Jeźdzcy na hipogryfach (pegasus knights wersja hardcore)

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Jeźdzcy na hipogryfach (pegasus knights wersja hardcore)

Post autor: Jagal »

Witam Szanownych Panów i Panie,

Wpadł mi do głowy pewien (może głupi, ale napewno nietypowy) pomysł.

Zakupiłem kolejnego hipogryfa z 5 edycji. Prawdopodobnie na początku kolejnego miesiąca bedę miał możliwość zakupu kolejnego.

Pytanie moje jest - jak zapatrujecie się na oddział hipogryfów robiący za pegazy? Czy coś takiego podoba Wam się? Czy będzie wygladac klimatycznie i dobrze? Oczywiscie jeźdzcy, pozycje potworów podstawki etc byłyby różne. GS tez tam by trochę podziałał. Ale same modele hipogryfa byłyby te same.

Nie chce tutaj dyskusji na temat ceny takiego oddziału bo to jest rzecz trzeciorzędna.

A więc słucham Waszych opinii :mrgreen:

pzdr!
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Post autor: The Miz »

Super pomysł!! Wrzuć zdjęcia jak już zrobisz ;)
Because I'M The Miz and I'M AWESOME!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=iMt-MJ1h ... ure=fvwrel

Awatar użytkownika
Thomas
Falubaz
Posty: 1207

Post autor: Thomas »

green peace już ma na Ciebie namiary za pomysł ponadprzydziałowego zniewolenia hipopotamów :P zastanawiam się nad fluffem i w sumie musiała by to być elita elit ale zakładając że gryfy żyją o wiele dłużej niż ludzie a ponadto rozmnażają się jak króliki po deszczu to było by to uzasadnione :) poza tym efekt psychologiczny na przeciwniku murowany po zobaczeniu takiego oddziału (a może nawet jakiś żółtodziub kupi bajeczkę o tym że w nowym BP jest notka o możliwości wzięcia oddziału hipków) :P

ogólnie pomysł ciekawy i trzeciorzędnie drogi ;) ale na pewno będzie się taka armia wyróżniać na masterach :)

pozdrawiam i czekam na fotki takiego oddziału

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Lool, teraz to dowaliłeś ostro. Biorąc pod uwagę rzadkość występowania tego stworzenia, astronomiczną cenę i koszty utrzymania oraz tresury, panowie dosiadający tych hipogryfów musieliby być co najmniej w randze księcia lub chociaż hrabiego. No i nagromadzenie kilku hipogryfów w jednej armii wymagałoby stosownej do tego ilości wojska (jakieś 5-7k jak nic). Inaczej wyglądałoby to cokolwiek śmiesznie...trochę jak wystawienie 3 czołgów na dwa klocki piechoty i piątkę rycerzy w Imperium.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Poza tym na polu bitwy to może robić dziwne wrażenie: wielkie, przerażające monstrum ma parametry pegaza, to trochę się gryzie ;)
Vae victis!

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

Racja Gniewko!
Koszty tresury i utrzymania hipogryfów są w dzisiejszych czasach astronomiczne a do tego ciężko je rozmnożyć bo gdzie znajdziesz orla co przeleci lwa albo odwrotnie...
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2010, o 18:45 przez Fisch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Kwestie fluffową mamy załatwioną - wiadomix, że takie zbiorowisko hipciów nie jest odzwierciedleniem pseudo rzeczywistości.

Ale kwestia jak to będzie wyglądać? Czy będzie się podobać? Czy jest sens wkładac tyle pracy w oddział który niekoniecznie bedzie wystawiany ;/

I kwestia czy będzie to dopuszczalne na masterach czy beda traktowane jako proxy?

Jak sądzicie?
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Flufu nie ma żadnego w tym. Pozatym w przewodniku po Bretoni pisało, że tylko najwiękrzy głupiec próbował by robić odział gryfów, ponieważ atakowały by się na wzajem.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

przewodnik po Bretonni? Mówisz chyba o RPG? Tam jest całkowicie inna wizja bretonni... Ale ofc apropo oddziału coś w tym jest ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Nie przesadzałbym, że "zupełnie inna" teoretycznie świat rolepleja niczym nie rożni się od tego z bitewniaka (choć w praktyce niektóre rzeczy są trudne do pogodzenia ;) ).

Może na Hippogryfa wsadzić tylko championa?
Vae victis!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

jak najbardziej tak, nie wiem czemu by nie?

takie pomysly mi się podobają, szczególnie jeśli ladne figurki kurzą się na pólce to czemu ich nie wykorzystać?

Chyba żaden z graczy tego nie wezmie za oddzial 5 lordów bretońskich na gryfach...

Jakbym mial możliwość bezproblemowego kupna smoków z warmastera to bym wystawial w swych HE te smoczki zamiast orlów.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Kamel
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: Kamel »

Może wyjść ciekawie :) Ale martwiłbym się czy na niektórych turniejach by Ci to zaakceptowali. Złośliwy sędzia może się przyczepić, że gryfy to nie pegazy i oddziału wystawić nie możesz. Słyszałem o podobnej akcji z chimerami zamiast hydr.
"Największa ofiara- to ofiara z własnej woli." - Św. Maksymilian Maria Kolbe

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Pomysł jest "Taki Se" ładne to by było niewątpliwie :wink: ale na masterach było by cieżko z dopuszczeniem tego ... pozatym mnie jako Krakusowi było by szkoda kasy :wink:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Jak na masterach są dopuszczane fiuty zamiast horrorów to dlaczego nie miały by być dopuszczone 5ed. gryfy? Mówisz że to jeszcze młode gryfiontka i jeszcze nie urosły na dużych skurczybyków dlatego są słabsze i mają staty pegaza. W sumie chciałbym zobaczyć na masterze armie bretonii z lordem na dużym gryfie i właśnie taki odddział :P Fajnie musiałon by to wyglądać :D
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Tylko, że te hipogryfy są dużo większe od pegazów ( mówie tutaj o czysto figsowym aspekcie :P)

@ Legion - jeden koleś w oddziale pegazow nie zadowala mnie.
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Wzgledy praktyczne - hipogryf na malej podstawce bedzie malo stabilny. Bardzo beda Ci sie niszczyly te modele, bo latwo beda sie wywracac.

Pod wzgledem wysywiga - ujdzie, choc nie bez watpliwosci. Bretka ma tylko jedną jednostke latajaca, wiec ciezko ja z czyms pomylic. Ale co by nie mowiac- ptaki to nie konie (tak z grubsza mowiac). Duzo, jak zwykle, zalezy od wykonania.
Obrazek

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

jak ja wystawiałem gigantycznego squiga w roli giganta w O&G nikt się czepiał, podobnie i tym przypadku ludziom ten pomysł będzie bardziej się podobował niż nie podobał, zawsze to jakaś odmiana i pewnie jedwabiście to bedzie na stole wyglądać.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Kamel
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: Kamel »

Nie na każdym masterze się przyczepią, ale byłoby nieciekawie jak na 3 Ci dopuszczą i pewny siebie pojedziesz na następny gdzieś i nie pozwolą Ci tym grać.
"Największa ofiara- to ofiara z własnej woli." - Św. Maksymilian Maria Kolbe

Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Post autor: The Miz »

To warto mieć w zapasie oddział pegazów zwykłych :P
U nas na Pucharze Szczecina na pewno ci dopuści sędzia :P
Because I'M The Miz and I'M AWESOME!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=iMt-MJ1h ... ure=fvwrel

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

jak będą na odpowiednich podstawkach to nikt się normalny się nie przyczepi, acz z naszymi sędziami w Polsce normalność to rzecz względna :roll:
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

ODPOWIEDZ