocur!
Warzywo
Posty: 16

Post autor: Kocur! »

To jest moja pierwsza armia w wfb, nie chce jej miec mega power gamerskiej (stad chlopi ktorzy sa spoko i klimatyczni) ale chcialbym nia cos ugrac. Wiec mowcie co o niej sadzicie i doradzcie glownie z magia na ktorej sie srednio znam.

1 paladyn @ 109
Virtue of the impetuous night [35], warhorse

1 paladyn @ 74
BSB, warhorse

1 Damsel @ 105
DS, horse

12 bowmenow @ 82
champion, musician

16 Men at arms @ 107
FCG

8 Knight of the realm @ 216 (do nich dolacza damselka)
FCG

8 Knight of the realm @ 216 (do nich dolaczy paladyn)
FCG

6 errantow @ 141
FCG

5 errantow @ 121 (do nich dolaczy paladyn)
FCG

4 pegazus nightow @ 250
FCG

Total: ~1400 mam 100 pkt na standary i jakies spelle pomozcie dobrac i pwiedzcie co o tym sadzicie?

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

No więc:

Impetuous bym zamienił na coś innego, już lepiej do bitki, np. Knightly temper

BSB możesz zrobić na dwa sposoby:
-do walki (mój ulubiony) czyli sword of might + Gromril Great Helm
-do Combat resolution czyli war banner + virtue of duty

Damselka jak ma być schowana w rycerzach to niech ma 2 lvl magii i Beast Magic i kup jej barding, czasem ratuje tyłek

Bowmenom lepiej dać sztandar zamiast czempiona. I zrób ich 10 a MAA 20

Co do errantów, to jak już ich bierzesz to kupuj Errantry Banner i nie wkładaj żadnych paladynów, to wariaci którzy mogą zginąć...

Ściągnij jednego pegaza i za te punkty przerób jednych Rilmów na Questów przynajmniej.

Tyle moich rad jeśli chodzi o ten roster.

Awatar użytkownika
KOOBA.84
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Poznan,Strefa Zero

Post autor: KOOBA.84 »

Co do BSB, to pierwszy wariant znany wzdloz i w szerz wszystkim w kolo, za pewne autorowi rozpiski rownierz...
Drugi wariant... no ja nie jestem przekonany do takiego goscia - nie dosc ze miekki jak kaczuszka (T4 i AS 3+, wystarczy S4 i robi sie cieplo...). A po drugie gosc daje 2 punkty do CRU (3 jesli jest w walce inny sztandar), wiec jest naturalnie prierwszym celem dla wszystkich mozliwych atakow - a to nie jest najlepsze kiedy jest sie miekkim jak kaczuszka. Ryzykowne combo...
A co do damselki... 2lev? Po kiego? To nie ma sensu przy pojedynczej pannie, bo ona sie i tak nie przebije.
bo tak. :lol:

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Gdyby pierwszy wariant był mu znany to by tu swojego BSB nie przedstawiał "gołego", no chyba że masz lepszy pomysł na BSB?
Miękką kaczuszką trzeba umieć grać, wtedy jest zabójcza... :wink:
Ja jednak wolę nim walczyć, dlatego sam nie korzystam z kaczuszki.

Awatar użytkownika
KOOBA.84
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Poznan,Strefa Zero

Post autor: KOOBA.84 »

Miękką kaczuszką trzeba umieć grać, wtedy jest zabójcza...
No to prochu nie odkryles, bo tak jest z wiekszoscia rzeczy w WFB... Dobrze zagrany BSB z VoIK tez moze byc zabojczy.
Co nie zmienia fsktu ze i task GGH i SoM jest debesciackie.
bo tak. :lol:

Luks
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108
Lokalizacja: z Torunia

Post autor: Luks »

Razem z kolegami wpadłem na pomysł zbierania warhammera i dlatego zarejestrowałem się na tym forum(a to mój pierwszy post :D ) Ja od razu wybrałem bretonie, bo mi się figurki bretończyków najbardziej podobały i stwierdzam teraz,że to nie był zły wybór. Poczytałem sobie trochę to forum i prosiłbym teraz o ocenę mojej pierwszej rozpiski na 1999 punktów:

Paladyn, bsb, grail vow, lanca(czy bsb może używać lancy :?: , bo na tym forum czytałem,że nie może, a w moim AB nie ma ,że nie może[ja mam AB do 6 tylko rolebooka do 7]),shield, koń, virtue of duty, war banner(ew. sword of might + g.g. helm lub armour of aigilulf + sword of battle tylko siła 4 jest nie przekonująca w tym wypadku) = 156

Paladyn, lanca, shield, koń, The mane of purebreed = 105

Paladyn, lanca, shield, koń, virtue of ideal = 115

6 razy 6 Errant Knights z czorążymi i czempionami(w 6 jest,że czempioni są za darmo :) ) = 804

8 Errant Knights, fcg, errantry banner = 201

4 Pegasus Knights, fcg = 250

8 Grail Knights, fcg, banner of defense = 364

Bsb łazi w gralach paladyn w errantach(w ósemce), a 2 paladyn samopas.
I mam mały dylemat czy nie zamienić jednej szóstki errantów na damselke z 2 dispel scrollami lub nie powywalać magicznych przedmiotów ze zwykłych paladynów i nie zamienić jednej szóstki errantów na 8 i tam wsadzić 3 paladyna, albo zamiast przedmiotów magicznych dać muzyków 6-stkom errantów.
Na wszelkie inne propozycje bądź zmiany jestem otwarty, bo nie mam jeszcze ani jednego modelu :lol:
Ostatnio zmieniony 2 cze 2007, o 10:58 przez Luks, łącznie zmieniany 1 raz.
Luks - swiatło

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Hmmm no jak na pierwszą rozpę to nie jest tragiczna ;)

najpierw chciałbym wiedzieć czemu akurat na 1999 pierwsza rozpa;p
(przecież dla początkującego to pełno figurek etc)

Co do rozpiski:
-Na BSB przedmioty to kwestia gustu ;)
-przedmioty na paladynach takie sobie;p mane nie jest wogóle potrzebne a Virtue of Ideal poprzez -1 ld moze napsuć krwi;)
- co do 8 grali, 4 pegazów i 8 errantow nie mam zadnych "ale"
-Po co az 6*6 errantów ze sztandarami, rozumiem gdybyś grał na Errantry war ale tak "normalnie"? Zrobiłbym z tego 3*6 errantów FCG i jakieś lance realmów(przydadzą się do trzymania damselki-ja bym wział ją zamiast jednego paladyna) i moze dyszka łuczników do sciągania fastow.

Pokaż co wykombinowałeś, a my to ocenimy ;]
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Z tego co się orientuję, to realmi są obowiązkowi. A tej rozpie ich nie widzę.

Luks
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108
Lokalizacja: z Torunia

Post autor: Luks »

Jagal pisze: najpierw chciałbym wiedzieć czemu akurat na 1999 pierwsza rozpa;p
(przecież dla początkującego to pełno figurek etc)
Dlaczego na 1999? Bo razem z kolegami będziemy się składać na swoje urodziny bądź imieniny a będzie nas przynajmniej ośmiu a ja mam niedługo i imieniny i urodziny i szybko zdobędę tyle modeli, a część moich kolegów ma już gotowe armie na tyle pkt. i myślę, że szybko nauczę się od nich grać.A co do rozpy:

damselka, koń, 2 dispel scrolle = 130

paladyn, bsb, lanca, shield, koń, grail vow, virtue of Duty, war banner = 156

paladyn, lanca, shield, koń, virtue of knightli temper, enchanted shield = 130

8 grail knights, fcg, banner of defense = 364

4 pegazy, fcg - 250

8 errant knights, fcg, errantry banner = 201

8 knight of the realm, fcg = 216

3*6 errant knight,sztandar, czempion = 402

6 knight of the realm = 144

bsb w gralach, paladyn w errantach, damselka w realmach(dużych). Nie wiem czy nie zmienić realmów(6) na errantów i dać wszystkim fcg.
Ostatnio zmieniony 2 cze 2007, o 10:58 przez Luks, łącznie zmieniany 1 raz.
Luks - swiatło

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

a może z tych 6 realmów zrob 5 z muzykiem a za uzyskane pkt wstaw muzyków w errantach?

IMO jak nie gra się na Errantry war to niezbyt opyla się wystawiac errantow. Po prostu wg mnie jak erranci nie mają EB to są nieoplacalni ;)

Pograj tym troche, a juz do swojego standardu dojdziesz. A potem podziel się wrażeniami ;]
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Zed Zediculus
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Zed Zediculus »

A gdzie tu chłopi i łucznicy??? :roll:

Luks
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108
Lokalizacja: z Torunia

Post autor: Luks »

A to jak grasz na Errantry war to można mieć kilka razy ten sam sztandar?(dokładniej errantry banner) W rulebooku jest, że nie można to jak grasz EW to można(nie zbyt się w tym EW orientuję)?. I czy, jak grasz na EW to musisz mieć samych errantów?
Ostatnio zmieniony 2 cze 2007, o 10:58 przez Luks, łącznie zmieniany 1 raz.
Luks - swiatło

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

W EW każdy oddział errantów ma errantry banner. Mogą też mieć grail championa ale samych grali nie można wystawiać. No i w EW realmy nie są 1+ tylko erranci
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Luks
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108
Lokalizacja: z Torunia

Post autor: Luks »

To jak grasz na errantry war to masz errantry banner za darmo czy musisz za każdy osobno zapłacić?
Jagal pisze:Mogą też mieć grail championa ale samych grali nie można wystawiać. No i w EW realmy nie są 1+ tylko erranci
Z tymi czampionami to niezbyt rozumiem...,bo grail knightsi nie mają czampiona(chyba, że chodzi ci o zwykłego grail knightsa, bo przecież wszyscy są czampionami), a jak o to chodzi to po ile pkt. jest taki czampion?

No i czy można mieć w EW jakieś inne jednostki czy tylko errantów(nie licząc bohaterów)?

Czy Errantry War ma jakieś inne zasady specjalne?
Ostatnio zmieniony 2 cze 2007, o 10:59 przez Luks, łącznie zmieniany 1 raz.
Luks - swiatło

ODPOWIEDZ