Co dać Lordowi na hipogryfie jesli się juz go wystawi ;)

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
The One
Plankton
Posty: 4

Co dać Lordowi na hipogryfie jesli się juz go wystawi ;)

Post autor: The One »

Witam

Mam pytanko, w najbliższym czasie szykuje mi się bitwa na 2000 pkt, i zastanawiam się czy opłaca się brać Bretońskiego Lorda na Hipogryfie z Grail Vow , Grail Shiel i Silver Lance of the blessed ?

Co o tym sądzicie ?

Mile widziane alternatywne propozycje :)

Zmieniłem nazwę tematu pozdro Jagal

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Przede wszystkim to jest chyba najbardziej klimatyczne połączenie ;) ale co do skuteczności to mam wątpliowości ;)

Ja bym dal Dragons claw, Gromril great helm, Virtue of Knightly temper

tak co mi od razu do głowy wpadło;) Ale przede wszystkim do czego chciałbyś go używać? przyznam ze baaaaardzo dawno temu użyłem tego pana ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

The One
Plankton
Posty: 4

Post autor: The One »

W zasadzie chodziło mi o to żeby mój Lord na Hipogryfie był jednostką dość uniwersalną.
Ale głównie chodzi mi o zdejmowanie imperialnych i dwarfickich armat , bolców HE i innych.
Jak ktoś ich nie ma to uznałem że 4 auto-hity z siłą 6 plus jeszcze parę od Hipogryfa zrobi swoje, jeżeli dojdzie do szarży klocka ciężkiej kawalerii ( małej około 5, większe będę starał walnąć się z boku lub z tyłu ).

Grail Shield z Wardem na 4+ powinien zapewnić mi dość dużą przeżywalność.

Awatar użytkownika
KOOBA.84
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Poznan,Strefa Zero

Post autor: KOOBA.84 »

Kurcze... nie wiem czy uzywanie Goscisa na Hippku do:
zdejmowanie imperialnych i dwarfickich armat
...oraz bolcow wszelkiej masci to dobry pomysl :? Na pewno ryzykowny.

Hipporyf nie ma zadnej ochrony procz Warda (i tak lepiej niz inne stwory, ale chyba nie na tyle), co z mala liczba ran sprawia ze jest dosc latwym lupem dla artylerii. No a taki Hipek to 200 punktow...
bo tak. :lol:

Awatar użytkownika
Marcin z Bretonii
Warzywo
Posty: 17

Post autor: Marcin z Bretonii »

ja bym dał armour of midsummer sun i kombo virtue of the joust i lance of artois, ale jeżeli chodzi o kombinację broń/cnotę to każda będzie ok. natomiast pancerz daje większe szanse na przeżycie hippogryfowi i samemu lordowi w każdej walce jak i uniknięcie kilku strzałow z bolca. szkoda wystawiać lorda/hippogryfa tylko do likwidacji maszyn wojennych, bo tym mogą się zająć pegazy lub paladin na pegazie i zrobią to o wiele lepiej. generał powinien polowac na wrogich bohaterów, siać terror i udzielać wsparcia lancom w tym przede wszystkim ld. pegazy, erranci i realmi są podatni na psychologię. zgodzicie się ze mną, że uciekająca lanca z pola bitwy przez jeden nie udany rzut na terror to najgorsza rzecz jaką może widzieć bretonnski generał - a samych graili i questów nie da się wystawić

Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Post autor: The Miz »

Ja daje lordowi na hipciu sword of lady champion, virtue of confidence, grail shield.
Dzisiaj jak grałem z tym z orkami to odbił szarżujący na niego rydwan orczy z black orkiem w załodze i hipcio dostał jedną albo dwie rany potem wbił się w giganta i zadał 5 woundów :D (ale w rezultacie przegrałem przez swietne rzuty na ld typu 5,6 albo 5,5

Awatar użytkownika
Hero_Lord
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Hero_Lord »

W najbliższym czasie planuję wystawić takiego hipcia i mam kilka pytań:

1 Bretonnian Lord @ 441 Pts
Heavy Armour; Shield; Grail Vow
Lance of Artois [25]
Gauntlet of the Duel [10]
Gromril Great Helm [30]
Token of the Damsel [35]

1 Hippogryph @ [200] Pts

1)Czy ward z tokena działa też na Hipcia?
2)Jeśli nie to czy hipcio ma normalnego blessa?

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

1)nie, nie działa
2) na mounty też działa bless



a btw, IMO koleś złozony bez pomysłu -> ma sva na 4+ i re-roll. bez sensu ten re-roll :P już lepiej dać mu enchate shield ;)
albo złożyć go jakoś z regenką ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Ja wiem co dać Lordowi na Hipciu.

Dać mu zakaz wychylania się zza krzaków... bo bieganie na piechotę Bretońskiego gienka po tym jak juz cała armia przeciwnika wywali z bolców/armat/ratlingów do hipcia jest średnim pomysłem.

Ale jak już to Virtue of Knightly temper myślę, że jest podstawą, żeby ten pan wjeżdżał i przejeżdżał nawet klocki od boku a nie zatrzymywał się na kusznikach...

Awatar użytkownika
Hero_Lord
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Hero_Lord »

Ma save na 3+ bo HA, shield i GGH. Ogólnie jest do walki z TK więc kombinacja by próbował zabić króla i zdetronizował katapulty.

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

ja gram na Vir of Heroism + hit na 2+ (1uo)+grail shield ;) moj ulubiony zestaw, i sie sprawdza...ma juz na koncie tyle large targetów, ze sie w glowie nie miesci ;D ogolnie na turniejach sie bardzo dobrze sprawdza... rzadko wypadam poza pierwsza 5-tkę...

Radzió
Plankton
Posty: 4

Post autor: Radzió »

Co sądzicie o takim lordzie z talisman of protection, grail shield, vitrue of knight temper i grail vow?

Awatar użytkownika
NOAK
Mudżahedin
Posty: 302

Post autor: NOAK »

Po co mu Talisman of Protection? Przecież warda i tak masz, i to na 4+ z Grail Shield. Lepiej zamiast tego talizmanu daj mu Pukiel Izoldy.

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

pewnie radzió myślał że wardy się dodają... no ale niestety tak nie jest

Radzió
Plankton
Posty: 4

Post autor: Radzió »

Nom ;p tak myślałem... wogle to zapomniałem dopisać lancy.

ODPOWIEDZ