Przykre wrażenia po ostatnim turnieju ....

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
The One
Plankton
Posty: 4

Przykre wrażenia po ostatnim turnieju ....

Post autor: The One »

Jak w temacie. W ten weekend brałem udziałw turnieju na 2250 i wyciągnąłem bardzo przykre jak i pouczające wnioski, i chciałem się z wami nimi podzielić. Komentarze mile widziane, szczególnie do 1:

1) Na Treemana bretka po prostu robi tył zwrot i jedzie do domu. Zaszarżowałem kolesia Lancą Errantów i krórelem na Hipogryfie który miał Silver Lance of the blessed i Grail Shielda. Erranci mieli Errantry Banner. Myślałem że go ubije alo przynajmniej pozostawię na skraju jego nędznego żywota a tu psikus. Tylko 2 woundy.

2) Rozmawiałem z pewnym Kolesiem, on ubił jednego Treemana ( z 2 ) po tym jak przywalił mu z Trebucheta i zadał 4 woundy. Najbardziej ironiczne było to że bohater który go zabił miał killing blowa na Large Targets, a zabił go przez zadane woundy.

3) Na 2 k punktów 2 trebki to mus.

4) 90% ludzi robi sobie nie klimatyczne rozpiski i gra tylko po to by wygrać, a szkoda, fajniej się gra z osobą która gra for fun, i nie kłóci się o setne części cala, i nie próbuje ci wmówić czegoś w stylu "Mój bohater trafia na 1+ zabija na 1+ i ma niemodyfikowanego save'a 1+. A jak zginie to wskrzeszam go na początku tury na 1+"

5) Wracając do króla na gryfie to prawie wcale nie opłaca się go brać. Schodzi za szybko a w porównaniu do tego co można wziąć jego kosztem ....

Na razie tyle moich spostrzeżeń :D

Awatar użytkownika
Artek'sWorkshop
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Artek'sWorkshop »

Hmmm to nie bzmi fajnie :D jatam nieznam zasad WFb jeszce ale zaczynam powoli grać :P ale niewiem co to wondy itp. :P
Ale wiem jedno, czy zawsze beretka obrywa w dupe od WE czy tylko przeważnie ?????

Niedbal
Mudżahedin
Posty: 242
Lokalizacja: Bazyliszek - Warszawa

Post autor: Niedbal »

Nigdy :lol: :lol: . A tak naprawde to jak zabije sie treemany to wtedy z górki jest :)

Awatar użytkownika
Artek'sWorkshop
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Artek'sWorkshop »

Boli mnie to i żal mi ściska dupę jak beretonnia potarfi dostac baty od pedałków w rajtuzach i to pzez takiego treemena

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Artek'sWorkshop pisze:Boli mnie to i żal mi ściska dupę jak beretonnia potarfi dostac baty od pedałków w rajtuzach i to pzez takiego treemena
Powiem tak: Z WE jest komfort gry. Praktycznie nic Ci nie ucieknie ;). Treemany nie są wcale takie mocne. Najgorsze są z BSB. Wpakuj w drzewko kloc errantów, zajmiesz go na sporo czasu a stubborn na 8 zdarza się nie rzucić. W hth drzewko rzadku ubijesz no chyba, że bohaterem (ale zdarzało się czasami)

Jedyna kombinacja WE z którymi niegdy nie wygralem (najwyzej remis) to Smok, 2x drzewo i sporo Wildów.

Ogólnie breta z WE daje radę. Można powiedziec ze się raczej cieszę jak trafiam na woody. I jak to niedbal powiedział - zabijesz drzewa to z górki jest ;)

a krol na hipogrygie jest gówniany :D
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Artek'sWorkshop
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Artek'sWorkshop »

Dzięki :P postawiłeś mnie na duchu :) a już zacząłem watpić w bretonnie :P.

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Zrob sobie lorda do bicia potworkow, bo breta z nimi generalnie ma problemy, dopakuj 2 trebucze i masz latwiej. A z reszta sobie poradzisz. Przynajmniej tak w theoryhammerze bym zrobil.

Niedbal
Mudżahedin
Posty: 242
Lokalizacja: Bazyliszek - Warszawa

Post autor: Niedbal »

Jeżeli grasz EW , to wolisz mieć więcej errantów i pegazów , niż dopakowanych bohaterów, no i co najgorsze możesz miec max 1 trebuch :<

The One
Plankton
Posty: 4

Post autor: The One »

No może trochę przesadzam z tymi WE. Koleś może po prostu dobrze grał i miał dobrą rozpe ( z tego co pamiętam 5 X 8 Draid, 2 treemanów i 2 razy wildów. Na bohaterach miał jakiś Helm of the duel i Haila ) :roll:

Lord Andre
Chuck Norris
Posty: 482

Post autor: Lord Andre »

Ave

Hmm znam inne określenie na taką rozpiskę, na przykład pałer gejmerska :D

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Lord Andre pisze:Ave

Hmm znam inne określenie na taką rozpiskę, na przykład pałer gejmerska :D
Raczej słaba... łucznicy to podstawa. :)
Obrazek
Obrazek

Lord Andre
Chuck Norris
Posty: 482

Post autor: Lord Andre »

Ave

Ja się tam na woodach nie znam :wink:

Awatar użytkownika
Kallessin
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Kallessin »

A co do Hippogryfa to sie nie zgadzam. Drogi jak cholera, latwo schodzi ale umiejetnie prowadzony to bardzo smiertelne narzedzie. Te 20 cali dziala cuda. i MA on duza sile w szarzy.

A na treemana jest 1 rozwiazanie, wpasc pelna lanca najelpiej questow i trzymac go ile sie da w celu zmuszania do (nie)zdawania brejkow, kiedys musi nie zdac, w koncu pegazy nigdy nie zdaja ,to dlaczego on musi ;)

Niedbal
Mudżahedin
Posty: 242
Lokalizacja: Bazyliszek - Warszawa

Post autor: Niedbal »

To już lepiej dać tego typa na pegaza, nie dość że możesz wystawić max 4 oddziały pegazów, to jeszcze zaoszczędzisz 200 pkt.... a schodzi tak samo łatwo. W sumie ja go biore tylko po to żeby dać 9ld errantom :)

Awatar użytkownika
Kallessin
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Kallessin »

Ale na pegazie nie kasuje rank :)
A pelną lancą nazywam 8+bohater :)

Awatar użytkownika
Artek'sWorkshop
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Artek'sWorkshop »

No, dziś juz jestem po moich pierwszych 3 bitwach z WFB i z armią bretonni :lol: poszło do dupy:P jak ja na każdego początkującego gracza, chyba ze są tacy co od razu wygrywają :).Generalnie rozwaliłem tylko jakieś 3 regimenty empire tych z jazdy konnej, Outganersow, i jakiegoś tam herosa :P , i to wszystko i graliśmy na 1000pts. Nie znam sie, ale z tego co mi mówił koleś z którym grałem to z czołgu parowego na 10 ran zadałem mu jakieś jeden :(.Że niby morze ma save na +2 :( :/ i trochę mi nie poszło. Ale jestem z drugiej strony zadowolony bo to w końcu moja pierwsza walka w świecie WFB i pierwsza armią bretonni, a z tego co słyszałem to Bretonnia nie należy do najłatwiejszych armii do grania. A poprzednie 2 walki przegrałem do jaja:P. I mam do was pytanie, wiem że to powinno być w dziale zasady ale skoro już się rozpisałem to już napisze: Jaki jest sposób szybki na zdjęcie czołgu parowego ???wiem że to takie głupie pytanie ale nie mogę przez to spać :lol: posiadałem BSB,i 4 pegazy i nic nie zwojowałem, więc wszelakie rady mile widzane.
Pozdro.... :P

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

na ST koleś z VofH albo trebusz, w innym razie klocek grali :P a tak to tylko kilka oddziałów naraz musi wjechac ;]
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

Artek'sWorkshop pisze:(...)z tego co słyszałem to Bretonnia nie należy do najłatwiejszych armii do grania.(...)
Pozdro.... :P
o0 No nie powiedziałbym. Oczywiście trzeba pomyśleć ale bez przesady imo jest to jedna z najlepszych armii w tej edycji(jeszcze :P). Czołg to tak jak Jagal pisał KB / trebusz albo kanapka z kilku lanc, na większe punkty dochodzi lord z Grail Vow, Sword of the Lady's Champion, Gromril Great Helm i Virtue of Audacity najlepiej na koniu ale co kto woli.

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Artek'sWorkshop pisze:(...)z tego co słyszałem to Bretonnia nie należy do najłatwiejszych armii do grania.(...)
Pozdro.... :P
Źle słyszałeś, jest zupełnie przeciwnie, bretka jest "sama w sobie dobra" oczywiście żadna bitwa nie wygra się sama, ale bretka dla początkujących jest najłatwiejsza zdecydowanie.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Artek'sWorkshop
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Artek'sWorkshop »

No, macie racje, ale z tego co się pytałem to na 1k nieopłaca sie brać grali bo są za drodzy w pts. wiec sie posłuchałem bo oni wiedzą lepiej :).I z tego co koledzy mi muwili to grale padają tak szybko jak eranci, wiec sam już niewiem :(.

ODPOWIEDZ