Ulubieni i znienawidzeni przeciwnicy

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

ja lubie wszystko co jest piechota i stoi ;D moga byc nawet dwarfy.. z reguly sie bitwa konczy na moja korzyść w 2 turze... ale mile tez sa goblinki, ogry, HE! ;D za to nie lubie lizusków i lesnych pedalkow...

Awatar użytkownika
errant
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122

Post autor: errant »

Mam pytanie: czesto gram z kolega ktory gra beastami mieszanymi z chaosem. Mam duze problemy jak z przodu widze chosenow a z tylu wychodza mi ambushe. Chosenom czesto sie udaje ustac, a w nastepnej turze mnie miazdza. Jescze do tego szamman puszcza czary 3d6 S1 no armour save i sie robi miekko pod nogami
A wiec apeluje do tych ogranych ludzi czy macie jakies sposoby, z ktorymi da sie latwo wygrac??

Z gory dzieki za odp.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

pegazy - 4albo 5 FCG rozwiązuje sprawe ambushów na tyłach. Ale ambush wcale taki skuteczny nie jest, test ld na 6 albo 7, potem ew. scatter. IMO 10-20 lucznikow do wystrzelania psiaków i swoj fast do odginania i jest bardzo spoko ;) a co do czarow do damsel ze scrollami, cos więcej poradzic ;)?
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
errant
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122

Post autor: errant »

moze wydawac sie to smieszne ale my z kolega gramy na 600 pkt. wiec moge sobie wybrac graale, pegazy albo errantry war :)
a do tego nie wiem jak pokonac chosenow??

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

yyyy? jak on miescie choosenow na takie ptk... i ma jeszcze ambush i jeszcze szamana... cos mi nie pasi ;D

Awatar użytkownika
errant
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122

Post autor: errant »

ma 3 male herdy chosenow i szamana z 2 levelem
jeden herd ma sztandar inne maja muzyka, gdzies sie znajdzie czempion
a choseni sa chyba goli

Awatar użytkownika
IceRiver
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: IceRiver »

eeeeee? a choseni przypadkiem nie są special?

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

no sa... i co z tego? armia bestii...generał - szaman, 3xcore (herdy) i chooseni... tylko pytanie ile jednostek moze sie ambushowac? na to armie to ja bym wystawil EW 3x6 erantow, palek i bsb goli...mzoe byc war banner, do tego 20 lucnzikow w skirmishu i powinno styknac ;]

Sami-Bretonian Knight
Warzywo
Posty: 15

Post autor: Sami-Bretonian Knight »

Ja często nie mogę ugryżć krasnali,zresztą nie wiem dla czego mi nie wchodzą jakoś(organki i staborn) :?

Awatar użytkownika
pelzak
Falubaz
Posty: 1195

Post autor: pelzak »

Eee, z krasnalami nie jest tak strasznie. Uderzasz na jedna flanke a ci z tej drugiej nigdy nie dojda ;)

Pozdrawiam
Pelzak

Awatar użytkownika
errant
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122

Post autor: errant »

w ambushu moze siedziec polowa ambushu, ktora ma ta zasade
najglupsze jest to, ze jak strzelasz do ambushy do gory zaslaniaja sie ungorami :?

Awatar użytkownika
szkodnik
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178

Post autor: szkodnik »

errant pisze:w ambushu moze siedziec polowa ambushu, ktora ma ta zasade
najglupsze jest to, ze jak strzelasz do ambushy do gory zaslaniaja sie ungorami :?
Uważam, że to jest akurat dobre, bo maluchy mają T3. Łatwiej ranisz, łatwiej panikujesz.

Awatar użytkownika
errant
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122

Post autor: errant »

a jak zdadza panike to przychodza do cibie gorami z 2handami

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

errant pisze:a jak zdadza panike to przychodza do cibie gorami z 2handami
z piekielną siłą 3... :P
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
errant
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122

Post autor: errant »

champion z S4 :)

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

a Ty zdajesz save i rozbijasz ich CR-em ;D po czym pozostaje tylko rzut 3d6 na gonienie... a krasnale sa slabe... na minej nie 2000..maja 1 organki..ktore strzelaja 1 ture, po czym armia jest w combacie ;)

Awatar użytkownika
IceRiver
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: IceRiver »

Głównie bitwy WH się wygrywa zauważający błędy przeciwnika i wykorzystując je XD

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

tak tez...ale czesto trzeba samemu sie napocic...jak grasz z 13-latkiem, ktory zaczal grac 2 tyg wczensije to jedizesz tlyko po jego bledach...a jak z kims z czolowki z ligi to obu wam dymia czachy w czasie gry ;)

niektorzy jeszcze lubia udowadniac ze maja racje w sprawie zasad, ktore naginaja i tym wygrywaja... ;)

ps. po ostatnim turnieju uznalem ze przeciwnik z rune of challange jest straszny... 2 na 3 bitwy z krasaimi...i 2 razy runka poszla w pegazy slicznie ustawione na szarze strategicznego punktu... ;/ ..oczywiscie flee...

Awatar użytkownika
Arecki
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: Arecki »

No w tym rzecz :/ Pedzie praktycznie się nie zdają na dwarfy i nie ma bata chyba że gdzieś po flankach kminisz (albo przeciwnik ,,inteligentnie'' straci runke na jakieś gówno) itp. choć jak przeciwnik sprytny to i tak dupa zbita...

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

teraz to byla paróweczka... to pedzie lecialy przodem.... a po bokach biełgy goblinki.... a pedałki mialy miec caly srodek do penertacji... z reszta przeciwnik zawsze w srodku cos ciekawego ustawial...

ODPOWIEDZ