Mali & duzi bohaterowie na pegazach

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Luks
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108
Lokalizacja: z Torunia

Post autor: Luks »

Jagal pisze: @ Luks- nie ponieważ wtedy jesteś do pojedynków a gigantowi albo drzewcowi challenga nie rzucisz. takie zestaiwienie o jakim mówi bretonnian to IMO najlepsza opcja na drwala na koniu ;]
Nie rzucisz? A czemu nie rzucisz? To gigantowi i drzewkowi nie można rzucać wyzwania? Jak tak to nie wiedziałem, sorry.
Luks - swiatło

Awatar użytkownika
KOOBA.84
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Poznan,Strefa Zero

Post autor: KOOBA.84 »

@Jagal: Hmm... Lord bretonski na pegazie i z pelnym osprzetem, bedacy gralem to 290p (dla przeciwnika 390 z premia za generala). Nie wiem czy "ponad 50%" na KB lub w innym przypadku pasztet jak stor odda, jest dobrym rozwiazaniem :)
bo tak. :lol:

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Nie jest dobrym ale IMO nie ma lepszego ;) bo to jest jedyny lord który ma konkretną szansą rozkręcenia grubasa od razu no i jakoś tam powalczy ze zwyklasami z tą lancą ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Luks
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108
Lokalizacja: z Torunia

Post autor: Luks »

A propos mojego pytania to czemu nie można rzucać challenga gigantowi i drzewkom :?: :-s
Luks - swiatło

Awatar użytkownika
KOOBA.84
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Poznan,Strefa Zero

Post autor: KOOBA.84 »

Bo challenge można rzucać tylko postaciom - herosom i lordom, innymi postaciami. Tak fundamentalne zasady jak zasady pojedynku opisane sa w podręczniku głównym. Polecam zajrzeć :)
bo tak. :lol:

Luks
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108
Lokalizacja: z Torunia

Post autor: Luks »

KOOBA.84 pisze:Bo challenge można rzucać tylko postaciom - herosom i lordom, innymi postaciami. Tak fundamentalne zasady jak zasady pojedynku opisane sa w podręczniku głównym. Polecam zajrzeć :)
Sorry zapomniałem... Nie dawno czytałem cały podręcznik, ale myślałem, że takim potworom jak właśnie drzewko można rzucić wyzwanie... :oops: #-o
Luks - swiatło

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Sluchajcie a ja mam takie proste, glupie pytanie: czy virtue of heroism dziala na Steam Tanka?

Nie mam zasad st wiec nie moge sprawdzic tego.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

KOOBA.84 pisze:Bo challenge można rzucać tylko postaciom - herosom i lordom, innymi postaciami. Tak fundamentalne zasady jak zasady pojedynku opisane sa w podręczniku głównym. Polecam zajrzeć :)
I championom. Tak fundamentalne zasady, jak zasady pojedynku opisane są w podręczniku głównym. Polecam zajrzeć ;)

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Jagal ,jak to nie ma ward'a??a altar??a dzwonek?? a hero z wardem dla smoka?? Prosze jagal zastanów sie czasem co piszesz. :wink:

Pozdro

Luks
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108
Lokalizacja: z Torunia

Post autor: Luks »

Marek Golan pisze:Sluchajcie a ja mam takie proste, glupie pytanie: czy virtue of heroism dziala na Steam Tanka?

Nie mam zasad st wiec nie moge sprawdzic tego.
Działa, działa na wszystko co ma w opisie large target, nawet na steam tanka :wink:

@trikk - już odpowiedziałem koobie.84, że po prostu myślałem, że można rzucać wyzwanie takim potworom jak drzewko, a podręcznik cały nie dawno przeczytałem :evil: i się nie czepiaj już jedna osoba zwróciła mi uwagę :evil:
Luks - swiatło

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Luks pisze: @trikk - już odpowiedziałem koobie.84, że po prostu myślałem, że można rzucać wyzwanie takim potworom jak drzewko, a podręcznik cały nie dawno przeczytałem :evil: i się nie czepiaj już jedna osoba zwróciła mi uwagę :evil:
Zwracam uwagę Koobie, ze zapomnial o championach ;)

Luks
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108
Lokalizacja: z Torunia

Post autor: Luks »

trikk pisze:
Luks pisze: @trikk - już odpowiedziałem koobie.84, że po prostu myślałem, że można rzucać wyzwanie takim potworom jak drzewko, a podręcznik cały nie dawno przeczytałem :evil: i się nie czepiaj już jedna osoba zwróciła mi uwagę :evil:
Zwracam uwagę Koobie, ze zapomnial o championach ;)
Jak tak to bardzo przepraszam, sorry :wink:

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

No jak dziala na ST to chyba zaczynam stosowac kombinacje Jagala na lordzie :). Choc pewnie zamiast trees + grail shield dam regeneracje... ale jeszcze musze to przemyslec :).

Od jakiegos czasu probowalem roznych rzeczy na tym lordzie na pegazie ze zmiennym skutkiem. Wreszcie znalazlo sie cos w miare sensownego :). Juz sie nie moge doczekac jaiegos turnieju na 2250. :)

Luks
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108
Lokalizacja: z Torunia

Post autor: Luks »

Ja tam wolę konnych lordów, bo nie gram na latającym cyrku, tylko na morzu lanc, chociaż ostatnio zastanawiałem się nad zachęcającą perspektywą grania kilkunastoma pegazami :P ...
Luks - swiatło

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Bretonnian pisze:Jagal ,jak to nie ma ward'a??a altar??a dzwonek?? a hero z wardem dla smoka?? Prosze jagal zastanów sie czasem co piszesz. :wink:

Pozdro
na dzwonek to tylko w sytuacji kryzysowej rzucam lorda do combata ;) co do altara - fakt ale przyznam ze znowym imperium nie grałem wogóle więc całkowicie mi z łebka wyleciało ;) a tak z czystej ciekawości- ktora armia ma warda na smoku w CC (hmmm WE mają 3 +ale to się sciagnie jakimś gównem ;) :P sry, zapomniałem)a co oprów we ma warda na smokach?
Marek Golan pisze:No jak dziala na ST to chyba zaczynam stosowac kombinacje Jagala na lordzie Smile. Choc pewnie zamiast trees + grail shield dam regeneracje... ale jeszcze musze to przemyslec Smile.
IMO tresska to mus zeby zwiększyć możliwość KB ale jednak coś w tej regence jest... ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

KOOBA.84 pisze:A ja mam dla lorda zgola inna taktyke - nie pcham go do walki z "grubasami" ale raczej jako nabijacza woundow do combatow razem z innymi oddzialami, lub niekiedy nawet atakuje lzejsze oddzialy samodzielnie. Patent jest taki:

- Grail Vow, lanca, star
- Virtue of Knightly Temper
- Grail Shield
- Tress of Isoulde

Gosc kasuje po 6 piechotnych zwyklasow w szarzy (takich np. GraveG., Tomb G.), kawalerie nieco gorzej - wiadomo, save im jeszcze zostaje. Mozna wolac pojedynek i rzucac tress, mozna tez porwac sie na na latacze slabsze niz smok chaosu (jest tresska!). Szczytowe osiagniecie tego pana to overrun na zdrowych minoskach (8 ran od lorda i jedna od pegaza)
Tylko że treska o ile dobrze pamiętam działa tylko na jeden model, więc tylko jednego piechotnego będziesz trafiał na 2+ reszte normalnie, to jest przedmiot stworzony do bicia grubasów (ale daaawno nie miałem podręcznika w rękach mogę się mylić :)).

Co do tematu: sam grałem dość długo głównie na 1500 na 3 typach na pegazach na 1500 potem stwierdziłem, że BSB musi siedzieć na ziemii, ostatecznie dwóch latało jeden economic i jeden economic grail, spisywali się świetnie jakoś do grala zawsze miałem większe zaufanie przez ten imm. Nie uważam żeby koleś był za miękki albo go schowasz przed ostrzałem albo wystawisz tańszego żeby zgarnął lekki, przetrzymał i wbił. Do walki to ich rzuca się parami conajmniej wtedy pokazują pazurki, a najlepiej jeszcze dołożyć z jedną lancę czy oddział pegazów. Nie wiem jak na 7ed dają radę, ale chyba teraz jak się ich wsadzi do lancy to biorą lookoutai nie można po nich celować (jeśli dobrze pamiętam) więc moim zdaniem przynajmniej jeden taki typ to obowiązek. ;)

Pzdr

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Nie możesz lataczy wsadzać do lancy cfaniaku ;)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Ani nawet do regosa pegazów,cfaniaczku :wink:

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Bretonnian pisze:Ani nawet do regosa pegazów,cfaniaczku :wink:
To to wiem. No nic trochę tracą, życie. ;)

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

ech, jakich wałów ludzie nie wymyślą :D
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

ODPOWIEDZ