Pogłoski

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pogłoski

Post autor: r@fix »

Z nowym bookiem do bretki jest jak z zima w grze o tron, wszyscy ciagle mowia ze nadchodzi :P
Obrazek

Awatar użytkownika
PAWEL.KAROLAK
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102
Lokalizacja: Gdańsk / Glasgow

Post autor: PAWEL.KAROLAK »

Nie ma i nie będzie! Warhammer umarł jest AoS i warscrolle mają wyjść do wszystkich aktualnych jednostek. Patrząc na dostępne zasady do AoS to nie ma sensu w to grać #-o
High Elves
Wojna o Brodę!

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

BAtl umarł - Jezu to sie już robi nudne czytanie takich bezeceństw, 8 edycja sobie AoS sobie - to inna gra! co ma piernik do wiatraka?
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

spoko kolega ma 66 postow jak zaczynales grac Dibo to jego pewnie jeszcze na swiecie nie bylo :p
Obrazek

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Przepraszam faktycznie niepotrzebnie sie zirytowałem.
Prowadziłem dzisiaj warsztaty battlowe i ludzie z innych systemów próbowali mnie zdenerwować tekstami, że jestem jak skrzypek na Titanicu - statek tonie a ja wciąż stoję i nauczam :wink: czy kupiłem już okrągłe podstawki itp itd Wchodzę tutaj a tu znowu to samo. AoS to 9 ed - świat sie kończy ! ehh
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Lord_Michaelos
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: Ostrołęka, a obecnie Olsztyn

Post autor: Lord_Michaelos »

rafixator pisze:spoko kolega ma 66 postow jak zaczynales grac Dibo to jego pewnie jeszcze na swiecie nie bylo :p
Wybacz, że tak trochę wejdę w temat, ale ciekawość mnie zabije. Od dawna zastanawia mnie jedna rzecz - co ma ilość postów na forum do wieku? :wink: Nie żebym stawał za kimś, po prostu pytanie z ciekawości.
Przybyłem, zobaczyłem, wzruszyłem ramionami
Jestem niski, lubię dobrze zjeść, a także zapalić fajkę - jestem hobbitem?

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

na forum jak w życiu wiek to prestiż i poważanie, słowo starszego zazwyczaj więcej znaczy od młokosa.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Lord_Michaelos
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: Ostrołęka, a obecnie Olsztyn

Post autor: Lord_Michaelos »

tl;dr - od cytatu Dibo wypowiedź nt. battla.

Murmandamus, widzę, że nie do końca zrozumiałeś o co pytałem. Można być pokrytym pryszczami jak GUO bąblami gimnazjalistą, który pisze tony postów, a można też być wychowującym już swoje dzieci człowiekiem, który zapisał postów, dajmy na to 20 :wink: Tłumacząc prościej - w jaki sposób ilość postów jest wyznacznikiem ile użytkownik ma lat i w jaki sposób daje pewność, że osoba z małą ilością postów jest w wieku... no, tu odsyłam do wypowiedzi rafixatora jako źródła, które podobnie jak niektóre inne wypowiedzi, które czytałem przyczyniły się do powstania mego pytania. Nie jest to temat odpowiedni na takie dyskusje, zatem żeby go nie zaśmiecać jeśli kto zechce, bardzo proszę o odpowiedź na priv :wink:

PS. Nie, nie jestem trollem, nie są to wycieczki osobiste skierowane do konkretnych użytkowników. Po prostu jako uczeń podstawówki/gimnazjalista (stosując najprawdopodobniej ogólnie przyjętą wykładnię), jestem zwyczajnie ciekaw :wink:
Dibo pisze:Przepraszam faktycznie niepotrzebnie sie zirytowałem.
Prowadziłem dzisiaj warsztaty battlowe i ludzie z innych systemów próbowali mnie zdenerwować tekstami, że jestem jak skrzypek na Titanicu - statek tonie a ja wciąż stoję i nauczam :wink: czy kupiłem już okrągłe podstawki itp itd Wchodzę tutaj a tu znowu to samo. AoS to 9 ed - świat sie kończy ! ehh
Bo ludzie tak już mają. Jak barany idą za stadem i to najwyraźniej wyłącza im automatycznie zdolność rozumowania. Podręcznik do 8ed jest? Jest. Figurki są? Są. Ktoś na razie mówi coś o natychmiastowym wycofaniu ze sprzedaży wszystkich boxów? Chyba nie. Zatem czemu ma się przestać grać? "Ojejku, GW przestało wspierać moje pacynki" - co z tego? Przyjdą smutni panowie i zabiorą figurki, a potem zaświecą czerwonym światełkiem i zapomni się tego co się widziało? Nie... to już było w jakimś filmie. Poza tym ja łudzę się jeszcze nadzieją, że AoS jest swego rodzaju eksperymentem połączonym z wydaniem systemu, który wciągnąłby dzieciaki do bitewniakowego hobby, a wfb po sprawdzeniu wyników tegoż eksperymentu będzie dalej rozwijany bądź zarzucony. IMO znajduje się on obecnie, cytując wyjątkowo słaby film, "in the space between spaces".
Przybyłem, zobaczyłem, wzruszyłem ramionami
Jestem niski, lubię dobrze zjeść, a także zapalić fajkę - jestem hobbitem?

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

Wywołany do tablicy śpieszę Ci z odpowiedzią. Oczywiście po pierwsze nie spodziewałem się hiszpańskiej inkwizycji i pozwoliłem sobie na pewne stereotypowe uproszczenie, polegające na przyjęciu założenia że kolega dopiero zaczyna przygodę z grami bitewnymi a wraz z nim swój forumowy byt. Nie chodziło wyłącznie o ilość postów ale również o datę dołączenia do forum. Przeważnie ludzie zaczynają interesować się tego typu rozrywką w młodym wieku a później już im tak zostaje. Żeby nie odchodzić za bardzo od tematu dodam tylko że ja zacząłem grać parę edycji temu i pamiętam ze każdej zmianie towarzyszyła mniejsza bądź większa histeria. Jeżeli chodzi o ploteczki to wystarczy prześledzić ten temat aby zobaczyć w jakim procencie się spełniają :). Jeżeli to faktycznie koniec wfb no to trudno, jasne ze wolał bym żeby co jakiś czas się coś zmieniało ale z drugiej strony mamy zamkniętą grę figurki, zasady i nikt nam nie zabroni grac aż nam się nie znudzi. AoS jeśli ma być łatwy prosty i przyjemny z niskim progiem wejścia to czemu nie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Pecał
Wałkarz
Posty: 78
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pecał »

pragnę tylko przypomnieć, że dział ten dotyczy pogłosek...

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Przeczytałem pare postow na temat AoS i nie widze zadnej info o Bretonnii , czyżby nawet tam nie było miejsca dla naszych jednostek?
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

Mamy (pseudo)podręcznik hurrey!! :x czekałem na to całe życie(18) i to dostałem, dzięki GW
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Sprecyzuj prosze...
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

Warscrolle do jednostek bretoni. Wszystkich które sa obecnie.
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Wlasnie czytam :D ...bretonscy lucznicy z Arrowstromem...hehe
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

http://www.games-workshop.com/resources ... nia-en.pdf

Dla tych co nie widzieli, a chcieli ;)

Pzdr!

Jagal
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Moich 200 łuczników się cieszy ;) A tak na poważnie to nie ogarniam na razie tych zasad...
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Jeszcze malo kto je ogarnia , jakby nie bylo to jest to maly refresh dla Bretki
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Na oko wychodzi, że mam za mało kawalerii i za mało chłopów, żeby móc skutecznie wykorzystać potencjał tych jednostek w obu scenariuszach. Oddziały zbrojnych tylko 30+ a rycerzy 10+
#-o
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

Jeden green knight imho wystarczy. :mrgreen:
Co będzie jeśli zginie i nie mam nic na stole? Przecież może wstać, nie?
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

ODPOWIEDZ