Bretonnia vs Nowe DE

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
goldendemon
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Re: Bretonnia vs Nowe DE

Post autor: goldendemon »

Taa... Szczególnie jak w BG jest nieśmiertelny BSB z pendantem i soulrenderem, champion ma Crimson Death,a do tego całość ze sztandaru dostaje ASF.
No tak to bedzie wygladac do tego smok i 2 hydry:/(i to je chcialem potraktowac lucznikami)

Awatar użytkownika
pelzak
Falubaz
Posty: 1195

Post autor: pelzak »

Na taki klocek trzeba poswiecac jakies smieci - mounted yeomens stajacy tak ze nie moga sie chlopaki ruszyc chyba ze zrobia szarze. I wtedy odginasz takich kolesi ile sie da liczac ze nie zlapia zadnej duzej lancy.
Nie wszystko trzeba w tej grze zabic. :wink:

Pozdrawiam
Pelzak
"Lepszy mały ale własny i z przodu, niż duży ale cudzy i z tyłu..."

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

gorzej, jeżeli w oddziale siedzą 2 czarki i idą do domku na środku stołu... a akurat odginanie 1 śmieciem to trochę mało, przeciwnik pewnie ma shades, kuszoli i tym podobne wynalazkii i za długo sobie nie postoi

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

akurat śmieć do odginania (MY) nie powinien podczas gry z ogarniętym DE przeżyć, chyba że używasz errantów którzy, paradoksalnie są dużo lepszym fastem (z podobną ceną). BG traktować łucznikami a w resztki zaszarżować czymś mocnym - tylko upewnić się że nie mają w pobliżu kotła, bo eros puszka może marnie skończyć ;)

pozdro,
Ż.

P.S. na domek z konwentem magów breta ma tylko dwa rozwiązania - trebki albo bezpieczny zasięg :mrgreen: ja czasami zdobywałem domki ucznikami :mrgreen: tyle że w środku nie siedzieli BG :lol2:

Awatar użytkownika
goldendemon
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: goldendemon »

Właśnie jestem po pierwszej bitwie z DE... I rzeczywiście BG tylko ostrzałem... Coś mnie pokusiło i zaszarżowałem Kotr z BSB i Damselką #-o... W drugiej turze Knightci do piachu... Bitwa się skończyła moją w wygrana ale marną...

maup69
Warzywo
Posty: 13

Post autor: maup69 »

Grale mu tylko zostały i generał. ;)
Armia zapałek powróci!!

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

U mnie to średnio wychodzi, kumpel gra ogólnie elfami. Na 1500 De wystawia cztery oddziały xbowmenów, 3x harpie, 2x shady, dark raiderów i BG z herosami, coś koło tego. Jakoś nie mam szczęścia do walczenia z tym cholerstwem, po prostu za każdym strzałem tego świństwa moi rycerze padają jak muchy. Mój "rekord" to 4-5 trupów z jednego strzału. Armia w stylu "no brain".
Największa maruda na Border Princes 8)

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

na wszystko jest jakas kontra :wink:

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

zawsze podejrzewałem że De to armia dla no brainów :wink:

mała podpowiedź - zagrajcie na więcej niż 2000 pkt i zagraj na full pegazach, poza tym jak możesz sobie pozwolić by to wszystko do Ciebie strzelało ??? to tylko 24 cale zasięgu + tereny na stole...

pozdro,
Ż.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Wystaw 5 realmów, BSB z GGH i virtute of ideal, treba i BRETONIAN BOWMEN ECO.Siedź przy końcu stołu i sobie strzelaj. Charpie i bg nie maja szans. A kuszole maja za mały zasięg. Jak dobrze pójdzie to powinieneś wygrać masakra. Strzelaj trebem w bg. Celuj tam gdzie jest heros.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Tofic
Chuck Norris
Posty: 448
Lokalizacja: Animosity

Post autor: Tofic »

BSB z GGH i virtute of ideal
Ciut nie możliwe jest tak złożyć herosa, bo za dużo punktów na itemki wydajesz. Może chodziło ci o Virtue of Discipline?
Obrazek

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

A, rzeczywiście. mały błąd :P :oops:
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Żaba pisze:zawsze podejrzewałem że De to armia dla no brainów :wink:

mała podpowiedź - zagrajcie na więcej niż 2000 pkt i zagraj na full pegazach, poza tym jak możesz sobie pozwolić by to wszystko do Ciebie strzelało ??? to tylko 24 cale zasięgu + tereny na stole...

pozdro,
Ż.
Nigdy w żadnym wypadku nie zagram na full pegazach, przysiągłem to sobie po miesiącu gry bretką, jak usłyszałem, że pan, który jest przedstawicielem GW w polsce tym gra... wszyscy wiedzą o kogo chodzi :wink:
Matis pisze:Wystaw 5 realmów, BSB z GGH i virtute of ideal, treba i BRETONIAN BOWMEN ECO.Siedź przy końcu stołu i sobie strzelaj. Charpie i bg nie maja szans. A kuszole maja za mały zasięg. Jak dobrze pójdzie to powinieneś wygrać masakra. Strzelaj trebem w bg. Celuj tam gdzie jest heros.
następnym razem wystawie na niego 4 hero z svem średnio na 2+ i zobaczymy czy będzie taki twardy.
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Gwardia ich przemieli niestety. kuszole też pokażą co umieją.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Musze się zastanowić, ale ostatnio bsb z ggh przeżył do końca. Problem jest taki, że część z was produkuje rozpiski na jednego przeciwnika, ja właśnie staram się ułożyć taką, która da radę wywalczyć coś z paroma.
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

W tych czasach trudno o coś takiego niestety :(
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

I chyba w tym cały urok, czyż nie? Co to za przyjemność mieć armię dla bezmózgów i samograjowe rozpiski.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Dlatego ułożyłem coś na De.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Ja nie mówię o samograju, ale żeby w nast. edycji dało się złożyć uniwersalną niegiętą rozpe, która miałaby równe szanse z powiedzmy 60cioma % armii ;).
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
Tofic
Chuck Norris
Posty: 448
Lokalizacja: Animosity

Post autor: Tofic »

Wiesz chyba taką rozpę da się nawet teraz złożyć. Bretonnia nie jest wcale taka zła na turniejach i w stosunku do innych armii. Dużo nie ogarniętych z bretą graczy ma problemy z naporem lanc i niesmak w ustach, gdy widzą kiedy ich armie rozsadzają ludziki na koniach oraz obsrani wieśniacy.
Obrazek

ODPOWIEDZ