Jak chronić Prophetess of the Lady?

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Theolog
Wałkarz
Posty: 57
Lokalizacja: Katowice

Jak chronić Prophetess of the Lady?

Post autor: Theolog »

Jak w temacie.
Ostatnio zastanawiam się nad wystawieniem ten pani w większych bitwach, z domeną niebios, 4lvl, 2xDS i silver mirror. Zapewnia taką samą ochronę magiczną jak 2 damselki, kosztuje niewiele więcej, za to zdziałać może o wiele więcej.

Na mniejsze punkty wystawiam 2lvl damselkę z domeną bestii w 15-20 skirmisherach ze sztandarem i muzykiem. Nigdy nie miałem kłopotów z jej przeżywalnością, na dodatek widzi 360 stopni, przydawał sie też pierwszy czar z domeny bestii. Powierzenie jednak 315 punktów bowmenom w przypadku prorokini budzi obawy.

Inna opcja jaka mi przychodzi do głowy to 5 QK z muzykiem. Na dodatek, stojąc na tyłach mogą pilnować chłopów przed porzuceniem służby... . Odpada natomiast wsadzanie jej w środek lancy, bo musi mieć pole widzenia.

Jak myślicie?

Th

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Wiele razy grałem na lordowym magu, w różnych konfiguracjach (nawet takim wspomaganym dwoma mniejszymi na 2 levelu). Raz dawałem go do załogi trebusza, innym razem z klockiem kmieci albo relikwiarzem. Co ciekawe, tylko dwa razy wystawiłem tą postać konno i za każdym razem miscastem zabiła 8 rycerzy wokół siebie...od tamtej pory tylko na piechotę.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Torgill
Mudżahedin
Posty: 310
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Torgill »

Nie pasuje mi trochę duża magiczka do lancy. Nie tylko dlatego że nagle się robi oddział za 500pts co najmniej. Lanca ma uderzyć, albo być gotowa do uderzenia a proroczka żeby czarować musi być z przodu. Tyle że jak jest z przodu to nie jest zbyt bezpieczna.
Wsadzenie do trebka też może zaboleć. Co jeśli treb będzie miał misfire i wywali się w powietrze? :)

Najlepszą opcją są chyba tak jak napisał Gniewko chłopi zwykli (i to 24) albo relikwiarz albo właśnie łucznicy w skirmischu. Tyle, że taki oddział co ma chronić proroczkę musi być trochę większy (tak z 20 łuczników), żeby nie musiał zbyt szybko feara zdawać i warto się zastanowić nad command group, żeby jakiś durny fast nam nie przegonił oddziału z magiem lordem za 350 pts...

Ja wsadzałem magicę głównie do łuczników w skirmischu (20 ze sztandarem) i sprawdzała się.

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

Jak trebuszet się rozpadnie to tej pani nic się nie dzieje.
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

ODPOWIEDZ