Bretonnia vs Nowe DE

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hero_Lord
Chuck Norris
Posty: 374

Bretonnia vs Nowe DE

Post autor: Hero_Lord »

Grał już ktoś z tym, Bretka daję radę?
Jakie są wasze pomysły i strategie na grę z tą armią.

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Ja grałem raz:
3 magiczki, 5 DR, 5 Harpie, 10 kuszoli, 2 hydry, rydwan, CoK, Warriorzy do zabijania, shades, BG i masakra -.-. Przeciw mnie 3 x Pegazy, w cholere errantów, generał na gryfie. Stałem i starałem się czarować, strzelać i nic z tego nie wyszlo zostałem rozjechany. W dużej mierze miało pewnie na to wpływ zbyt małe doswiadczenia, ale Bretnonia jest w cholere silna O_o wszystko save na +2 i potem Ward +5 +6 O_o. Czary non stop dispelowane ze scrolli albo kości i tyle z grania. Nie potrafię z tym grać. Co z tego, że miałem domenę metalu, ognia i DElficką, jak na nic się nie przydały :D Ogólnie następnym razem biorę 2 x RBT i Hydre.
Obrazek

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

Przeciw mnie 3 x Pegazy (...)generał na gryfie
to niech się Twój przeciwnik nauczy robić rozpiskę poprawnie...

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Błażej pisze:
Przeciw mnie 3 x Pegazy (...)generał na gryfie
to niech się Twój przeciwnik nauczy robić rozpiskę poprawnie...
To w Erranty War czy jak to się zwie nie można tak robić? może były 2 x hmm nie pamiętam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hero_Lord
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Hero_Lord »

Pegazów można max 1 oddział w nim 4 pegazy max. Chyba że twój hero ma pegaza. Wtedy bez limitu.

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

O_o hmm to może był wałek O_o gryf ma 4 T i 5 S? jak tak to zostałem zwałowany O_o. do tego te wardy na wszystkie ataki z S5 -.-
Obrazek

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Dziwne, że nie mogłeś się magią przebić przy 3 magiczkach w tym jednej ze sztyletem nie powinno być problemu. Ja sprawę z Bretonnią starał bym się raczej rozwiązać poprzez hth i wspierać się strzelaniem, tak wiec dwa oddziały COK wspierane bolcami ewentualnie Egzeki bo oni też mają siłę odpowiednią do pocięcia bretońskich pancerzy (gdyby można im było dać banner ASF byli by na Bretonnie idealni).
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Można im dać jak BSB tam wsadzisz :P. Co do magii czary o malej sile wpuszczał przeciwnik bo i tak z save +2 i ward +5 na S5 pociski nic mu nie robiło. 3 DS + dodatkowa kość dispela robiło swoje. Miałem 3 miscasty :D ale przeżyłem je :D, zero IF'ek. Zanim coś wyczarowałem wróg był już u mnie :<.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

Corvus Albus pisze:O_o hmm to może był wałek O_o gryf ma 4 T i 5 S? jak tak to zostałem zwałowany O_o. do tego te wardy na wszystkie ataki z S5 -.-
yyy? gryf ma 5/5...pegaz 4/4.. moze koles sproxowal pegaziste gryfem... w co jestm w stanie uwierzyc... a jesli Cie zatrzymal 4 scrollami i 4 dispel dice-ami to wspolczuc Ci (miales az takiego pecha?) ;) moze jeszcze mial silniejsza magie, co? ;>

zadziwiajace jest ze osoby z mojego kregu ciagle narzekaja na bretke ^^ pewnie jakbym gral ogrami to ogry by sie okazaly najlepsza armia... zaczyna mnie to troszke irytowac... ale nic to :P

no offence Corvus ;) ale to takie moje delikatne przemyslenie... ale jak masz 3 miscasty to nie dziwie sie ze Ci magie zatrzymal ;)

i taka moja uwaga...przy wardzie 5+ nie ma sie juz save na 2+ ;D ...chyba ze o czyms nie wiem :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

No pech co do magii był konkretny :D dlatego nie lubię na niej grać :P, ale muszę przyznać, że mina przeciwnika kiedy czaruję na 5 kostkach na małej czarce bezcenna :D. Bretka jest silna, ale tak już jest i w końcu znajdę na nią sposób, tylko więcej ogrania :P do tej pory grałem raz XD ten raz :P Przeciwnik powiedział jakie błędy robiłem, sam zauważyłem swoje i myśle, że następnym razem pójdzie lepiej :>

PS. kto powiedział, że magia DE jest dla mięczaków :P, kto nie ryzykuje ten nie wygrywa :D (kiedyś odpale czar na 8 kościach xD :D)
Ostatnio zmieniony 21 lip 2008, o 13:27 przez Corvus Albus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Corvus Albus pisze:Można im dać jak BSB tam wsadzisz :P. Co do magii czary o malej sile wpuszczał przeciwnik bo i tak z save +2 i ward +5 na S5 pociski nic mu nie robiło. 3 DS + dodatkowa kość dispela robiło swoje. Miałem 3 miscasty :D ale przeżyłem je :D, zero IF'ek. Zanim coś wyczarowałem wróg był już u mnie :<.
Tak, ale tym BSB musi być Hag Queen :wink: , ale mi to i tak nie pomaga bo BSB ze sztandarem Hydry to raczej wstawiał bym do COK. No a magii to fakt nadal za potężnej nie mamy (w sensie siły czarów, na Bretonnie to się chyba tylko Soul Stealer, się nadaje albo Black Horror), ale z metalu Rule Burning Iron powinno dawać radę. No a na miscasty to raczej rady nie ma jak pech to pech, a do zwycięstwa szcząście też jest potrzedne.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Kto mówi o Hydrze? O_o dajesz BSB z ASF do Egzeków. Do tego kocioł i +1 A dla nich i rzeźnia :D Jak chcesz możesz im jeszcze AP wepchać i otwieracz do konserw jak znalazł :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

W sumie racja, dobra opcja, chociaż ja właśnie miałem koncepcje żeby z COK taki otwieracz zrobić (sztandar Hydry, sztandar AP,) a jak by jeszcze +1 A od kociołka było to już całkowity kosmos (Rycerz ma 3A a Rycerz Strachu 4A z S6), w szarży można tym wciągnąć dowolny bretonniski oddział, choć w sumie otwieracz z Egzeków był by tańszy.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Gregor
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Ósma bila

Post autor: Gregor »

No to ja powiem tak grałem z nowymi DE już 3 razy ale opisze tylko jedną z tych bitw.Grałem z Ice-T ,który moim zdaniem miał super wypasioną rozpe ale to u niego standard :lol2: . Miał tam:

Kociołek, 3 magiczki ,które dawały rade nawet w walce, egzeków , asasyna, black gardów ze sztandarem co daje ASF czy tam staborn , 2x5 harpi , strzelców ,2x5 dark raidersów , odział spralfów ,żeby dodawał sobie kostki do casta no i typowy standardzik 4 R.P.B.

Wynik 10:10 dlatego ,że mu nie wychodziły czry a ja odbijałem się od jego piechoty i nie zdawałem terroru do kociołka :evil: .Zato udało mi się zlikwidować jego bolce fast i różne inne plewstwo :P

Aha zapomniałęm napiszać co ja miałem w rozpie

Lorda na pegazie , 2 paladynów , dwie damsele (na 1 levlu co by to się tak z czarami nie rozpanoszył Laughing ),3x5 pegazów ,9 relmów z 6 do CR na wstępie ,6 Grali ,9 errantów z EB , 3x6 errantów i do tego dla klimatu 10 łuczników Laughing
Ostatnio zmieniony 24 lip 2008, o 12:35 przez Gregor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ci lucznicy to raczej zepsuli klimat tej armi...

plewne =\= klimatyczne, ileż razy można to mówić.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Hero_Lord
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Hero_Lord »

na ile pkt było bo ci około 3k wychodzi

To De są nawet niezłe na Bretę jednak osobiście wystawił bym lorda na koniku ,BSB , 2x caddy, 6 x6 Errantów, 2 x 8 Errantów, 1 x 4 Pegazy FCG, 30 łuczników, i trebusza. Na oko około 2500 pkt

Oczywiście Erranty War.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2008, o 19:50 przez Hero_Lord, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gregor
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Ósma bila

Post autor: Gregor »

Tak pewnie i co jeszcze. Bo po 1 rozpa z dwoma odziałami pegazów i lordem na koniu jest nielegalna.

O Po 2 co mi po 2x3 pegazów jak ja chciałem szachować ,nieszczy bolce, fasty i ewentualnie pomóc w walce innym odziałom.

Po 3 grałem z kuzynem panem Ice-t i wiedziałem co będzie miał w rozpie ponieważ znam go i on bez magi się nie rusza z domu więc czym bym dispelował czry?

No i co ja bym mu zrobił samymi 6 errantów jak on gra na 4 bolcech i odziale strzelców? Niemiał bym wogóle siły uderzeniowej.

Aha kosa ja wiem ale robiłem rozpe na pokazie batla i ludzie ganiali mi koło ryja i nie mogłem wymyślić co dodać za 70 pkt więc zabrałem chłopstwo ,które i tak nic nie zrobilo.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2008, o 12:19 przez Gregor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hero_Lord
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Hero_Lord »

Jeśli wiedziałeś co weźmie to inna sprawa, a o co chodzi ci z tym w dispelem na 2 kostkach w mojej masz 4 DD i 4 DS.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

dorzucic grali :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Gregor
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Ósma bila

Post autor: Gregor »

Hero_Lord pisze: a o co chodzi ci z tym w dispelem na 2 kostkach w mojej masz 4 DD i 4 DS.
a no tak sory moja pomyłka nie doczytałem :oops: .
Ostatnio zmieniony 24 lip 2008, o 12:39 przez Gregor, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ