Perry Miniatures

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Drizzt03
Plewa
Posty: 5
Lokalizacja: Gdynia

Perry Miniatures

Post autor: Drizzt03 »

Zapewne większość z was miała okazję widzieć modele z okresu Wojny 2óch róż, czy krucjat dłuta Braci Perrych(Wizualnych twórców Bretonni), z oryginalnej strony Perryminiatures.

Co o nich sądzicie? Czy wie ktoś w jakiej skali są odlewane?

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Figurki są minimalnie mniejsze od skali Warhammerowej. Bardzo ładne i rzetelne wykonanie, ze sporą dbałością o poprawność historyczną - ale w końcu są to figurki przedstawiające postacie z autentycznych wydarzeń.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Codranger
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Codranger »

W ciągu tego tygodnia powinna do mnie dojść paczka z 4 boksami piechoty (3 dla Tandora jeden dla mnie lub na sprzedaż)... Jak dojdą to porównam do naszej piechoty ;]
Kervyn pisze:gobbosy na godzinie drugiej, o Pani!
Sprzedam Styrodur!!!

Awatar użytkownika
Drizzt03
Plewa
Posty: 5
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Drizzt03 »

Świetna sprawa z tym zamówieniem:D
Czy istnieje możliwość, zrobienia fotek tej piechocie?Pytam, bo stronie Perryminiatures odnoszę wrażenie, że... no malowanie bardzo przytłacza szczegółowość modeli;p

Tak, a propos to mam zamiar kupić lekką kawalerię z zestawu Crusaders, albo Wojny 2och roz.... No, Ci nowi łucznicy też mogą być obiecujący;]

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Dziś dotarła do mnie paczka 40 wojaków z wojny róż, trzeba przyznać robią pozytywne wrażenie. Są szczegółowi i solidnie wykonani. Będą z nich ładni łucznicy, a ci co bardziej zakuci świetnie nadadzą się na żołnierzy Imperialnych. Niestety są dość "delikatni", stojąc obok figurek GW widać różnicę, trzeba to jakoś przeboleć ;)

EDIT dziś jednego pomalowałem, postaram się zrobić fotkę.
Vae victis!

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Zdjęcie zgodnie z obietnicą, co prawda ten akurat delikwent uzupełni szeregi wojsk cesarskich, a nie bretońskich, ale to detal ;) Środkowy delikwent z Perry Miniatures, prawy to stary imperialny halabardnik, zaś lewy to bretoński zbrojny.

Obrazek

Fotka marna, ale co ma pokazać to (chyba) pokazuje :)
Vae victis!

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

A nie na odwrót z tymi figurkami? ;)

Widzę, że się zbroisz, zima nie idzie na marne ;)

Model zdaje się być nieco szczuplejszy, ale daje radę. Zresztą - niedługo pewnie zobaczę osobiście :)

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Racja, oOdwrotnie ;) Powiedzmy, że chodzi o ich prawą i lewą ;) Szczuplejszy i delikatniejszy (a właściwie to ci z GW są grubawi, ale to taka heroiczno-komiksowa konwencja :) ), to trochę boli, ale delikwentów jest 40, a to już nastraja pozytywnie :D
Vae victis!

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Piękne modele, sam zamówiłem 3 boxy. Pytanko: nie byłoby problemów z takimi modelami na turnieju?

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Napewno nie będziesz mial problemu z wystawianiem tych modeli na turnieju. Ładne modele przedstawiające halabardnika - no problem.


Figs bardzo ladny, gratuluje udanego zakupu ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Codranger
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Codranger »

Mógłbyś wstawić zdjęcia porównawcze łuczników?
Kervyn pisze:gobbosy na godzinie drugiej, o Pani!
Sprzedam Styrodur!!!

Awatar użytkownika
Drizzt03
Plewa
Posty: 5
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Drizzt03 »

łooo:D Dzięki bardzo za fotkę, ale już nie mogę się doczekać następnych;]
Bardzo przekonujące są te figurki, a do tego niedrogie. Bardzo zastanawiają mnie jeszcze łucznicy... zobaczymy co tam przygotujesz;]

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

"Niestety", póki co z zapałem tworzę regiment halabardników do Imperium, więc łucznicy by Perry Miniatures nieprędko ;)
Vae victis!

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Ostatecznie przekonałem się do figurek panów Perry, z tym, że mój wybór padł na piechotę z okresu Agincourt (bardziej pasują do Bretonnii). Różnice w wielkości wynikają moim zdaniem z faktu, iż modele historyczne są dużo bardziej wyskalowane i proporcjonalne, co nadaje im pewnej delikatności w porównaniu z nieco klocowatymi produktami GW.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Ingen175
Kradziej
Posty: 951

Post autor: Ingen175 »

Witam, sam bym coś sprowadził od nich, a raczej duuużo tego cosia, tak za 400 zł co najmniej, w każdym razie widze że każdy kupował zestaw war of roses, ale czy ktokolwiek sprowadzał jakieś oddzielne figurki bezpośrednio od nich ? Z okresu agincourt czy japońców, tego w sklepach nie ma a ja za bardzo z zakupami za granicą nie jestem obeznany. Ebay raczej odpada bo 4 miesiące już siedze i żadne żółtki się nie trafiły jak narazie. Od czasu do czasu coś innego jest ale głównie napoleon i właśnie wojna róż.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Ja dostałem pierdolca. Najchetniej zamówiłbym wszystko.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ