malowanie, przechowywanie i transport

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vfn
Mudżahedin
Posty: 309

malowanie, przechowywanie i transport

Post autor: vfn »

Hej, od niedawna zbieram bretonnię. Mam już trochę figurek i o ile z przechowywaniem i transportem piechoty nie mam zbytnich problemów bo poza sztandarem mieszczą się w walizkach GW to nie bardzo mam pomysł jak przenosić rycerzy. Jak się pewnie domyślacie chodzi mi o długie i niezbyt wytrzymałe kopie :wink: Mam również króla na gryfie z 4 edycji i tego tu już w ogóle ciężko gdziekolwiek schować :) A wy jak przenosicie swoje wielkie armie na pojedynki z kumplami albo na turnieje? Może ktoś z was używa największej walizki GW i po przycięciu gąbek przenosi tam rycerzy i konie?

Druga sprawa to zastanawiam się jakim podkładem malować armie. Łatwiej maluje mi się na czarnym bo mam jakieś tam podstawowe cieniowanie na początku i już trochę figurek (głównie ze skull passa) pomalowałem. Na białym podkładzie nie malowałem nigdy ale podobno kolory są bardziej jaskrawe a ja chciałbym mieć raczej kolorową bretkę :) A może to nie ma znaczenia i z czarnym podkładem uzyskam ten sam efekt a cieniowanie będzie zarazem łatwiejsze? Pomyślałem sobie też, że można by malować konie podkładem na biało a rycerzy na czarno bo i tak prawie cali zakuci są w stal a konie mają kolorowe szmaty na sobie i kolory będą jaśniejsze i łatwiej będzie się malować jasnymi odcieniami. A co z piechotą? Napiszcie co o tym sądzicie i doradźcie coś :wink:

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

sam mam problem z przenoszeniem armii, a co do spreyów to używałem białego, ale przeżuciłem się na czarny- mi o wiele lepiej odpowiada, dużo mamy metalików itp

Awatar użytkownika
Krzyżu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Krzyżu »

Jeśli chodzi o przenoszenie armii to możesz podkleić figurki magnesami neodymowymi i nosić figurki "przyklejone" do metalowej walizki. Sam chcę przerzucić się na taki system, ale na razie brak funduszy :lol2:

Osobiście maluję na białym podkładzie, ale figurki są tylko nieznacznie jaśniejsze. Myślę że podobną "jaskrawość" można spokojnie otrzymać z czarnego podkładu.

Tak wygląda mój "mroczny" Bretoniec malowany na białym podkładzie:

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=25608

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Ja osobiście przenoszę armię w walizce metalowej, figsy są na magnesach i trejach magnetycznych. Jest to imo najlepszy spoosób przenoszenia figsów ever.

Wcześniej przenosiłem figsy w walizce na narzędzia, kazdy figs miał wycięty otwór który do niego pasował. Niezły sposób, ale dość uciążliwy.

Co do malowania na pokladach, to polecam czarny, jest imo zdecydowanie lepszy.

pzdr!
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
vfn
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: vfn »

Pomysł z magnesami mi się podoba. Pokombinuję coś w tym kierunku. Zdaję się, że na tym forum w tutorialach jest opis jak się za to zabrać.
Krzyżu pisze:Tak wygląda mój "mroczny" Bretoniec malowany na białym podkładzie:

viewtopic.php?f=10&t=25608


Tak wygląda mój "mroczny" Bretoniec malowany na białym podkładzie:

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=25608
Fajnie zrobiłeś podstawkę :) Sam chcę zrobić zszarżowanego rozpadającego się szkieleta. Ogólnie figurka przyzwoicie pomalowana ale mroczna konwencja bretonni do mnie nie przemawia tak samo jak zakony rycerskie (szczególnie te historyczne jak np Krzyżacy :wink: ). Bardzo podoba mi się jak pomalowałeś bęben muzykowi, chodzi mi o efekt zniszczonej/wytartej skóry.

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

mi się nie podoba zbytnio pomysł trzymania cały czas walizki ;na płasko;, chyba kupie sobie jakąś dużą zwykłą walizkę i cośtam pokombinuję

Awatar użytkownika
vfn
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: vfn »

Znalazłem jeszcze coś takiego:
http://www.bard.pl/36,8782,Produkt.htm
Może ma ktoś doświadczenie z taka gąbką? Chyba sprawdzi się do przenoszenia pegazów i króla.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

podepnę się nieco :)
dotychczas malowałem wszystko na czarnym podkładzie (VC, O&G, Dwrf) trochę z Bretonnią kombinuję i uznałem, że tym razem biały podkład pójdzie na całą armię.
Chciałbym uzyskać w miarę czysty efekt na figurkach. Coś jak fotki z GW. W związku z tym zastanawiam się czy warto korzystać z Washy czy jednak skupić się na rozjaśnianiu kolejnych warstw bez ich postarzania washami.
Jakieś sugestie tej kwestii mielibyście?

Co do malowania koni. Najpierw malujecie same konie w ciemniejszych barwach (czarny brąż szary) a później dopiero kolorowe kropierze? Co będzie bardziej ekonomiczne z punktu widzenia nakładu pracy.
Nie malowałem tak kontrastowymi barwami jeszcze i mam obawy by nie zepsuć niczego :)

Dodatkowe pytanie może dziwne, ale nie interesowałem się końmi jako tako. Czy powinno się malować skórę koni bretońskich wewnątrz? tzn pod siodłem i między nogami czy tam także jest kropierz. Trochę przeglądałem zdjęcia ale jakoś nie znalazłem odpowiedzi.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

misha pisze: zastanawiam się czy warto korzystać z Washy czy jednak skupić się na rozjaśnianiu kolejnych warstw bez ich postarzania washami.
Oczywiście ze mozna korzystać, ale bardziej do 'zacierania' roznic miedzy poszczególnymi warstwami.
misha pisze:
Co do malowania koni. Najpierw malujecie same konie w ciemniejszych barwach (czarny brąz szary) a później dopiero kolorowe kropierze? Co będzie bardziej ekonomiczne z punktu widzenia nakładu pracy.
Ja zawsze nakładam pierwszy kolor bazowy zarówno na konia jak i na kropierz. Następnie maluje do końca kropierz, dopiero potem zabieram się za konia. Ale to kwestia indywidualna.
misha pisze:
Czy powinno się malować skórę koni bretońskich wewnątrz? tzn pod siodłem i między nogami czy tam także jest kropierz.
Tam nie ma kropierza, wiec wypadałoby ;)
Tutaj wychodzi wyższość czarnego podkładu nad białym. Bo jak ominiesz jakieś zakamarki to masz problem z prześwitywaniem bieli. Tak samo wewnętrzna część kropierza wygląda tragicznie jeśli nie jest pomalowana albo na czarno albo chociaż na kolor bazowy tego co jest na wierzchu.

pzdr!
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

właśnie nie wziąłem chyba tego faktu z kropierzem pod uwagę, ech wyjdzie, że będę miał dodatkową robotę :)
dzięki Jagal
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Gopal
Mudżahedin
Posty: 221
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Kontakt:

Post autor: Gopal »

Ja mam jeszcze trochę inną technikę, ale zawsze tak chyba jest - co malarz to inaczej pędzel trzyma ;)

Podkładuję figurki dokładnie ale cieniutką warstwą na czarno, a jak wyschnie to śmigam lekko białym.
Robię to po to, żeby w zakamarkach była czerń dobra, a eksponowane powierzchnie dostają dobry (biały) podkład pod intensywne kolory.
Wcześniej robiłem raz czarnym raz białym i zawsze były jakieś problemy.
Ta metoda mi się najbardziej sprawdza.

Poza tym każdy kto próbował wie, jak się czerwony beznadziejnie na czarny podkład nakłada...
Galeria rysunków: kliknij, na pewno Ci się spodoba! :D NSFW
http://jandraws.tumblr.com/

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Z czerwonych to się tylko beznadziejnie nakłada Blood reda. reszta jest ok.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

no fakt :) malowałem Blood Knightów na czerwono to sporo wcześniej warstw musiałem dać żeby było czerwono rzeczywiście

z taką białą mgiełką to dobry pomysł na czarnym podkładzie :) ale w moim przypadku już za późno mam całą armie bretonni w białym więc nie da rady, cóż będzie mniej taśmowe malowanie, co do tych białych zakamarków to myślałem o washu Badab Black czy może on by wystarczająco zacieniował ewentualne białe przebłyski

na czarnym mi się super malowało inne armie, ale z bretonnia pomyślałem, że chciałbym by była właśnie taka jasna i czysta, chociaż osiągnięcie takiego efektu będzie bardziej problematyczne

z barda z tej promocji przyszedł mi box Grail Knightów i bardzo miło byłem zaskoczony że są tam 4 lance, co kiedy np w boxie do Blood Knightów są tylko 2 lance, więc nie ma bata by złozyć z pudełek 10 jazdy 1 command groupem tylko trzeba szukać innych lanc
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Gopal pisze: Podkładuję figurki dokładnie ale cieniutką warstwą na czarno, a jak wyschnie to śmigam lekko białym.
Robię to po to, żeby w zakamarkach była czerń dobra, a eksponowane powierzchnie dostają dobry (biały) podkład pod intensywne kolory.
Jest to dobra technika, wbrew pozorom dość często stosowana. Również ją polecam!
matis pisze:
Z czerwonych to się tylko beznadziejnie nakłada Blood reda. reszta jest ok.
Mi akurat najgorzej się nakłada red gore lub scab red z bloodem nie mam problemów :D Ale tak czasami bywa - jakas roznica w farbach widocznie :?

A badab black nie załatwi sprawy na pewno. Możesz ew. zakleić taśmą papierową powierzchnie 'wierzchne' i psiknąć w zakamarki czarnym sprayem - mniej roboty będzie :)

pzdr!
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

ODPOWIEDZ