Nowości

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Giles_le_Breton
Warzywo
Posty: 14

Post autor: Giles_le_Breton »

My się chyba nie rozumiemy. Każdy, kogo znam i nie gra Bretonnią narzeka na 3 rzeczy:
-Bless
-Pegazy
-Lance Formation

A teraz wyobraźcie sobie że nie ma tych rzeczy. I co się okaże ? Że bretka to droga armia, bez skutecznych oddziałów wsparcia i ogółem nie fajna. Takimi samym rzeczami jest to, że undeady się nie łamią, tylko sypią(też wredne), stubborn na obsługantach krasiów czy cold bloded lizaków. Każda armia ma plusy i minusy. Ja osobiście nażekam na to, że wood elfy nie mają minusa za strzelanie po ruchu. I wcale mnie nie korci, żeby pegazy były w corach. To bez sensu, klimatu i wogóle głupie. Czytał ktoś dokładniej ich fluf ? To mają być najwięksi farciaże z Kotrów, którym udało się takiego pegaza złapać. A Lucki Gitsów za wielu po Starym Świecie nie chodzi, więc i pegazów w bitwach nie będzie za dużo. Jak wam się nie podoba to, że w Monforcie działa Czerwony Baron i jego Latający Cyrk, a w Parravonie Royal Air Force nikt wam nie każe z nim grać. Ale odrazu go zbluzgiwać nie musicie.

Awatar użytkownika
KOOBA.84
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Poznan,Strefa Zero

Post autor: KOOBA.84 »

Lunn pisze: No jasne, dajmy pegazy w boxach po 10 za 120zł, za 20pkt/sztuka, z wardem na 4+, bo to takie rzadkie i mistyczne stworzenia i do tego do corow i jako must have zamiast realmow.
bedzie klimatycznie, chociaz wiem ze i tak za slabo
Rzucasz sie jak ryba wyjeta z wody :) Chodzilo mi raczej o wartos "pieniezna" tej zamiany, dosc nie uczciwa wzgledem tych ktorzy jeszcze sobie takiego boxa nie kupili.
bo tak. :lol:

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Giles dobrze mówi, a widać ze Lunn ma złe wspomnienia z bretką ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Troyan
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Bytom, Katowice, Londyn

Post autor: Troyan »

Giles_le_Breton pisze:nikt wam nie każe z nim grać.
Nie pleć bzdur, na turnieju nikt dużego wyboru nie ma :P
Obrazek

Chłopi-przy-broni. A Bronia bez kiecki.

Giles_le_Breton
Warzywo
Posty: 14

Post autor: Giles_le_Breton »

Zawsze możesz się poddać :lol:

Awatar użytkownika
High Elf
Mudżahedin
Posty: 233
Lokalizacja: Klub Kult Wwa

Post autor: High Elf »

Z bretką da się wygrac. I wcale nie jest to takie strasznie trudne. Większośc dobrych graczy tak twierdzi i ja się do tego przychylam. Oczywiście jest ją łatwiej prowadzic początkującemu (dzięki temu nie przegrywam nią non-stop :P) i nie wymaga aż takiego myślenia jak niektóre inne armie, ale nadal jest to armia jak armia.
Działam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Paladin
Wałkarz
Posty: 60

Post autor: Paladin »

Według mnie pegazy powinny zostać w specialach bezapelacyjnie - trebusz i grail knighci to najlepsze jednostki (trebusz to w końcu jedyna machina), więc w rarach nie ma dla nich miejsca.
I tak się zastanawiałem - przecież pegazy mają statsy KotRów, tylko z dwoma woundami i tafem większym o 1. No i sa flying cavalry. Nie można dać im magic bannera, a Command Grupa jest dość droga. I jeszcze są grubo ponad dwa razy drożsi od wspomnianych KotRów. Może nie przesadzajmy z tą przegiętością pegazów :?:

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

To nie chodzi o 1 czy 2 oddziały, tylko o 4 X 4 z FCG + drwal.

Robi się z tego całkiem inna armia -> armia masakrycznych lataczy z sejvem 3+ i lamerskim wardem.

Prawie 1300 / 2250 punktów lata.

Awatar użytkownika
Paladin
Wałkarz
Posty: 60

Post autor: Paladin »

Te punkty to 17 gości na pegazach, a gdzie reszta armii? IMO z pegazów trzonu armii nawet Chuck Norris nie zrobi, one mają dobijać z flanki czy z tyłu oddziału w którego wjechały np. KotRy czy Erranci

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

OK, ale przy takiej ilości
a)rozwalają maszyny w defensach
b)wjeżdzają na tył ofensu i niewiadomo co robić, bo z przodu jedzie jeszcze kilka lanc
a pozabijać nie jest ich wcale łatwo

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Paladin pisze:Te punkty to 17 gości na pegazach, a gdzie reszta armii? IMO z pegazów trzonu armii nawet Chuck Norris nie zrobi, one mają dobijać z flanki czy z tyłu oddziału w którego wjechały np. KotRy czy Erranci
to zagraj kiedyś z takim czymmś...

te 17 pegazów spokojnie mozna nazwać trzonem armi ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

ODPOWIEDZ