Alternatywne figurki Bretonni

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Clark
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Warsaw

Re: Alternatywne figurki Bretonni

Post autor: Clark »

Czy znacie jakieś alternatywne figurki nadające się na obsługę trebusza bądź macie jakieś pomysły jak skonwertować łuczników 5 i 7 edycyjny na taą obsługę? ;)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Można po prostu przerobić MAA.
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Clark
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Warsaw

Post autor: Clark »

Nijlor pisze:Można po prostu przerobić MAA.
MAA czyli co? ;)

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Men-At-Arms ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Clark
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Warsaw

Post autor: Clark »

No ale jest problem bo mam samych łuczniow i bitsów tez nie za dużo :(

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

poprzeglądaj allegro, napisz posta ,moze ktos ma na zbyciu odpowiednie czesci
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Nudziło mi się i wymyśliłem system magnesowania broni figurek battlowych na wzór 40stki:

Obrazek

Model Perry Miniatures (odlew).
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Clark
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Warsaw

Post autor: Clark »

Zastanawiam się czy nie przemagnesowac paladyna w taki sam sposób

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Dobra rzecz magnesy :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Za duzo chyba roboty zeby zmieniac halabardy na łuki , bo nic innego raczej im nie dasz :)
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Można dać jeszcze piki i kusze, ale to zależy w co grasz ;)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Geralt
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: Geralt »

Czy myślicie że bardzo by się ludzie denerwowali gdybym zamiast palików od GW stawiał przed łuczników kozły hiszpańskie?
Dla nie ogarniętych:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Koz%C5%82y ... %C5%84skie
dzikki' pisze:Miękkie siusiaki padają pod krytyką a srogie penisy prą do przodu ;]
mistrz :D

Awatar użytkownika
Mishry
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Post autor: Mishry »

Były stosowane od średniowiecza. Warhammer to okres bardziej renesansowy więc powinno stykać. :)

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Geralt pisze:Czy myślicie że bardzo by się ludzie denerwowali gdybym zamiast palików od GW stawiał przed łuczników kozły hiszpańskie?
Dla nie ogarniętych:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Koz%C5%82y ... %C5%84skie
Moi łucznicy używają ich od lat :D Inna sprawa, że dawno łuczników nie wystawiłem :)

Obrazek
Vae victis!

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Ładnie pomalowani :) Tez używam Perry'ch, ale nie mam czasu malować :(
Mishry pisze:Były stosowane od średniowiecza. Warhammer to okres bardziej renesansowy więc powinno stykać. :)
Herezja :) Zwłaszcza bretka jest bardzo "renesansowa" - pojęcia renesansu nie odnosiłbym do uzbrojenia ;)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Galzag
Mudżahedin
Posty: 243

Post autor: Galzag »

Moim zdaniem w ogóle próbowanie wciskania świata WH do realiów historycznych rodzi co najmniej dziwaczne pomysły. Jak chociażby owa ,,renesansowość" Bretonni. W ogóle o czym tu mówić, skoro w świecie WH bretońscy chłopi oddają bodajże 90% zysków na rzecz aparatu państwowego (nazwijmy to tak). Gdzie tu jakakolwiek zgodność historyczna?

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Ja zrobię wilcze doły i będę udawał , że są na stole ;)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Mishry
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Post autor: Mishry »

Nijlor pisze:Ładnie pomalowani :) Tez używam Perry'ch, ale nie mam czasu malować :(
Mishry pisze:Były stosowane od średniowiecza. Warhammer to okres bardziej renesansowy więc powinno stykać. :)
Herezja :) Zwłaszcza bretka jest bardzo "renesansowa" - pojęcia renesansu nie odnosiłbym do uzbrojenia ;)
Zastanawiam się czy obrażasz inteligencję swoją (do tego w sumie masz prawo) czy moją. Co już dla mnie nie jest ok.
Renesans jest w odniesieniu do świata jako rozwoju i nurtów ideologicznych, które z resztą w literaturze są zawarte. Bretonnia z renesansem nie ma nic wspólnego to jest obszar hm jakby to delikatnie ująć zacofany w porównaniu do Imperium na przykład.

Łączenie świata historycznego z WH jest zasadne. W końcu w WH są miliony analogii do tego co było "naprawdę".
Warto się zainteresować trochę fluffem, a nie tylko punkty liczyć. Ale w sumie niech każdy robi to co lubi, a innym nic do tego...

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Uwielbiam teksty w stylu "obrażasz inteligencję" - widzisz gdzieś przytyk w Twoją stronę? Uważam, że nie należy odnosić pojęć historycznych do świata fantasy, chyba, że są to pojęcia właściwe dla historii tego świata.... Polecam popracować nad poczuciem humoru.

Poza tym napisałeś "warhammer to okres bardziej renesansowy" a to już bardziej powinno inteligencję obrazić.... nie wiem czy bardziej moją czy Twoją.... Polecam zainteresować się prócz fluffem gry fantasy także czymś bardziej realnym...
BTW - zobacz moje rozpiski a zobaczysz co to fluff.
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Galzag
Mudżahedin
Posty: 243

Post autor: Galzag »

Łączenie świata historycznego z WH jest zasadne. W końcu w WH są miliony analogii do tego co było "naprawdę".
Warto się zainteresować trochę fluffem, a nie tylko punkty liczyć. Ale w sumie niech każdy robi to co lubi, a innym nic do tego...
Miliony analogii? W porządku. Ale to nie zmienia faktu, że świat Warhammera nijak się ma do rzeczywistości. Ja ogólnie twierdzę, że wyobraźnia ludzka to marne narzędzie, która de facto nic nowego nie jest w stanie stworzyć, a tylko przerysowuje w jakiś sposób schematy, które znamy z realnego świata. Z tym że daleko jestem od twierdzenia, że jak są jakieś podobieństwa, to od razu na zasadzie analogii możemy i wszystkie fantastyczne elementy przyrównywać do rzeczywistości.

Fantastyka to fantastyka i kombinowanie, czy to bardziej przypomina jedną epokę, czy drugą nijak nie ma się z celem. Może przypominać obie, ale i tak żadną z nich nie jest w zupełności.

ODPOWIEDZ