Najlepsi Lordowie i Paladyni

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Re: Najlepsi Lordowie i Paladyni

Post autor: Gniewko »

Chyba wszystko po trochu, ale najbardziej ludzie narzekają na niegrywalność naszego paszczaka. Ja mam nieco odmienne zdanie, ale vox populi twierdzi inaczej ;)
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

no właśnie ja też się zastanawiam czemu niegrywalność... niby 4W T5... ale ma warda więc wychodzi średnio prawie 6W - a tu już jak smok. na 2400 smok średnio włazi a hipcio już spokojnie. drogi nie jest, lorda można mocno złożyć, a hipo stompa ma i da się go leczyć lifem od bidy. magiczka duża chyba nie jest obowiązkowa (nie jestem pewien czy inwestycja tylko pkts się w bretce zwraca), a generała na pegazie można wciąż wcisnąć choć nie aż tak przypakowanego ;]

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Na duże punkciory (powyżej 2500) chętnie brałbym Hipka. Ludzie biorą smoki, bo smoki mają zionięcie, scaly skina i więcej T - są użyteczniejsze i bardziej przeżywalne od naszego dziobaka, choć nieporównywalnie droższe. Wiadomo, że dobry generał tak zagra hipogryfem, że przeciwnikowi to bokiem wyjdzie, ale wymaga to sporo umiejętności i niemałego łyczka szczęścia, bo jedna zabłąkana kula z armaty może nam wszystko popsuć.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

może potrzeba rzeczywiście ogrania... no i widziałbym go właśnie poniżej 2400 bo mało która armia może wystawić latającego monstera na te punkty, wydaje mi się że to spory atut. a smoka też jedna kula armatnia może zdjąć;) ale ja bretą wiele nie gram więc mogę się mylić..

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Ja bym sobie raczej zadal pytanie co ma robic gosciu na hipopotamie w rozpie. Moze jestem krotko zwroczny ale nie widze dla niego jakis hiper mega zadan ktore zrobi lepiej niz inny solista ;)
Pegaziste tez trzeba nianczyc i kitrac za czym sie da bo slabo sobie radzi z lapaniem kul armatnich w zeby ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Jestem ciekawy jak by wystawić takiego pana na 2k pkt. Przeciwnicy nie zawsze wiedzą jak sobie z nim radzić.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Za duzej filozofii tu nie ma ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Taki lord złożony na tanka. Mógł by trzymać cały odział przeciwnika. Opcjonalnie atakować od boku wrogie jednostki związane walką z naszą kawalerią.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

to ja już wolę 20 realmów więcej wystawić... ten sam koszt:)

Taki lord na hipciu to co ma robić ? Łucznicy go zabijają, każdy klocek piechoty rozkręca hipcia w walce. A na Imperium, dwarfy czy ogry to koleś może pilnować obelisku w swojej strefie rozstawienia....

Koszt punktowy hipcia jest kompletnie nie przystosowany do tej edycji... może za jakieś 100-120 pkt bym go wystawił :/

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Pegazista tez sie wjezdza zazwyczaj od boku. Plusem Hipka jest to ze ma thunderstompa. Minusem dosc solidnym jest to ze niemal wszystko bedzie przy takim puszkowatym typie bic po hipku i nabijac sobie na nim CR az w koncu go zaklepie. Strasznie bola nas wtedy nie tylko jakies powalone kloce koksow z duza sila ale tez wszystko co ma poisony a niemal wszystko co je ma, ma tez duzo atakow zeby te poisony wpadaly. Hipek chyba nie ma zadnego Asv z tego co pamietam ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

Hej, tak sobie ostatnio myślę jak lorda złożyć i coś takiego wpadło mi do głowy

Lord 110
Barded Bretonnian Warhorse 21
Virtue of Heroism 40
Heartwood Lance 35
Gromil Great Helm 30
Mantle of Damsel Elena 20
Shield 3

259

Drogi trochę ale imo radę dawać powinien, co o nim sądzicie?

Przy okazji BSB

BSB 60
Barded Bretonnian Warhorse 21
Virtue of Duty 30 (opłaca się?)
Enchanted shield 10
Dawnstone 25
Gold Sigil Sword 15

161

Miałby ktoś jakiś pomysł jakby w rozpisce umieścić jeszcze jednego lorda? w sensie ten mój, bsb i jeszcze jeden z jakąś szabelką.

Dzięki za porady/sugestie itp :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Żaden z tych bohaterów nie jest legalny więc wszystko do zmiany - lord ma limit na 100 pkt, a paladyn na 50 (chyba, ze bierze sztandar to wtedy moze wziać jakieś Virtue oprocz niego)


pzdr!
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... wrapheader
tu masz moich trzech lordów z rozpiski na 2800pkt.
Może coś wybierzesz dla siebie.

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

Jagal pisze:Żaden z tych bohaterów nie jest legalny więc wszystko do zmiany - lord ma limit na 100 pkt, a paladyn na 50 (chyba, ze bierze sztandar to wtedy moze wziać jakieś Virtue oprocz niego)


pzdr!
Aha, czyli Virtue też się wlicza, źle zapis a AB zrozumiałem #-o no szkoda

@Błażej, dzięki wielkie :)

Awatar użytkownika
Eledrin
Wałkarz
Posty: 96
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Eledrin »

Słuchajcie, jest jakaś opcja aby zabezpieczyć samotnego paladyna/lorda na pegazie/koniu/hipku przed ostrzałem? Bo fajnie puścić takiego samotnego gościa do zadań specjalnych ale zawsze taki canon to go zdejmuje bez mrugnięcia lufą, a ward z blessu na max 5+ to trochę mało... znacie jakieś kombinacje lub przedmioty?

chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

grail shield --> ward na 4+ 35ptk

Awatar użytkownika
Caman
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Caman »

Charmed Shield + Talisman of Preservation = 50 pkt
Masz na 2+ odbicie hita i 4+ Warda, którego nie stracisz, jeśli dasz flee. Grail Shield dodatkowo wymusza Grail Vowa, a tak to możesz pozwolić sobie na Questinga.

Kombo Grail Shield + Grail Vow = 63 pkt
Charmed Shield + Prezerwatywa + Questing = 62 pkt

Wadą tego kombo jest to, że zajmujesz sobie slota Talismanów (gdybyś chciał Dawnstone) i naprawdę żałosny Armor Save. Ale albo rybki albo akwarium ;).

Awatar użytkownika
NOAK
Mudżahedin
Posty: 302

Post autor: NOAK »

Niestety warda zawsze tracisz kiedy dasz flee, taka nasza bretońska uroda :?

hesus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: hesus »

Tracisz blessing nie warda, ward z talismanu to moim zdaniem co innego niż blessing.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3134
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Możesz mu dać sirenne's locket, chociaż nie jest to raczej przedmiot używany zbyt często, z tego co widzę po rozpiskach ;-)
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

ODPOWIEDZ