Szara eminencja Bretonni

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
ELMALIER
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162
Lokalizacja: Warszawa

Szara eminencja Bretonni

Post autor: ELMALIER »

Kiedy czytałem kodeks Bretonni i doszedłem do bohaterów secjalnych zaskoczyły mnie statystyki Fey Enchantres:
M=5
WS=4
BS=5
S=3
T=3
I=5
Ld=9
Dośc nietypowe jak na ludzką arcymaginie...

Zastanowiłem sią nad tym faktem i przypomniały mi się ustępy z fluffu kodeksu Leśnych Elfów-konkretnie kalendarium.

Roku tego i owego Naith-wieszczka Leśnych Elfów miała widzenie mówiące o tym ,że jeśli ludzkie księstwa otaczające Athel Loren nie zjednoczą się w walce z Orkami to Las Loren czekają cięzkie czasy...

Kolejna pozycja w kalendarium Leśnych Elfów wspomina o wizji w jakiej "Pani z jeziora" ukazała się przyszłemu królowi Bretonni i natchnęła go do zjednoczenia kraju...

Poza kalendarium znajdują się wzmianki na temat wysłannika Loren przebywającego incognito pośród Bretonńczykó...

Czyżby Fey Enchantres była elficką czarodzieją a Bretoniia powstała tylko po to aby osłaniac Athel Loren?

Jestem ciekaw waszego zdania na ten temat.

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Staty są takie dlatego że ona jest najwiekszą kapłanką i ona (rozmawia,spotyka,widuje sie itd) z panią z Jeziora wiec pewnie dlatego jej statsy są lepsze.Co do tego że Breta ma być tarczą dla WE ,to jest raczej na odwrót,gdzies nawet czytałem że bretonczycy zawrli sojusz z WE także w celu zabezpieczenia swojej wschodniej granicy. :wink:

Awatar użytkownika
Troyan
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Bytom, Katowice, Londyn

Post autor: Troyan »

Sojusz istnieje dla koni, to fakt z 5ed. podręcznika. Coś już gdzieś słyszałem że Fajka to pewno elficka wiedźma. Tyle tylko że rycerstwo u nas nie takie fanatyczne jak w Imperium, u nas sie na stosach nie pali tak często. A że durne i naiwne ? A Wy jakbyscie sie zachowywali wobec takich pieknych i cycornych panienek ? \:D/
Obrazek

Chłopi-przy-broni. A Bronia bez kiecki.

Awatar użytkownika
Duke
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Cobra Kai Warszawa

Post autor: Duke »

Może wasze jest durne i naiwne ale moje jest najlepsze :D
A tak wogóle to każdy szanujący się bretończyk powienien wiedzieć że miejsce WE jest w parravońskim cyrku.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Troyan pisze: Tyle tylko że rycerstwo u nas nie takie fanatyczne jak w Imperium, u nas sie na stosach nie pali tak często.
To prawda, bo chłopi sami umierają z głodu albo z powodu zarazy :?

A co do Fay Enchantress... no niby niektóre fakty mogłyby za tym przemawiać, że to elfka ale równie dobrze może ona być jakims innym bytem. Nie jest do końca człowiekiem ale nie musi być od razu agentem z Lorenu :wink: Pani z Jeziora obdarowała ją tymi wszystkimi zdolnościami (długowieczność, fakt że Unicorn pozwala jej sadzać na sobie dupsko, itd.) To raczej Loren dobrze broni części granic Bretonni niż na odwrót. Przez Bretonnię może przeciągnąć mała armia Orów czy czegoś innego jakiś czas pozostając przy życiu. W takim wypadku i przy dużym farcie może dotrzeć do lasu leśnych ludzików. W drugą stronę - wątpię by ktokolwiek dostał się do Bretonni przez Loren. :)

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

A mam inne zdanie. Miejsce elfów innych niż mroczne jest w kopalniach Naggaroth, chyba że przejdą na ciemną stronę. :twisted:
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Remo pisze: Nie jest do końca człowiekiem ale nie musi być od razu agentem z Lorenu
Mówie wam, Fay jest z KGB o bazie w Loren!! Pewnie ma ps. Fajka ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Skolim
Mudżahedin
Posty: 217
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Skolim »

Kurde! odkryli naszą intrygę! No trudno. Następny cel Dzikiego Gonu: Bretonnia :P
"Athel Loren nie ścierpi bytności no Człowieka, ni Orka, ni Krasnoluda, ni Zwierzoczłeka. Pierwszy krok wroga na świętej ziemi, będzie jego ostatnim"
Scarloc, Kroczący Śród Mgły z Athel Loren

Mam magiczne kamyczki ze Słowacji przynoszące szczęcie :P

Awatar użytkownika
Troyan
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Bytom, Katowice, Londyn

Post autor: Troyan »

Jagal pisze:
Remo pisze: Nie jest do końca człowiekiem ale nie musi być od razu agentem z Lorenu
Mówie wam, Fay jest z KGB o bazie w Loren!! Pewnie ma ps. Fajka ;)
To oni też tam mają Klub Gier Bitewnych ? :lol:
Obrazek

Chłopi-przy-broni. A Bronia bez kiecki.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Klub gier bitewnych to przykrywka tej organizacji ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Wiecie, swoją drogą były też swego czasu spekulacje na druchii necie przed wyjsciem nowych we ze LAdy of Lake jest w rzeczywistosci zakonsporowaną Morathi manipulująca ludzmi z bretonii. Sam rysunek w książce jest bardzo podobobny jakoby od rysunku morathi DE.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Murmandamus pisze:Wiecie, swoją drogą były też swego czasu spekulacje na druchii necie przed wyjsciem nowych we ze LAdy of Lake jest w rzeczywistosci zakonsporowaną Morathi manipulująca ludzmi z bretonii. Sam rysunek w książce jest bardzo podobobny jakoby od rysunku morathi DE.
No to jak narazie coś cienko jej idzie ten sabotaż...

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

W książeczce z Black Library "Guardian of the Forest", opiewającej losy bretońskiego rycerza, który wsiąknął w Loren, jest bardzo wyraźna sugestia, że Naiath i Pani Jeziora to ta sama laska

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Kto to Naiath?
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Jagal pisze:Kto to Naiath?
Naieth - przepraszam: czarodziejka i wieszczka prócz tej książki wzmiankowana jest również w kodeksach

Giles_le_Breton
Warzywo
Posty: 14

Post autor: Giles_le_Breton »

Z tego co jest napisane w dodatku WFRP do Bretki, to jest tam czarno na białym powiedziane, że Fay jest WE !!! Dalej, leśniaki są jej władzy (cześciowo) podległe, a Fay jest przecież uosobieniem Pani na ziemi. Bywa na królewskim dworze. I to na jej rozkaz Leśnie Elfy porywają dzieci przejawiające magiczne zdolności, by je uczyć magii Pani z Jeziora. I to wszystko robią LEŚNE ELFY dla Bretonni, bo tak im każą. Gdy następnym razem będziecie rzucać czary na jakieś dryjadki, wspomnijcie sobie to :wink:

ODPOWIEDZ