Bretonnia vs nowy podręcznik wampirów

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Syraf
Chuck Norris
Posty: 361
Lokalizacja: True Legion Kraków

Re: Bretonnia vs nowy podręcznik wampirów

Post autor: Syraf »

hehe widzę ze nie graliście jeszcze z vampami na zombie co mnie dziwi bo bez nich to jest o wiele łatwiej wygrać

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3748
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

zazwyczaj są albo zombie, albo szkiele.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Syraf
Chuck Norris
Posty: 361
Lokalizacja: True Legion Kraków

Post autor: Syraf »

noo jeżeli są szkiele to beznadzieja i możecie założyć ze raczej wygrana natomiast zombie i niesamowity spam ta jednostka zatrzyma wszystko i to jest już pewne. bez szybkiego młócenia stoisz do końca gry i czekasz na wjazd od boku:)

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3748
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Na zombie są treby i łucznicy.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Silesian_Heretic
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158
Kontakt:

Post autor: Silesian_Heretic »

Matis pisze:Na zombie są treby i łucznicy.
No błagam...dwa treby to raczej masz 2-3 tury strzelania, łucznikami w zombie to strata strzału. Ja jeszcze nie mam kminy na nowe VC bo nie grałem.
Ostatnio zmieniony 5 lut 2012, o 21:54 przez Silesian_Heretic, łącznie zmieniany 1 raz.

Syraf
Chuck Norris
Posty: 361
Lokalizacja: True Legion Kraków

Post autor: Syraf »

treby i łucznicy ??to powodzenia szczególnie jak jest ich 200+ na stole i ciągle robi się ich więcej niż Ty zabijasz to jeszcze marnujesz strzały

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

zombie?? Welcome to... jednostka bez save`a, z ws 1 To 3 St 3 g**** robi, za to ginie masowo nawet od głupich koni. W sam raz, do wyrównania strat, za atak VC z flanki... Akurat nie widzę zastosowania zombiaków przeciw brecie. Szkieli, żeby była jasność - też nie bardzo. Szczególnie, że wg. LS baśka, terrorgej i reszta bajkowej hałastry nie mogą krzyczeć do CC. W przeciwieństwie do Skavenów, które mogą w unieruchomioną slave`ami lancę wepchnąć masę podłych czarów, albo wbić abomkę/doomwheela na bok, VC z zombie tej możliwości nie mają. Do odginania to też za bardzo się nie nadaje.
Jak na moje kaprawe oczko, w tej edycji najboleśniejsza dla bretki jest ilość potencjalnych wrzasków - 3 baśki w combacie mogą ściąć w turę całą lancę.
Magia albo jest megadroga i wcale nie zabójczo skuteczna (wampir-lord do czarowania), albo zupełnie przeciętna. Bijącego lorda nie ma się co spodziewać poniżej 2600 pkt, więc na pewno nie na Euro.
Oddziały do bicia: Ghoule to zagrożenie dla 9 realmów, na pewno nie dla 2 lanc, gwardia jest o klasę mniej groźna, horrory giną, latające MI - mięciutkie, Varghulf - bez zmian myślę.
Bretka nie ma się zanadto czego obawiać, mając 2-3 kowboi z magicznymi kosami i lancę, choćby małą grali. No i, oczywiście nowe VC są dodatkowym argumentem, żeby brać heaven - pociski przeciw eterykom... Eteryki są jedyną naprawdę groźną bronią nowych VC.

Syraf
Chuck Norris
Posty: 361
Lokalizacja: True Legion Kraków

Post autor: Syraf »

myślisz ze nabijesz cr na jednostce zombie gdzie stoją 2,3 w pierwszym szeregu? wystarczy ze się zatrzymasz a potem przeleci po tobie czar 5 lub 6 albo wbije się w Ciebie lord klepacz zabezpieczony przed sypaniem

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Grałem z nowymi VC. Poza Lordem-zabijaką i wind of unead nie mają żadnych argumentów przeciw bretce. Lord na ich nieszczęści gdzieś musi siedzieć, więc można go sypnąć razem z unitem. Wiatry natomiast są dość losowe, breta ma łatwo 2 scrolle, do tego zawsze jest potrzeba by coś wskrzesić lub dać boosty do combatu. Z parringu trudnego stały się parringiem raczej do ogrania. Na poziomie rozpy mam z tym co widuję na turniejach jakieś 13:7 na wejściu. Reszta to już taktyka oraz jej egzekucja. Takie mam odzucia.
Obrazek
Obrazek

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Nie dawno grałem z Butanem i mam podobne odczucia co Dębek. Zombie tak przez wszystkich chwalone, z pegazami dostają wciry aż miło, wargheisty z ld 7 musza byc na smych generała bo inaczej wyciągamy je na frenzy -> -1 LD z heavena syci :wink: Na duchy pociski, magiczne ataki na kowbojach. 2 scrole też robią grę. Problematyczne mogą byc wlasnie : Winds of Undead i Coven Throne.

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

Hehe
Na forum VC piszą że teraz bretka nie stanowi dla nich większego problemu :mrgreen:

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Kapso pisze:Hehe
Na forum VC piszą że teraz bretka nie stanowi dla nich większego problemu :mrgreen:
Topowi gracze VC, z którymi ostatnio rozmawiałem mają zupełnie odmienne inne odczucia. No ale moze brak recasta popychaczki, drakenhofa, hełmu tak dopakował te VCety, że stały się jeszcze mocniejsze. :wink:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Ja nie mam takich optymistycznych wizji - IMO jest remisowo. Oprócz winds of undead wspomnianych wcześniej to mam obawy co do mnogości krzyków bez sava. Banshee, terrogeje etc mogą namieszać przy tak podatnej na paniki armii. Oczywiście są ld generała, bannery +1ld, ale nie zawsze wszystko może być tam gdzie potrzeba ;)

pzdr!

Jagal
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Krzyków nie riobisz do combatu, w którym nie jesteś. Zasięg 8 cali - nie jest łatwo podejść i poprostu sobie krzyknąć. :mrgreen:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Bartosz
Chuck Norris
Posty: 658

Post autor: Bartosz »

Dębek pisze:Krzyków nie robisz do combatu, w którym nie jesteś. :mrgreen:
Czy na pewno?
Tu Assur i Barbarossa piszą, że jednak można; mnie to przekonuje:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 2&start=40

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Patrzac po nowych ograniczeniach ojro to jest ok w sprawie krzyków.
Cauliflower pisze:Ograniczenia VC:

eteryki 0-3
krzyki (terrory, miecz, banshee i mortisy) 0-2
master of black arts 2pd
blasemous tome 1pd
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

draleba pisze:
Dębek pisze:Krzyków nie robisz do combatu, w którym nie jesteś. :mrgreen:
Czy na pewno?
Tu Assur i Barbarossa piszą, że jednak można; mnie to przekonuje:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 2&start=40
Przypadkiem assur i barbarossa grają VCtami. Głosowanie na LS idzie w drugą stronę.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13988
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Jagal pisze:Patrzac po nowych ograniczeniach ojro
to nie sa ograniczenia ojro tylko kalafioro

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Grałem narazie jedną bitewkę vs VC Zulusa. Po drugiej turze się poddał bo nie było co zbierać. Wampiry vs bretka znacznie tracą na hełmie, bo teraz moża spokojnie robić duże kanapki bez obaw, że w kluczowym momencie oddział wampirów będzie miał Ws7 lub 10. Wystarczy po prostu atakować po 2-3 unity bretkowe na jeden wampirzy, potem overrun/reform i jedziemy dalej.

Trzeba to też zrobić szybko, zanim skończą się scrolle dispelując 6tkę wampirzą.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Zulus na chwile obecna nie jest miarodajnym przeciwnikiem bo praktycznie nie gral na nowa edycje ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

ODPOWIEDZ