Virtue of Emphaty - pośrodku chłopów.

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Virtue of Emphaty - pośrodku chłopów.

Post autor: Murmandamus »

Virtue of Emphaty

Czy znajduje ktoś zastosowanie dla V.o Emphaty przy piechotnych paladynach?

BSB z czymś da radę?
Albo zwykły paladyn z questingiem?
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Ja wypróbowałem ją wiele razy, zarówno na BSB, jak i na zwykłym paladynie. Jeśli ktoś zamierza grać na dużej ilości chłopów, to jest to pozycja niemal obowiązkowa, bo koleś działa w zasadzie jak drugi generał i kmiecie robią się przy nim szaleńczo odważni. Wadą jest to, że na piechotę nie mamy zbyt dobrego pancerza (choć przy kombinacji hand weapon/shield/GGH uzyskujemy 2+ z przerzutem w walce przy mniejszej skuteczności ataków).

Pewnie zaraz reszta szlachty mnie skrytykuje, że za bardzo przejmuję się losem kmieci, ale akurat Virtue of Empathy jest mi najbliższa ;)
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Bretonnia to jedyna armia w battlu gdzie za zejście z konia trzeba płacić jakieś punkty.
Parę razy nawet korciło mnie by coś takiego przetestować, ale jak pomyślę nad tym dłużej to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera.
Obrazek
Obrazek

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

ale momento.
w AB pisze ze rycerz moze byc on foot. may be nie jest tozsame z must be.
w 6ed oznaczalo ze jedzie w piechocie i ma look out sir. teraz dajesz cnote,jedzie na koniu i daje swoj ld jak wioskowy generalissimus.

to bledny wywod?

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

prawidłowy ale klimatycznie ciulka dać na piechotę , bardziej się zsolidaryzuje z małorolnymi.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

quas pisze:ale momento.
w AB pisze ze rycerz moze byc on foot. may be nie jest tozsame z must be.
w 6ed oznaczalo ze jedzie w piechocie i ma look out sir. teraz dajesz cnote,jedzie na koniu i daje swoj ld jak wioskowy generalissimus.

to bledny wywod?
prawidłowy, tak samo jak stwierdzenie, ze zejście z konia w praktyce kosztuje 10 pkt.
Obrazek
Obrazek

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

No nie do końca, za 10 pkt. mamy generała dla chłopów nie wartego VP, a konia nie tracimy, tylko nie kupujemy. Paladyn z VoE pieszo jest o 4 pkt tańszy od konnego.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Takie myślenie ze tanieje nam bohater o 4 pkt to takie szukanie smaku w gównie :P


Ja próbowałem na 2óch turniejach - Oba na 'klimatyczny tysiaczek' Jeden wygrałem, drugi chyba 2gi byłem.

Miałem damselkę jako generała z 2lv, a bsb miał GGH + GV + Emphaty ( ichyba bitting blade ale juz nie pamiętam) + 2x10 lucznikow, treb, klocek M@a 6 kotrów i jołmeni (coś takiego)

Na te pkt i zasady był bardzo miły, niedzwiadek czasami wpadał na niego więc jakis bonus był. Do tego brak generała z 8 ld bardzo mi rekompensował. Fajnie się na nim grało, ale 'normalnie' nie ma ZADNYCH racjii bytu.
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Murmandamus pisze:prawidłowy ale klimatycznie ciulka dać na piechotę , bardziej się zsolidaryzuje z małorolnymi.
moim zdaniem klimatyczniej by było jakby siedział na koniu w oddziale chłopów. W końcu to rycerz, nie będzie się zniżał do poziomu chłopa, wręcz tym bardziej będzie chciał się wyróżnic. Kolo z buta do mnie jakoś nie przemawia.
Obrazek

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

No gostek rozczula się nad losech chłopów to chodzi z buta aby się nie wywyższać i zliżyć się do poddanych. Były przypadki, że dowódca zamiast siedzieć w kosztownym namiocie dowódctwa, spał pod gołym niebem jak reszta i jadł to co oni. W średniowieczu zdarzały się sytuację w których angilskie rycerstwo zsiadło z koni i walczyło ramię w ramię z chłopstwem.

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

Tandor92 pisze:No gostek rozczula się nad losech chłopów to chodzi z buta aby się nie wywyższać i zliżyć się do poddanych. Były przypadki, że dowódca zamiast siedzieć w kosztownym namiocie dowódctwa, spał pod gołym niebem jak reszta i jadł to co oni. W średniowieczu zdarzały się sytuację w których angilskie rycerstwo zsiadło z koni i walczyło ramię w ramię z chłopstwem.
Ale nie robiło tego z empatii ;) Dowódcy zaś mimo wszystko byli konni.

ODPOWIEDZ