Pogaduchy, koncert życzeń nowego AB

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Re: Pogaduchy, koncert życzeń nowego AB

Post autor: Matis »

Powiedz to Feministkom :D
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

A co to jest feministka??? Niewiasta tak szpetna, że nie chce jej nawet dzwonnik z Notre-Dame?
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 930
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Rolą kobiety zwanej feministką jest utwierdzać duchownych w celibacie.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Feministki to kobiety które chcą pracować w kopalniach i mieć podwyższony wiek emerytalny.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Gregor
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Ósma bila

Post autor: Gregor »

A najlepiej byłoby gdyby jeszcze orano nimi pole :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

:P
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

A moje życzenia to:

rycerstwo:
- Stubborn "w" questach
- Gralowcy z T4 lub wardem zawsze na 5+ (lub to i to ;) )
- Relikwiarz unbreakable, bo z tym ginięciem przy ucieczce to już tragedia jest.
- możliwość dawania więcej niż jednej cnoty, więcej cnót ;)
edit:
- Koniec oddziału samych chempionów w gralach, dać jednemu 3 ataki i finito, bo to do szału doprowadza, a walka z samotnym hero to porażka na całej linii.

piechota:
- dodawanie chempiona - rycerza do oddziałów M@A
- możliwosć wyboru HW lub Polearm w M@A
- m@A dostają immune to panic jak jest w nich damselka ( m@A bodyguards che che )
- jeden oddział z HA do zadań specjalnych ;)
- mogliby dostać 3 wsa, łucznicy mogą mieć 2
- czempion łuczników 6 ld,


A tak btw witam po dłuugiej przerwie ;)
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Post autor: The Miz »

Podobno po TK ma wyjść Bretka, to by było AWESOME. Jeżeli mają robić wszystkie kodeksy podobnie do orków to też będziemy mieli mało przedmiotów. Mi teraźniejsza bretka pasuje, chciałbym tylko aby polepszyli gralli i nie zdupili trebek. Kusznicy i jakieś chłopstwo mnie nie rajcuje. Dobrze jak by jeszcze zrobili osobny limit punktowy na cnoty i przedmioty. Tak jak vc, chaos itp.
Because I'M The Miz and I'M AWESOME!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=iMt-MJ1h ... ure=fvwrel

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Jeszcze ogry wychodzą po TK, potem dopiero my. Co do przedmiotów może być różnie - TK według plotek mają ich mieć dużo więcej od orków.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 629
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: BoB miniatures »

farthan pisze:Dobrze jak by jeszcze zrobili osobny limit punktowy na cnoty i przedmioty. Tak jak vc, chaos itp.
+1
Jak gam z wampirami zawsze mnie to wkurza że mają podwojony limit na przedmioty i moce ;/

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

BoB's miniatures pisze:
farthan pisze:Dobrze jak by jeszcze zrobili osobny limit punktowy na cnoty i przedmioty. Tak jak vc, chaos itp.
+1
Jak gam z wampirami zawsze mnie to wkurza że mają podwojony limit na przedmioty i moce ;/
Szczerze, jak zacząłem grać bretonnią to też się zdziwiłem. Mam nadzieję, że w 8 edycji zrobią jedną cnotę do wyboru ale poza limitem punktowym związanym z magicznymi przedmiotami. A fakt jest faktem, że u VC, wampiryczne moce w połączeniu z magicznymi przedmiotami tworzą z bohaterów prawdziwe maszyny do zabijania i taka sama opcja przydałaby się u bretonni zwłaszcza, że bretońskie cnoty są naprawdę bardzo dobre i jest w czym wybierać :)

Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 629
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: BoB miniatures »

Gopal pisze:Znalazłem też link do takiej ładnej figureczki... http://www.warseer.com/forums/attachmen ... 1299306568
Jak ją znalazłeś?

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

BoB's miniatures pisze:
Gopal pisze:Znalazłem też link do takiej ładnej figureczki... http://www.warseer.com/forums/attachmen ... 1299306568
Jak ją znalazłeś?
Szczerze to pytanie totalnie bezmyślne :P Warseer jest skarbnicą przecieków, zdjęć z Games Day'ów etc. Po prostu przeglądał warseera pod kątem nowości i natrafił. Dużej filozofii tutaj nie ma :)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Bardzo ciekawe, ale to nie znaczy, ze będziemy mieli pieszych rycerzy. Niemniej jednak możliwe, że będzie coś takiego, wtedy nie będzie trzeba robić armii na 80% kawalerii i 20% strzelania w postaci łuczników i trebków. Może w końcu M@A i relikwiarz przestaną być "klimatem" a zaczną być użyteczni. Nie po to ich kupiłem żeby teraz mi stali na półce. Lubię armię klimatyczną ale lubię też wygrywać. Dlatego często biorę questingów (moja ulubiona kawaleria w bretce) i jak są punkty to relikwiarz ze sporą ilością pielgrzymów z dwoma czarodziejkami ;) bo wolę je mieć na piechotę niż w kawalerii, ot taka fanaberia. Mam nadzieję, że w końcu będzie można w bretce postawić na oddział 40 M@A z gostkiem z crown of command i babeczką z Icon of quenelles i że będzie on czymś więcej niż tylko śmiesznym dodatkiem.
Największa maruda na Border Princes 8)

hesus51
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 149

Post autor: hesus51 »

Już teraz można spokojnie nie dla śmiechu wystawić 40 m&a, 8 szeregów zapewni steadfasta na 2-3 tury na 100%, więc oddział mógłby być użyteczny.

Awatar użytkownika
Thomas
Falubaz
Posty: 1207

Post autor: Thomas »

patrząc po booku orków taki item jak Icon of quenelles może być tylko miłym wspomnieniem :/

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

BoB's miniatures pisze:
farthan pisze:Dobrze jak by jeszcze zrobili osobny limit punktowy na cnoty i przedmioty. Tak jak vc, chaos itp.
+1
Jak gam z wampirami zawsze mnie to wkurza że mają podwojony limit na przedmioty i moce ;/
nie chcę was martwić ale wątpię żeby tak było... podpieram się faktem plotek o bestiach mieli też mieć jakieś "super" mutacje i osobne pkt. na nie... w AB nie ma ani tego ani tego, na dodatek nie można ich markować :?

ale to chyba najbardziej zbiedzony AB wydany przez GW od czasów Ogrów chyba, tylko że ogry są bardziej grywalne niż bestie :lol2:

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Bestie będą musiały poczekać na book 100% 8mo edycyjny, bo te wydane pod 7mą były albo przegięte albo totalnie skopane, nie wszystkie jednostki/przedmioty nadają się oczywiście do kosza, ale niektóre jak najbardziej. Ja nada obstaję, że Besatmeni powinni nadal mieć jednostki w skirmishu z lekko zmodyfikowaną zasadą raiders, czyli że podczas ataku/obrony oddział formuje się w zwykły regiment. To nadal byłoby klimatyczne, a mnie wojownicy w skirmishu podobali się w Beastach z VI edycji najbardziej, nie potrzebuję kupy różnych monstrów, na 2000 punktów mnóstwo oddziałów beast herdów z czego kilka w abmushu robiły po prostu pogrom. Do tej pory pamietam jak dwa oddziały herdów jeden za drugim czekały na atak na hellblasterka. mniejszy z prodzku większy na dupie. I było tak, że albo jak mały wyżyje to szarza a duzy leci dalej a jak nie to większy szarzuje. Na nieszczęście hellblaster pierdyknął i oba poleciały dalej mordować :) Może miałem wtedy same karteczki, ale obiecywałem że jak nie spierdzielą booka to sie na nich zdecyduję... no i go skopali. A co do orków to z tego co słyszałem od kumpla, to może i book sprawia wrażenie skopanego to gra się nimi całkiem nieźle.
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

wiesz bestie to klimat monstrów jak i po mniejszych krówek

osobiście uwielbiam Minoski i ( teraz ) Ghorgony ale też Centigory i Bestigory ( gory też, ungorów nigdy nie lubiłem :wink: )

z ambusha nigdy nie byłem zbytnio zadowolony ale 1 oddział zawsze miałem dla niespodzianki... teraz boli to że herosi nie mogą iść do ambusha

tak orki mają bardzo fajny AB, z ciekawymi i grywalnymi zasadami

Awatar użytkownika
Thomas
Falubaz
Posty: 1207

Post autor: Thomas »

ja nie mówię że orki skopali tylko że mają mało itemów i w jeśli ten trend się ma utrzymać to ja wolę na nowy podręcznik jeszcze poczekać aż się panom z GW znów w głowach poprzewraca

ODPOWIEDZ