Pogłoski

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Bjouy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 138
Lokalizacja: Cieszyn, Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Pogłoski

Post autor: Bjouy »

Galzag pisze:Przeczytałem streszczenie ostatniego fluffu i powiem szczerze, że w zasadzie wszystkich bohaterów Bretonni chyba wytłukli. Król Louen, diuk Theodoric of Brionne i Fay Enchantress... trochę to wygląda na próbę ,, ostatecznego rozwiązania kwestii bretońskiej".
Patrząc na to ilu imiennych bohaterów tracą inne armie podczas EoT to raczej wietrzenie a nie ostateczne rozwiązanie ;)

Galzag
Mudżahedin
Posty: 243

Post autor: Galzag »

To też prawda, słuszna uwaga :)

Awatar użytkownika
Clark
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Warsaw

Post autor: Clark »

Gniewko pisze:Theodoric to akurat średni przykład zasłużonego męża stanu - pijak, dziwkarz i leń.
A gdzie tak jest napisane?

hesus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: hesus »

A nawet jakby było napisane to co było robić w takich czasach jak nie pić, chodzić na dziwki i się obijać? Jak każdy czychał żeby skrócić cię o głowę :P

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Clark pisze:
Gniewko pisze:Theodoric to akurat średni przykład zasłużonego męża stanu - pijak, dziwkarz i leń.
A gdzie tak jest napisane?
Nie tak brutalnie, ale podobnie charakteryzuje go dodatek do RPGa, choć dziś to mało aktualne źródło informacji.
Theodoric jest tam, ehem, "ekspertem w dziedzinie dworskiej miłości", a przy okazji znanym mecenasem sztuki i potężnym rębajłą ;)
Vae victis!

Galzag
Mudżahedin
Posty: 243

Post autor: Galzag »

Eee, to dostaliśmy chyba porcję anty-Theodoricowej propagandy :P

Widać nie było aż tak źle :)

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Za Nagashem:

Opis jednostki łuczników. Goście uciekli z jego służby i schronili się w lesie pełnym beastmenów. Najstarszy z chłopów wolał długi czas walczyć o każdą jagodę z minotaurami niż wrócić do tego lorda. Potem jakiś inny chłop poderżnął mu gardło i stwierdzili że spróbują przeprosić lorda, bo u niego chociaż żreć dawali. Ofc żyło im się jeszcze gorzej po wszystkim.

Regiment piechoty "Rapscallards". Diuk znany był z tego że czasem lubił musztrować ich po kolana w błocie w czasie ulewy i na mrozie, samemu pijąc pod daszkiem wino i śmiejąc się z nich razem z kochankami. Każdy żołnierz marzył by poderżnąć mu gardło, ale w sumie u innych lordów w Brionne było niewiele lepiej. W którymś pijanym szale nazwał ich "Rapscallards" bo nie mógł się zdecydować między "rapscallions" i "cowards".

Niby po tym jak dostał świętą misję obrony klasztoru się poprawił i zgrywał świętego, ale (!) gdy diuk Lyonesse przysłał mu swojego syna-pijaka do klasztoru by trochę go przytemperować to młody tylko bardziej popadł w pijaństwo :lol2: Mimo wszystko jego ostatnia szarża na Arkhana była iście epicka i prawie szkoda mi było jego i jego modelu gdy wompierz siekł go od tyłu

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Cóż, ostatnio taka moda, nie tylko w Warhammerze - "pozytywnych" bohaterów ze świecą szukać. Z czasem wszyscy okazują się zdrajcami/zwyrodnialcami/wariatami/zboczeńcami, niepotrzebne skreślić ;)
Twórcy zwykle reklamują takie podejście jako "ambitne" i "dorosłe", bleeee :D
Vae victis!

Galzag
Mudżahedin
Posty: 243

Post autor: Galzag »

I tak nie jest jeszcze tak źle. Niedługo i tak wszyscy będą homoseksualistami, jak w gierkach Blizzarca (podobno) :lol2:

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Niedługo? Blizzard jest strasznie nie postępowy, widać nie grałeś w DragonEejdże, szczególnie II.
Właściwie, to dobrze, że nie grałeś, trzymaj się tego ;)
Vae victis!

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

E tam, niech zachowają zdrową proporcję i będzie ok ;) Na czternastu diuków jeden może obracać na boku giermka/stajennego/rycerza z pocztu/męża siostry.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Slyszalem ze Diuk Slupska tak ma ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Starczy, że ja tak mam, jeden tęczowy Bretoniec wystarczy na tym forum ;)
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Wystarczy tego jeżdżenia rowerami na forum, skończcie temat #-o
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
sewhoe
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: sewhoe »

GrimgorIronhide pisze:... gdy diuk Lyonesse przysłał mu swojego syna-pijaka do klasztoru by trochę go przytemperować to młody tylko bardziej popadł w pijaństwo
Seems logic :)

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

sewhoe pisze:
GrimgorIronhide pisze:... gdy diuk Lyonesse przysłał mu swojego syna-pijaka do klasztoru by trochę go przytemperować to młody tylko bardziej popadł w pijaństwo
Seems logic :)
O czym to ma świadczyc?
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
bagno
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: bagno »

jako że w głównym temacie nie uzyskałem odpowiedzi spytam tutaj, Można tak trochę więcej o Bretonni? krążą plotki o jej zmarginalizowaniu. Słyszałem o walkach z nieumarłymi, demonami, spustoszeniu kraju. Król nie żyje, GK prowadzi krucjatę do imperium, elfy (tfu) budują sobie porty na Bretońskich ziemiach. Mógłby mi ktoś jakoś uporządkować i rozjaśnić mi sytuacje?
Obrazek

Awatar użytkownika
sewhoe
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: sewhoe »

kangur022 pisze:
sewhoe pisze:
GrimgorIronhide pisze:... gdy diuk Lyonesse przysłał mu swojego syna-pijaka do klasztoru by trochę go przytemperować to młody tylko bardziej popadł w pijaństwo
Seems logic :)
O czym to ma świadczyc?
Wysłać pijaka by utemperował pijaka. Genialne zagranie :)

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

bagno pisze:jako że w głównym temacie nie uzyskałem odpowiedzi spytam tutaj, Można tak trochę więcej o Bretonni? krążą plotki o jej zmarginalizowaniu. Słyszałem o walkach z nieumarłymi, demonami, spustoszeniu kraju. Król nie żyje, GK prowadzi krucjatę do imperium, elfy (tfu) budują sobie porty na Bretońskich ziemiach. Mógłby mi ktoś jakoś uporządkować i rozjaśnić mi sytuacje?
Seria podręczników kampanijnych pod nader adekwatnym tytułem "end of times". Generalnie przez świat warhammera jedzie walec wielkiej wojny i wielu już nie oszczędził :mrgreen: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

THE END TIMES

ODPOWIEDZ