Lore of Life - Jak tego używać

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Warlock
Chuck Norris
Posty: 426
Lokalizacja: Kraków

Lore of Life - Jak tego używać

Post autor: Warlock »

Witam!

Od jakiegoś czau gram na 2 magach na <2k. Zastanawie mnie jednak Lore of Life. Używacie go? Uratował was kiedyś? Czy jest to może tylko śmieć którego za nic w świecie nie opłaca się brać?
"Spam jest sztuką, której nikt nie potrafi zrozumieć" - Anyix

"Pan Bóg nie gra w kości" - Albert Einstein

"Bo gra w Warhammera!" - Sa!nt

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Problem z lifem jest taki że sporo czarów wymaga line of sight do przeciwnika a to jest problematyczne gdy jesteśmy wewnątrz lancy i nie w pierwszym szeregu. Natomiast Rain Lord i Howler wind są przywoitymi czarami ochronnymi przed strzelaniem ale najpierw trzeba je wylosować.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

Howling wind to akurat straszny bubel.
Powinien trwać one turn a nie jak teraz gdy każdy go dispelluje w magii ...

Life ma tę przewagę nad beastem, ze zawsze się ma grywalny pierwszy czar. No i mastery lub rain lord mają tani casting value. Z beasta zestaw 1,2 lub 1,5 jest totalnie bezużyteczny.
Dlatego duża magiczka losuje u mnie zawsze z beasta a małymi biorę lifa (chyba, że duża nie wylosuje potrzebnej popychaczki/beast cowers).
Obrazek

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Narazie raz wziałem life, gdy na stole były 3 kamienne tereny i 1 las, to dawało praktycznie całe pole bitwy zasięgu. Rzucałem master of stone - dobrze mi się spłaciło. Magiczki mogą też przecież siedzieć w trebku, łucznikach, w lancy z przodu też, w dodatku jak coś wejdzie na górkę to tam master of stone i ze środka lancy rzucisz albo w large target...
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Post autor: The Miz »

Ja biorę zazwyczaj life na krasi. Gracze krasiami w swojej turze magii mają tylko 2 kostki? i trudno im zdispelować wiatr. A to jest duży plus. A deszczyk jest też fajny na krasie zwłaszcza że mają jakąś maszynę na górce prawie zawsze.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

mają 4 jako rasowe w rekompensacie za brak magów +1 za każdego runesmitha. , mają także rune of spellbreaking co działą jak dispell scrole.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Howling wind to akurat straszny bubel.
Powinien trwać one turn a nie jak teraz gdy każdy go dispelluje w magii ...
Ja biorę zazwyczaj life na krasi. Gracze krasiami w swojej turze magii mają tylko 2 kostki? i trudno im zdispelować wiatr. A to jest duży plus. A deszczyk jest też fajny na krasie zwłaszcza że mają jakąś maszynę na górce prawie zawsze.
Murmi, zastanów się jak do powyższego ma się Twój ostatni post.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

#-o , na ryżą brodę starego Rumhuda nie przeczytałem ze zrozumieniem. W swojej turze. Prawda mają tylko 2 kości.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Longbeard
Wałkarz
Posty: 90
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Longbeard »

Ja apropo pirwszej wypowiedzi Murmandamusa
Przecież damselki maja zasade ze moga rzucać spelle z tylnego szeregu #-o
,,System polityczny Bretonii? U nas to się nazywa wymuszeniem haraczu i jest karalne"
Matthias von Pfeildorf, były ambasador Imperium

Awatar użytkownika
NOAK
Mudżahedin
Posty: 302

Post autor: NOAK »

Damselki wprawdzie mogą rzucac czary będąc w drugim ( lub kolejnym ) szeregu, jednak aby rzucic niektóre czary musza widziec cel ( np. wszystkie magiczne pociski), a rycerze z będacy przed Damą zasłaniaja jej pole widzenia normalnie.

Awatar użytkownika
Longbeard
Wałkarz
Posty: 90
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Longbeard »

jezeli jest włączona do oddziału, to ma pole widzenia tego oto klocka
,,System polityczny Bretonii? U nas to się nazywa wymuszeniem haraczu i jest karalne"
Matthias von Pfeildorf, były ambasador Imperium

Awatar użytkownika
Kervyn
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kervyn »

Nie.
Damsel widzi to co widzi, rycerze z przodu nie udzielają jej instrukcji w stylu "gobbosy na godzinie drugiej, o Pani!" ;]
Queek.

Awatar użytkownika
Longbeard
Wałkarz
Posty: 90
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Longbeard »

Czy damselka może być w first szeregu w lancy, a przed szarżą(we wcześniejszej turze) wrzucić ją do drugiego?
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2010, o 11:38 przez Longbeard, łącznie zmieniany 1 raz.
,,System polityczny Bretonii? U nas to się nazywa wymuszeniem haraczu i jest karalne"
Matthias von Pfeildorf, były ambasador Imperium

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

AB,opis formacji lancy. tam znajdziesz odpowiedz.

ODPOWIEDZ