Dywagacje o Bretonii...

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

Zablokowany
Awatar użytkownika
PoNuRy
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: StrefA Nowa Sól

Post autor: PoNuRy »

chłopaki nie przesadzajcie tak, ale skoro macie problemy z wymanewrowaniem lanc, a moja one swoje minusy, to moze pomyślcie nad zmiana hobby a nie uzalaniem sie ze ta armia jest wyjebana w kosmos i wszystkich klepie, jak nie umiesz grac to z wszystkim jest ci ciezko.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Hmm patrze na tą dyskusję i nie jestem w 100% pewien czy to spam czy nie ;) Chyba jednak skasuje ten temat po pieprzycie trzy po trzy i to prowadzi do nikąd zostawie go na dzień dla potomnych:P na razie zamykam i wszelkie wąty do mnie na priv ;)


p.s temat ogólny jest przyklejony ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

PoNuRy pisze:chłopaki nie przesadzajcie tak, ale skoro macie problemy z wymanewrowaniem lanc, a moja one swoje minusy, to moze pomyślcie nad zmiana hobby a nie uzalaniem sie ze ta armia jest wyjebana w kosmos i wszystkich klepie, jak nie umiesz grac to z wszystkim jest ci ciezko.
wlasnie to mialem ci napisac.. jesli nie potrafisz sobie poradzic z kilkoma fastami bretka to przykro mi ale wfb nie jest hobby dla ciebie...

Awatar użytkownika
PoNuRy
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: StrefA Nowa Sól

Post autor: PoNuRy »

widzisz ja nie mam problemów, jakos z wszystkimi armiami daje sobie rade tylko mi z VC nie idzie, i nie narzekam ze jaka to przegieta armia. Bo w koncu kazda przegrana zbliza mnie do odkrycia nowej taktyki. Denerwuje mnie poprostu ciągłe najeżdżanie na Bretońców, strasznie modne sie to zrobiło;/

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

to popatrz sobie biektywnie na ocene punkty/jakosc erranta i porownaj do jakiejs innej jednostki... pozniej wez sobie pegaza i porownaj koszt/jakosc do jakiejs inej jednostki...

nadal dziwisz sie, ze bretonia jest uwazana za taka silna armie?
przecietna kawaleria jesli chce miec szereg i 5 atakow z lancy to musi wystawic 10.. bretka 6... dodatkowo errant kosztuje mniej niz jakikolwiek inny zbrojny o to sa powody dla ktorych bretka jest uwazana za przegieta armie (o blessingu nie wspomne)... jesli uwazasz, ze to malo to przykro mi..


a to, ze jest bardzo 0- 1 w wiekszosci przypadkow to inna sprawa...

H@lfing
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 189

Post autor: H@lfing »

Dokładnie armia jest silna ale czasami ludzki czynnik zawodzi ( powinienem napisac ze to głównie pech w kostkach ale ...)

Czasami ta armie jest łatwo wymanewrowac fastami i innym barachłem ale ogolnie daje rade, tez nie uwazam zeby było słabo, wiec o co chodzi

spot
Wałkarz
Posty: 96

Post autor: spot »

@Shino, daj sobie spokój.

To jak rzucanie grochem o ścianę.

Lepiej przyłączmy się i popłaczmy nad marnym Wardem:)

Awatar użytkownika
PoNuRy
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: StrefA Nowa Sól

Post autor: PoNuRy »

nie sądze ze bretonia jest słaba, bo taka nie jest, ale bardzo łatwo ją wymanewrowac, minusem są włąsnei te długie lance którym łątwo jest flanke zasadzic i jesli lanca zostania zaszarzowana z takiej flaneczki to nic jej nie pomoze. nie oddadzą bo z siłą 3 duzo sie nei zdziałą a ratuje je tylko ten sv.

spot
Wałkarz
Posty: 96

Post autor: spot »

Długa lanca - znaczy się 6 osobowa?
Kawaleryjskie podstawki to zdaje sie mają 25x50. Znaczy sie, że długa lanca, 6 osobowa ma 100. Czyli np. tyle co klocek orków.

No to naprawdę trudno nia manewrować :shock:

Raz na stole (jeszcze 6 ed.) widziałem lancę w sumie 9 osobową albo i większą. Prawie wszyscy herosi byli w niej upchani. Reszta lanc to pokurcze 5 i 6 osobowe.

No ale jak grasz takimi dużymi oddziałami to RESPECT:)

Awatar użytkownika
PoNuRy
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: StrefA Nowa Sól

Post autor: PoNuRy »

tak gram na 3 lancach 9 osobowyc i dwóch 6 osobowych. Wielu graczy tak gra.

spot
Wałkarz
Posty: 96

Post autor: spot »

Gratuluję zacięcia.

Nie zapominaj jednak 18 calowej szarży (i mozliwości a nią związanych) i proszę skończ narzekanie na "wymanewrowanie" fastami.

Awatar użytkownika
Zed Zediculus
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Zed Zediculus »

PoNuRy pisze:Denerwuje mnie poprostu ciągłe najeżdżanie na Bretońców, strasznie modne sie to zrobiło;/
To prawda! Wciąż słyszę ględzenie o przegiętości Bretonii. Ile można :!: Może napiszcie petycje do GW, aby usunęli tę armię, bo jest tak wyjebista, że nikt nigdy z nią nie wygrał! A graczom bratońskim dajcie dwie możliwości: zmiana armii albo rozstrzelanie. Mnie proszę rozstrzelać :/

Awatar użytkownika
Zed Zediculus
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Zed Zediculus »

A poza tym Jagal weź usuń ten temat, bo to była pomyłka! :?

Awatar użytkownika
PoNuRy
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: StrefA Nowa Sól

Post autor: PoNuRy »

16 cali. łatwo jest wymanewrowac tylko trzeba umiec.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

przenieście się z dyskusją na temat ogólny a teraz już zamykam bo mam dość :P
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Zablokowany