Bretoński Wishlist

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Bretoński Wishlist

Post autor: wind_sower »

A dlaczego nie?
Aby nie zaśmiecać tematu o pogłoskach wylewajmy tu swoje żale i nadzieję na nową edycję, która od jakiegoś czasu pojawia sie w plotkach o planach wydawniczych GW.

Mój wishlist:

-ASF przy szarży. Zasada, której odczuwam największy brak. Szarżuje na bolec i elf z daggerem atakuje pierwszy. :roll:
-Tańsi chłopi. 5 pts to troszeczkę za dużo moim zdaniem.
-Spieszeni rycerze. Jednostka, któa mogła by przynieść powiem świeżości w naszej armii. Możliwość wystawienia klocka piechoty, który jest w stanie coś zdziałać na polu bitwy jest kuszący.
-Rozwinięcie motywu religii. Może jakiś War Altar dający hatred w 6 calach lub stubborn. Pielgrzymi są fajni ale ich wartość bojowa bardzo nikła.

Awatar użytkownika
Duke of Mousillon
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Duke of Mousillon »

wind_sower pisze:A dlaczego nie?
Aby nie zaśmiecać tematu o pogłoskach wylewajmy tu swoje żale i nadzieję na nową edycję, która od jakiegoś czasu pojawia sie w plotkach o planach wydawniczych GW.

Mój wishlist:

-ASF przy szarży. Zasada, której odczuwam największy brak. Szarżuje na bolec i elf z daggerem atakuje pierwszy. :roll:
-Tańsi chłopi. 5 pts to troszeczkę za dużo moim zdaniem.
-Spieszeni rycerze. Jednostka, któa mogła by przynieść powiem świeżości w naszej armii. Możliwość wystawienia klocka piechoty, który jest w stanie coś zdziałać na polu bitwy jest kuszący.
-Rozwinięcie motywu religii. Może jakiś War Altar dający hatred w 6 calach lub stubborn. Pielgrzymi są fajni ale ich wartość bojowa bardzo nikła.

Hatred? Seriously? A nie lepiej blessing z wardem 5+ na wszystko w 6"?

Awatar użytkownika
Clark
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Warsaw

Post autor: Clark »

Jak dla mnie:
-piechota, spieszone rycerstwo i jacyś fanatycy religijni nie muszą to być jakieś mega mocne jednostki ale fajnie jak by coś jeszcze było poza chłopstwem które nic nie zdziała
-może wzmocnić trochę magów aby naprawdę mogli coś zdziałać
-żeby Bretońska kawaleria była rzeczywiscie najmocniejsza( w porównaniu do chaosu albo VC)
-no i najważniejsze mam nadzieję że nie skrzywdzą wizualnie figurek jak nowych krasiów :D

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

W plotkach była mowa o devastating charge , wiec to najlepiej według mnie pasowałoby , po drugie chłopek z łukiem tanszy o punkt i juz napewno gościliby w kazdej rozpisce
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Duke of Mousillon pisze:
wind_sower pisze:

Hatred? Seriously? A nie lepiej blessing z wardem 5+ na wszystko w 6"?
A dlaczego by nie? Myślę, że swietnie by to obrazowało zaciekłość rycerzy w obronie relikwii czy innego ołtarza (prznośnego jeziora o.0).

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Przecież pielgrzymi mają hatred. Ja chętnie widziałbym spieszonych rycerzy, AP na longbowach, kuszników z pawężami, opcję strzelania z treba innym rodzajem pocisków (np. beka ze smołą - mniejsza siła, brak dużego hita, ale w zamian duży placek) i wyłączenie cnot z puli punktowej przedmiotów.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

jakie AP na longbowach. Proszę. I nie wyjeżdżajcie z Agnicourt bo łuki choć wygrały bitwę Angolom to nie przez właściwości przebijające a raczej przez błoto i chaos spowodowany mieszaniem szyków przez łuki.

Jak dla mnie mogło by być:
-devasteting charge na wszystkich rycerzy
-jednorożce na duże magiczki
-jednostka na wzór bandy robin hooda ze skirmishem, scoutem i być może lepszym bsem.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Longbow spokojnie przebijał wszystko poza płytówką. Ładnie wwiercał się w kolczugę, o zbroi miękkiej nie wspominając. AP byłoby uzasadnione, acz nie upieram się.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Duke of Mousillon
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Duke of Mousillon »

Gniewko pisze:Przecież pielgrzymi mają hatred. Ja chętnie widziałbym spieszonych rycerzy, AP na longbowach, kuszników z pawężami, opcję strzelania z treba innym rodzajem pocisków (np. beka ze smołą - mniejsza siła, brak dużego hita, ale w zamian duży placek) i wyłączenie cnot z puli punktowej przedmiotów.

Nie wiem czemu ale przez mysl przeleciala mi latajaca krowa jaka wystrzelili francuzi na krola Artura z Monty Pajtona :D

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

No to mój wishlist dla kochanych bretończyków :)
1. +k3 impact hitów z szarży dla lanc, bonus do inicjatywy dla szarżujących rycerzy (np. +2),
2. Piechota rycerska
3. Wzmocniony hippogryph
4. podrasowanie statów rycerzy pegazowych, lub jeśli zostawić ich w obecnej formie - przycięcie kosztu punktowego,
5. man at arms i peasant bowmen: -1 pkt
6. Relikwia grala z hatred w 6", albo jakimś innym miłym bonusem :)
7. Absoultnie żadnych figurek z dupy.

Galzag
Mudżahedin
Posty: 243

Post autor: Galzag »

7. Absoultnie żadnych figurek z dupy.
Ode mnie duży + za to 8)
i jacyś fanatycy religijni
W sumie całkiem nieźle nadali by się flagellanci od Imperium - jakby ich oczywiście nieco podrasować, bo obecnie są absolutnie niegrywalni.


Ja powtórzę się ze spieszonym rycerstwem i jakimś War Altarem czy czymś podobnym - chodzi po porostu o coś większego z jakimiś bonusami (trochę jak kowadło u krasnali).

Awatar użytkownika
Gorrador
Mudżahedin
Posty: 204

Post autor: Gorrador »

1. Jak WE wystawiają las tak my wierzę graniczną etc.
2. Łowcy z houndami/sokołami. Psy mogłyby działać albo jak fanole, albo jak małe pomidory te idące przed goblinami.
3. Piechota zmotoryzowana - chamstwo na wozie, bo ileż można czekać zanim dotrą na miejsce maruderzy jedni. k3 impaktów z wozu
4. Plebani mikromagowie(nie heros nawet a część FCG) coś mniejszego od warrior priesta dający jakieś małe/losowe błogosławieństwo.
4.1 I nowy gatunek magicznych przedmiotów noszony przez plebanów - relikwie (np. płomienie św. Elma, albo gródka błota w które wdepnęła Pani Jeziora)
5. Zostawienie naszych magicznych przedmiotów w spokoju (to chyba najmniej wykonalne)
6. Vowy nie dodające się do punktacji magicznych przedmiotów (coś w ten deseń mają chyba wampiry)
7. Atrybut księstwa(?) - coś np. analogicznego do modlitwy - pasywka na całą armię (do każdego księstwa przyporządkowana jakaś charakterystyka)
8. Hipodragon (just kidding)
9. Levies
10. Urwisy procarze
11. Gralowce/templariusze a charakterystyce dopasowanej do krucjat północnych na chaos i na południe - Arabii.
12. Charakter BSB w rodzaju typa jakiego ma imperium.
13. Dodatkowy/e atrybut sztandaru. W końcu Bretonnczycy jak nikt przywiązani do swego sztandaru. Alternatywnie BSB mógłby nosić m. zbroję.
14. Bohater z Albionu. Bez owijania w bawełnę taki Braveheart - bohater plebej. Do prowadzenia chłopstwa.
Gaude Mater Bretonnia

Awatar użytkownika
Clark
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Warsaw

Post autor: Clark »

Pomysły są niezłe pytanie tylko na ile bedą zrealizowane, bo może się okazać że tym tematem niepotrzebnie rozbudziliśmy w sobie nadzieje :P

Awatar użytkownika
Duke of Mousillon
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Duke of Mousillon »

Gorrador pisze:1. Jak WE wystawiają las tak my wierzę graniczną etc.
2. Łowcy z houndami/sokołami. Psy mogłyby działać albo jak fanole, albo jak małe pomidory te idące przed goblinami.
3. Piechota zmotoryzowana - chamstwo na wozie, bo ileż można czekać zanim dotrą na miejsce maruderzy jedni. k3 impaktów z wozu
4. Plebani mikromagowie(nie heros nawet a część FCG) coś mniejszego od warrior priesta dający jakieś małe/losowe błogosławieństwo.
4.1 I nowy gatunek magicznych przedmiotów noszony przez plebanów - relikwie (np. płomienie św. Elma, albo gródka błota w które wdepnęła Pani Jeziora)
5. Zostawienie naszych magicznych przedmiotów w spokoju (to chyba najmniej wykonalne)
6. Vowy nie dodające się do punktacji magicznych przedmiotów (coś w ten deseń mają chyba wampiry)
7. Atrybut księstwa(?) - coś np. analogicznego do modlitwy - pasywka na całą armię (do każdego księstwa przyporządkowana jakaś charakterystyka)
8. Hipodragon (just kidding)
9. Levies
10. Urwisy procarze
11. Gralowce/templariusze a charakterystyce dopasowanej do krucjat północnych na chaos i na południe - Arabii.
12. Charakter BSB w rodzaju typa jakiego ma imperium.
13. Dodatkowy/e atrybut sztandaru. W końcu Bretonnczycy jak nikt przywiązani do swego sztandaru. Alternatywnie BSB mógłby nosić m. zbroję.
14. Bohater z Albionu. Bez owijania w bawełnę taki Braveheart - bohater plebej. Do prowadzenia chłopstwa.
Co Wy z tymi plebanami? W Bretonnii od zawsze sa czarodziejki.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Przywilej szlachecki powinien byc liczony extra to 100ptk na wykorzystywanie magic items przez lorda
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

Żadnych poważnych zmian.
Tańsze jednostki, ale zdecydowanie chłopów
Pegazy +1W ew S
Przesunięcie trebow do specjali
Wrzucenie bombardy do raru
Nowy ładny podręcznik.

Dla mnie nie muszą nawet nowych modeli wydawać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gorrador
Mudżahedin
Posty: 204

Post autor: Gorrador »

Żadnych pochańskich machin prochowych - stąd prosta droga do braterstwa, równości i sprawiedliwości. Kusza to już niebezpieczna sprawa.
Gaude Mater Bretonnia

Galzag
Mudżahedin
Posty: 243

Post autor: Galzag »

Żadnych pochańskich machin prochowych - stąd prosta droga do braterstwa, równości i sprawiedliwości. Kusza to już niebezpieczna sprawa.
Dokładnie. Zacznie się od byle bombard i zaraz chłopstwo zacznie kapliczki Pani Jeziora niszczyć i w zamian sadzać jakieś drzewka równości czy inne diabelstwa :wink:


Co do modeli, to mnie osobiście gryzą w oczy małe różnice między Realm'ami i Gralami. Są bardzo podobni (gdzieś się nawet na forum pojawiło pytanie, czy w ogóle czymkolwiek się różnią).

Awatar użytkownika
Clark
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Warsaw

Post autor: Clark »

A jak dla mnie grale mogli by być ciut mocniejsi, statystyki mogą zostac takie same ale może dojdą jakies nowe specjalne zasady ;)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

WFB to nie WAB, gdzie mogą być różne bronie i pancerze w unicie, 3 rodzaje bardingu, gdzie są wozy husyckie, hakownice etc. Tu rewolucji nie będzie :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

ODPOWIEDZ