Bretonnia, a VIII Edycja

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Warlock
Chuck Norris
Posty: 426
Lokalizacja: Kraków

Bretonnia, a VIII Edycja

Post autor: Warlock »

Co myślicie o nas w VIII edycji? Osobiście uważam, że nas popsuli (jeszcze bardziej?). Do tej pory szarżowaliśmy np każdą kawalerię. Teraz z tą szarżą ruch + 2D6 to już tak ciekawie nie będzie. Rozpiski będą wyglądały prawdopodobnie rój chłopów + wymagana lanca KotR'ów. Wypowiedzcie się



Pozdr. Warlock
"Spam jest sztuką, której nikt nie potrafi zrozumieć" - Anyix

"Pan Bóg nie gra w kości" - Albert Einstein

"Bo gra w Warhammera!" - Sa!nt

Awatar użytkownika
pelzak
Falubaz
Posty: 1195

Post autor: pelzak »

Mi pasuje, moich 75 men@armsow bedzie w koncu w akcji :twisted:

Pozdrawiam
Pelzak
"Lepszy mały ale własny i z przodu, niż duży ale cudzy i z tyłu..."

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Może i ruch jest trochę zepsuty ale mamy imacty. Dobrze, że dokupiłem batalion. teraz mam koło 70 ich.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 927
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Ja chcę pawężników albo byśmy chociaż DoW mogli brać. Na stole pojawią się teraz hordy łuczników i Breta będzie się w strzelanie najwidoczniej bawiła ;/.

Awatar użytkownika
Warlock
Chuck Norris
Posty: 426
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Warlock »

A ja nie chcę DoW. Moim zdanie bardzo niezgodne z fluffem. Wygrywanie to nie wszystko. Bretę zbieram dla klimatu do przegięć mam VC
"Spam jest sztuką, której nikt nie potrafi zrozumieć" - Anyix

"Pan Bóg nie gra w kości" - Albert Einstein

"Bo gra w Warhammera!" - Sa!nt

Awatar użytkownika
Kervyn
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kervyn »

O nie, tylko nie DoW.
The Bretonnians have far too much pride to even consider hiring others to fight their battles. Indeed, even if outnumbered ten to one, they would rather fight on and retain their pride than stoop so low as to pay others to aid them!
Queek.

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 927
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Czy to aż tak godzi w klimat? Średniowieczne armie były pełne najemników. Cenieni byli Szwajcarzy i ich pikinierzy.

Awatar użytkownika
Duke
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Cobra Kai Warszawa

Post autor: Duke »

Pegazy mają FASTA,przed bitwa 12 cali do przodu prują,jak sie modlimy to szarżują w pierwszej turze. Dziękuje,dobranoc 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kwaśny
Wałkarz
Posty: 71
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kwaśny »

Myślę, że dołożą jakąś sensowną jednostkę w nowym booku. Osobiście widział bym balisty i jakąś sensowną piechotę. Na tą chwilę to jest rzeczywiście kompletnie do bani...
co do DoW to popieram zdanie Rilama.
Kupię:
- 4 edycyjnych bretonnian knights on foot
- bretonnian trebuchet
-wood elves treekins

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

Rilam pisze:Czy to aż tak godzi w klimat? Średniowieczne armie były pełne najemników. Cenieni byli Szwajcarzy i ich pikinierzy.
Tyle, że przy wszystkich powierzchownych podobieństwach Bretka nie jest średniowieczną Francją. Gdyby tak było, to zamiast kotrów m&a byłoby musem w rozpisce. Ja tam lubię klimat Bretonnii pogardzającej resztą niehonorowego świata.
Marcet sine adversario virtus

Minas Kolmar

flintbb
Pseudoklimaciarz
Posty: 34

Post autor: flintbb »

jeżeli 10 lipca okaże się ze ze bretonnia bedzie miala 75 procent na bohaterow to chyba nie będzie już na co narzekać???
taka reaktywacja 5 edycji?lance bohaterow
nice :D

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Całe szczęście mam paczkę łuczników od Perry miniatures. Czuję, że jak ich wymaluję, będą tłumnie stawiać się na pole bitwy ;)
Vae victis!

Awatar użytkownika
Kwaśny
Wałkarz
Posty: 71
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kwaśny »

eżeli 10 lipca okaże się ze ze bretonnia bedzie miala 75 procent na bohaterow to chyba nie będzie już na co narzekać???
taka reaktywacja 5 edycji?lance bohaterow
nice :D
To chyba się wtedy załamie i zwątpię już w ten system :/
Kupię:
- 4 edycyjnych bretonnian knights on foot
- bretonnian trebuchet
-wood elves treekins

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

A ja myślę, że źle nie będzie. Łucznicy spokojnie pomieszczą nam się na polu bitwy przy strzelaniu z dwóch szeregów, piechota się ugrywalni, bez fear outnumber relikwiarz mocno zyska na wystawialności.

Jeśli idzie o szarżę, to czuję że Virtue of Impetuous Knight zrobi się sporo użyteczniejsze - dodatkowe D6 do szarży będzie bardzo pomocne.

Nie martwić się panowie, nadal mamy fajną armię ;)

P.S. Warlock, skąd pomysł, że byliśmy popsutą armią? Jeśli przez dwie edycje potrafimy walczyć z każdym (choć często jest pod górkę) to chyba jest to armia wybitnie dobrze ułożona, a nie popsuta.
Ostatnio zmieniony 22 cze 2010, o 17:08 przez Gniewko, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

Duke pisze:Pegazy mają FASTA,przed bitwa 12 cali do przodu prują,jak sie modlimy to szarżują w pierwszej turze. Dziękuje,dobranoc 8)
jak się ruszą nie mogą szarżować :wink:

Awatar użytkownika
Warlock
Chuck Norris
Posty: 426
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Warlock »

@Gniewko: może trochę źle to ująłem ale byliśmy\jesteśmy (niepotrzebne skreślić) najsłabszą (chyba) armią ze wszystkich. No może OK albo TK było ciut słabsze. A kochani panowie z GW zamiast pomyśleć nad kontynuacją armii które mają jeszcze 6 edycję (DoW, Breta WE OK TK) to robią sobie nową -.- imo to jest bez sensu.
"Spam jest sztuką, której nikt nie potrafi zrozumieć" - Anyix

"Pan Bóg nie gra w kości" - Albert Einstein

"Bo gra w Warhammera!" - Sa!nt

Awatar użytkownika
Duke
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Cobra Kai Warszawa

Post autor: Duke »

Moga,jeśli nie zaczynałeś a skoro sie modlimy to jest wypas. Łucznicy strzelają z 2 szeregów i połowy każdego następnego.Zasada Volley łuków.Ja dzisiaj booka przeglądałem.Bretka ma normalnie 25% na hero i 25% na lordów.BSB daje nam normalne przerzuty panik itp.
Obrazek

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

ale mamy imacty
hmm ? od czego te impacty ?

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Od każdego atakującego rycka z sejwem na 2+. Ponoć z siłą 4.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Duke
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Cobra Kai Warszawa

Post autor: Duke »

moze o hipogryfa chodzi i stompa-d6 atakow. Nie mamy zadnych impaktow.Nie ma terrora w 6 calach,BSB daje lepsze przeżuty.MR z Magiczek bardziej sie przyda.Mamy lepsze pegazy.Magiczka moze sie zamienic w smoka albo chimere. Ogolnie bretka bedzie mocniejsza imo chodz nadal jedynym chlopstwem na turniejach beda lucznicy
Obrazek

ODPOWIEDZ