Bretonnia vs nowy podręcznik wampirów

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Re: Bretonnia vs nowy podręcznik wampirów

Post autor: Gniewko »

Anyway, kilka największych bolączek zniknęło, więc na bank mamy łatwiej w ogólnym rozrachunku. W końcu da się urzeczywistnić tą dużą dwustronicową grafikę z naszego podręcznika.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3748
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

+1
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Bartosz
Chuck Norris
Posty: 658

Post autor: Bartosz »

Jako gracz VC, który najwięcej bitew stoczył z bretką właśnie, myślę tak:
dobrze złożona i prowadzona bretka na starcie bije trupki, "kędy chce". Ma przewagę inicjatywy i kontry. Jak VC nie idą dość szybko, to trebki, kometki, itp. mają używanie; jak idą za szybko, to bretka ma więcej od VC silnych i stosunkowo tanich pionków (kowboje, pegazy), dzięki którym ustawia sytuację na stole po swojemu.
Jak jeszcze dodamy ojro-prikaz krzyki 0-2, i fakt, że nie wolno krzyczeć do kombatu, to VC nie mają czym bretki zabijać.

Ale czasem zdarzają się chwile wampirzej glorii. Ostatnio grałem 3 bitwy na małe punkty (500) i wynik był zawsze 20:0. Bretka miała genka kowboja z rerolem AS i dwurakiem, 3 graali, 3 pegazy, piątkę kotrów. ja miałem 3 klocki zombie po 47 i wampira z WS9 i testem Ld -3 dla jednego modelu w styku (jak oblany, to przerzut trafień). graale, kotrzy i pegazy (pegazy od tyłu) wbili się w klocek zombie z genkiem już w drugiej turze. i ugrzęźli już do końca... i polegli. kowboj spalił szarżę. jeśli by doszedł, pewnie wynik byłby odwrotny.

tylko to były małe punkty. w normalnej grze będą magiczki, scrolle, i dla VC zaczyna się obrona punktów. na ogół daremna.

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

draleba pisze:0. Bretka miała genka kowboja z rerolem AS i dwurakiem, 3 graali, 3 pegazy, piątkę kotrów. ja miałem 3 klocki zombie po 47 i wampira

LOL :mrgreen:

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3748
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Nie oszukujmy się. To co wystawił ten Bretończyk nie miało żadnej możliwości zjedzenia 120 zombie. Do tego miecz dwuręczny na herosie....
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Co chcesz od dwuręcznych mieczy? Pan z dobrym przerzucanym sejwem potrafi spokojnie wytrzymać ciosy przeciwnika, a potem oddać z ładną siłą 6. To nie taki zły wybór, znam gorsze opcje na wydawanie punktów.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Bartosz
Chuck Norris
Posty: 658

Post autor: Bartosz »

Matis pisze:To co wystawił ten Bretończyk nie miało żadnej możliwości zjedzenia 120 zombie.
w sumie prędko zrobiło się ich coś koło 200. kluczowy był wampir WS9 i Beguile + bretkowa Liderka 8 i brak BSB (nigdy nie doszło do rzutu na zranienie wampira). gdyby wampir poległ, to byłoby po sprawie.
A w sumie to legalna jest rospa bretki bez BSB? Na małe punkty wchodzi tylko jeden bohater - albo genek, albo BSB.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3748
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Breta musi mieć BSB.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Na border patrol chyba nie musiala wystawiac jesli mnie pamiec nie myli ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3748
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Oj tam, oj tam :p
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Bartosz
Chuck Norris
Posty: 658

Post autor: Bartosz »

no to jak w końcu? musi być BSB nawet wtedy, gdy przez to nie ma generała? :wink:

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3748
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Generał zawsze musi być.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Gieenek i generał zawsze musza w bretce byc. Border patrol to scenariusz do 6 edycji warhammera, wiec nie motaj Akadera ;p
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Karli pisze:Gieenek i generał zawsze musza w bretce byc. Border patrol to scenariusz do 6 edycji warhammera, wiec nie motaj Akadera ;p
Zawsze myslalem ze gienek i general to to samo :D
Karolowi chodzilo oczywiscie o generala i bsb ;) Swoja droga ja tam bardzo lubilem zasady border patrolu.
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Bartosz
Chuck Norris
Posty: 658

Post autor: Bartosz »

Myśmy nie grali border patrolu, tylko bitwę na 500pkt. A to różnica:)!

Czyli rozumiem, że na takie małe punkty genek ma pierwszeństwo przed BSB - i jest to jedyna sytuacja, w której bretka ma rospę bez BSB.

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Teoretycznie Breta zawsze musi mieć BSB i oczywiście generała. Chciałby jednak zobaczyć jak ktoś wciśnie tą dwójkę do rozpiski na 500 punktów ;)
Czyli, o ile nie jesteście jakimiś purystami pod względem zasad, chorążego armii bym odpuścił.
Vae victis!

Awatar użytkownika
Silesian_Heretic
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158
Kontakt:

Post autor: Silesian_Heretic »

draleba pisze:Myśmy nie grali border patrolu, tylko bitwę na 500pkt. A to różnica:)!

Czyli rozumiem, że na takie małe punkty genek ma pierwszeństwo przed BSB - i jest to jedyna sytuacja, w której bretka ma rospę bez BSB.
Wydaje mi się że lepiej przyjąć że bsb może być generałem, dlaczego by nie ? ;)

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Bo to nie slaan :D
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Zasady Warbands zdaje się pozwalały robić z czempiona generała, co pozwalało bezproblemowo z paladyna robić bsb.

Awatar użytkownika
Stone
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 192

Post autor: Stone »

Tak czy inaczej... 500ptk miarodajne nie jest(!), a co do samych VC to widziałem w praktyce (z perspektywy osoby trzeciej) jak zombie rosną i się przeraziłem.

ODPOWIEDZ