Pogaduchy, koncert życzeń nowego AB

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Pogaduchy, koncert życzeń nowego AB

Post autor: Legion »

Gniewko pisze:Jeśli ignoranckie bałwany z innych armii nie dostrzegają tych subtelności, to im przynosi ujmę, a nie nam...
Czasem nie tylko ujmę, zwłaszcza gdy dostaną szarżę na bok od rycerzy graala, których omyłkowo brali za realmów :D
Vae victis!

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

ale tak swoją drogą to grale mogły być troszkę jeszcze bardziej zajebiste, np w swojej wytrzymałości, bo dla mnie to troszkę mało

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Fakt, 4T to jedyne czego bym chciał do szczęścia.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

a prawdopodobnie to czego możemy się spodziewać:
-ociekającego zajebistością "ciężkiego sprzętu" w rare (ciekawe co to zgodnie z fluffem bretki miałoby być, jakaś stara plotka mówiła o green knightach w rare)
-lekkich korekt w umiejscowieniu jednostek (np. grale w special, bo chyba żadna 7/8 edycyjna armia nie ma już tam oddziałów)
-może wymiana 1-2 oddziałów na inne, może coś zniknie (moim faworytem jest moja ulubiona wizualnie jednostka - relikwiarz),

i za wielu innych zmian bym się nie spodziewał... oczywiście oprócz tradyzyjnego przemeblowania w przedmiotach, zmianach w mechanice virtue i modlitw - zgodnie z zasadą GW że jak coś dobrze działą to znaczy, że można by coś w tym zmienić :wink:

Awatar użytkownika
Kwaśny
Wałkarz
Posty: 71
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kwaśny »

Ja osobiście modlę się do Pani o piesze rycerstwo, balisty i ewentualnie kuszników. Nic więcej mi do szczęścia nie trzeba w brecie. I tak będzie dobrze jak doczekamy się jakiejkolwiek nowej jednostki i podręcznika w tym roku...
Kupię:
- 4 edycyjnych bretonnian knights on foot
- bretonnian trebuchet
-wood elves treekins

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Na nowy podręcznik w tym roku wcale bym nie liczył.
Grale do speciali? Nie widzę żadnego uzasadnienia dla takiego posunięcia. Zrównałoby to tych kolesi w randze z questami, a świętych w całej Bretonnii uzbierałaby się może setka (przy dobrym wietrze, nawet wśród książąt tylko kilku jest rycerzami Graala).

Kusznicy pycha, zwłaszcza z pawężami :) - tani peasantowi strzelcy z savem na 4+
Spieszeni rycerze pycha - dałbym errantów, realmów i questów, ostatni z dwurakami na piechotę.
Balista...hmm...mi średnio podchodzi.

Z resztą temat o tym, co byśmy chcieli na nową edycję był już wałkowany kilka razy.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

@ Gniewko, nie mówię co bym chciał, tylko obserwuję tendencje - w ostatnich czasach z rare wypadły takie formacje jak WL, BG, censerzy. Tylko demony mają w rare jakieś oddziały, no i wampirza kawaleria - ale to wyjątki od reguły, jednostki i armie których wcześniej wogóle nie było. A co byśmy chcieli to inna bajka... Ale za to jaka ładna :wink:

Awatar użytkownika
Gopal
Mudżahedin
Posty: 221
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Kontakt:

Post autor: Gopal »

Gniewko pisze:Fakt, 4T to jedyne czego bym chciał do szczęścia.
Dokładnie!
Galeria rysunków: kliknij, na pewno Ci się spodoba! :D NSFW
http://jandraws.tumblr.com/

Awatar użytkownika
Gopal
Mudżahedin
Posty: 221
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Kontakt:

Post autor: Gopal »

Jako że Forge World zrobił demi gryfa i jest generalnie tendencja do monsterów (np. nowa abomka do skavenów,) to podejrzewam, że dostaniemy jakiegoś stwora.
Jakoś mi się nie chce wierzyć, że jakieś maszynki dadzą. Mam nadzieję że nie zmniejszą siły trebka!

Drugą tendencję jaką widzę to powiększenie ilości special char. i przepraszanie się ze starymi, nawet na stronę GW wróciły z działu "collectors" do "lords & heroes" takie figsy jak: le Gui i Repanse de Lyonesse, więc sądzę ze spokojnie możemy liczyć na powrót kilku bohaterów, a także nowych. Tę tendencję można zaobserwować w ostatnich podręcznikach jak i w zapowiedziach zawartości AB do O&G na warseer.

Bardzo bym chciał ciężką piechotę rycerską do naszego AB! TO BY BYŁO BOSKIE! No i pawężników z kuszami! w bodajże 4 edycji były fajne figurki tych właśnie.


Grale do speciali?? Lanca Green knightów!?!?!?!? To chyba jawna prowokacja!
Galeria rysunków: kliknij, na pewno Ci się spodoba! :D NSFW
http://jandraws.tumblr.com/

Awatar użytkownika
Silverbolt
Chuck Norris
Posty: 428
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Silverbolt »

Grale nie będa specjalami bo to jest raczej zalęzne od fluffu :D .Ja bym najbardziej się ucieszył ze spieszonych rycerzy.Balist raczej nie widzę, na pewno więcej spec. characters no i kusze.
Obrazek

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

Hmm po co wam więcej spec charakterów dla mnie są zupełnie nie potrzebni. Spieszeni rycerze troszkę to dziwne we fluffie brety ale mogło by być. Kusznicy bardzo ok powiedzmy za 7-8 pkt naprawde spoko wybory niedzu kusznikami a łucznikami super. Bardziej bym pomyślał o jakichś ciekawych małych jednostkach np jakiś spoko fighter np lepszy niż grale powiedzmy o z T4 stubbornem czy coś tam, który by był w grupie giermków (np 3 lub 5) składanych powiedzmy w miare dowolny sposób, np z kuszami lub łukami z włóczniami, z jakimiś tam specjalnymi zdolnościami i rycerz z jakimiś dodatkowymi virtue. Coś do urozmaicenia, taki samotny rycerz szukajacy przygód :D jakiś taki rare. Albo wogóle jakaś dodatkowa drużyna giermków która by działała jakoś tak podobnie jak detka, no może na troche innych zasadach, coś by tam dało się wymyślić. Albo mysliwi z ogarami na 5 ogarów. No i moze w końcu jakies oddziały zwiadowcze. Lekka konnica czy coś.
W sumie to nie wiele mi brakuje w brecie, jest i tak zajebista mimo że nam pocieli troche konnych, ale jest ok.

Awatar użytkownika
Kwaśny
Wałkarz
Posty: 71
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kwaśny »

No myśliwi z ogarami też by były całkiem wypas. Trzeba spisać nasz koncert życzeń i wysłać do GW może coś podchwycą ;)
Kupię:
- 4 edycyjnych bretonnian knights on foot
- bretonnian trebuchet
-wood elves treekins

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

A mi sie widzi jakaś ogólna zasada specjalna np ASF w szarży, impakty czy (jak w kislevie) terror w szarży .. takie rzeczy.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

No i moze w końcu jakies oddziały zwiadowcze. Lekka konnica czy coś.
bez jaj. w moim AB sa zarowno scouci jak i fast.
spoko fighter np lepszy niż grale powiedzmy o z T4 stubbornem czy coś tam, który by był w grupie giermków
Paladyn, "chamska" virtue". crown of command.ha,sh.
+10 Men At Armes.

dla mnie:
- oszacowac punktowo chłopstwo. bo teraz sa strasznie drodzy w swojej kategorii
- zmienic questow. 3+AS i ASL to samo ZUO.
- fajnych spec.bohaterow jak w 5ed.
- arrow formation jak za bardzo starych czasow.
- lance formation jak za starych czasow (wszyscy bija, szeregi uzaleznione od liczby modeli)

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

Hmmmmmm a gdzie masz zasadę scout?

Awatar użytkownika
Silverbolt
Chuck Norris
Posty: 428
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Silverbolt »

quas pisze:
- arrow formation jak za bardzo starych czasow.
Właśnie formacji arrow mi brakuje :D
Obrazek

Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Post autor: The Miz »

Mi teraz formacja lancy się podoba, jest bardzo fajnie zrobiona.
Gralle albo mogli by mieć t4 albo zawsze warda na 5+ albo AS1+ (holly armor albo coś w tym stylu :D )
Balisty w tej edycji ogólnie są syfem więc po co nam. Fajnie jak by trebek został taki jaki jest. Nawet może być droższy, ale niech ma 5 siły :) .
Rycerze na piechotę mogą być, ale kuszników nie chcę. Starzy dobzi wieśniacy to jest to :) .
Dla mnie AB mógłby się nie zmieniać, jest bardzo dobry.
Because I'M The Miz and I'M AWESOME!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=iMt-MJ1h ... ure=fvwrel

Awatar użytkownika
NOAK
Mudżahedin
Posty: 302

Post autor: NOAK »

A może by tak:
- Grale - unbreakable, T4 lub armour save 1+,
- Qusety - stubborn i coś na kształt armed to da teef u orkasów, tj, możliwość wyboru w pierwszej turze walki dwuraków lub
korbaczy,
- zbrojni znacznie tańsi, lub poprawione statystki,
- zmiany w cnotach rycerskich, obecnie są zbyt drogie w stosunku do tego co oferują, a czasami nie przystają do zasad 8 edycji
(chociaż na takie smaczki jak w 5 edycji jak kontr szarża lub automatyczne trafienie w szarży z kopią za 15 punktów nie mamy co
liczyć - i chyba dobrze),
- kopia w szarzy dodaję +2s i +2I,
Dla Dam możliwość wyboru zamiast Loru Magii modlitw Pani Jeziora ( dających rożne rodzaje osłony - MR, większy T, większy Sv, leczenie), ewentualnie zostawienie Dam jako czarodziejek, a wprowadzanie nowych bohaterów - kapłanów lub kapłanek z takimi modlitwami.
Piesze rycerstwo do mnie nie przemawia, zarówno ze względu na fluff jak i mój styl gry. Kusznicy mogą być, ale bez nich też będzie dobrze. Monstery i dodatkowe machiny też nie są nam potrzebne, wystarczy, że trebek zostanie taki jaki jest i przesuną go do speciali, a w rarach dodają jakąś fajną jednostkę - choćby Green Knighta ( ale jego jak i Grali wyobrażam sobie jako 0-1), a może Pegazy lub Paladyni na pegazach?
Arrowhead formacja była fajna, ale stara lanca już taka sobie ( pole widzenia). Na powrót do tych formacji nie mamy co liczyć.
No i to koniec mojego koncertu życzeń. Szkoda, że pewnie nic z tego nie będzie :?

Awatar użytkownika
Paladin
Wałkarz
Posty: 60

Post autor: Paladin »

A według mnie ciekawe byłyby...uwaga - Bretońskie Anioły :D

Coś na wzór Treekinów lub Kroxigorów, latające, ew. z jakąś zasadą "eteryczności-przenikalności" ;) święci wysłannicy Pani Jeziora z wielkimi płonącymi mieczami, coś jak Archanioły z HoM&M5, z odpowiednim zestawem specjalnych reguł. Jak to rozegrać fluffowo? Bardzo łatwo - dziewczynki porwane do domeny Pani Jeziora przez Feykę powracają w końcu jako Damselki, prawda? A o chłopcach słuch zaginął ^^ Ladies and Gentlemen, we are back!
Byłaby to jakaś odmiana od rycerstwa, prawie każda armia ma jakieś stworki z unit strenghtem 3.

Dodatkowo, i tu wychodzę już spomiędzy marzeń ściętej głowy :) dołączam się do petycji o więcej special charakterów, np. jakąś bretońską Joannę d'Arc. Z kumplami bawiliśmy się w tworzenie własnych special charakterów na towarzyskie bitewki, i taki holy monster slayer w spódnicy byłby IMO klimatyczny.

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 929
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Jak dla mnie:
-Poprawa statystyk Men-At-Arms
-Może jacyś wieśniacy prosto z pola? Coś na podobieństwo szczurzych niewolników.
-Pawężnicy. Koniecznie.
-Spieszone rycerstwo jako specjal.
-Reforma yeomanów, bo teraz są ciut za drodzy jak na możliwości.
-Grale T4 i ward zawsze na 5+ lub asv 1+

ODPOWIEDZ