Malowanie Armi

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

Zablokowany
Awatar użytkownika
Clark
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Warsaw

Malowanie Armi

Post autor: Clark »

Panowie mam pytanie na jaki kolor podkładujecie figurki bo ja dotychczas robił na czarno i teraz zastanawiam sie czy warto robić na biało skoro to ma być kolorowe?

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

A podkładowane na czarno figurki maluje się na czarno-biało? ;) Przecież też są kolorowe. Zależy jakie odcienie chcesz uzyskać - jeśli rycerz ma na sobie dużo jasnych barw na sporej powierzchni, np. biały czy żółty, to warto pomyśleć o białym podkładzie.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Clark
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Warsaw

Post autor: Clark »

No wiem bo zieleń czy niebieski całkiem ładnie się nakłada ale inne jaśniejsze już nie za bardzo dlatego o tym pomyślałem. No i poza tym zastanawiam się jak pomalowac armię czy według jakiegoś schematu np. Courone czy robic każdego rycerza w innym kolorze, co może ładniej wyglądać?

Awatar użytkownika
Duke of Mousillon
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Duke of Mousillon »

Clark pisze:No wiem bo zieleń czy niebieski całkiem ładnie się nakłada ale inne jaśniejsze już nie za bardzo dlatego o tym pomyślałem. No i poza tym zastanawiam się jak pomalowac armię czy według jakiegoś schematu np. Courone czy robic każdego rycerza w innym kolorze, co może ładniej wyglądać?
Ja od urodzenia maluje na czarnym podkladzie bo nie lubie na bialym. Kwestia gustu i preferencji. Mam wrazenie ze na bialym wiecej widac niedociqgniec. Na czarnym owszem wiecej jest roboty jesli sie chce cos jasnego namalowac ale taka powierzchnia ma wiecej glebi wg mnie mimo wiekszego naklafu pracy. Poza tym nawet jak malujesz bialy barding to i tak musisz zrobic podklad od szarego i rozjasniac do bieli kilkoma warstwami.

A co do wygladu armii mnie sie kolorowy cyrk nie podoba. Jeden oddzial np. Gralowcow spoko mozna zrobic kolorowy ale oddzial KOTR bym zrobil w kolorach jednej prowincji lub kolorach jednego pana feudalnego. A cala armia w tych samych kolorach wyglada bardzo wooow ;)

Awatar użytkownika
Clark
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Warsaw

Post autor: Clark »

A jest gdzieś tutaj temat gdzie wszyscy prezentują swoje armie, to może cos by mi to dało? ;)

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Jest, temat "Galeria" :)
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Duke of Mousillon
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Duke of Mousillon »

Clark pisze:A jest gdzieś tutaj temat gdzie wszyscy prezentują swoje armie, to może cos by mi to dało? ;)
Albo The Round Table of Bretonnia ale tram raczej pro painted jest niewiele armi: http://www.roundtable-bretonnia.org/ind ... Itemid=103

Obczaj podcast goscia na youtube: http://www.youtube.com/user/OnceBitten3 ... e=g-subs-u

I od razu mowie: bretka jest przepiekna armia ale wylacznie dla doswiadczonych malarzy. Jak zaczynasz malowac daruj sobie skomplikwoane wzory heraldyczne i maluj 2-3 kolory w prostych schematach. Z czasem sobie domalujesz bajery na bardingach i tarczach. Lepiej miec prosta i schludna armie niz napackana. To tak jak z tym przyslowiem: milczenie jest zlotem ;) Lepiej mniej i ladniej niz wiecej i kiepsko. Ja jednego rycka maluje jakies 20h czyli okolo tydzien z przerwami, kregoslup nie taki jak za mlodu ;)
Ostatnio zmieniony 21 lut 2014, o 01:40 przez Duke of Mousillon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Clark
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Warsaw

Post autor: Clark »

Dzięki ;) A tak poza tym wy jak malujecie swoje armie konkretnie na jakiś kolor czy inaczej?

Awatar użytkownika
Duke of Mousillon
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Duke of Mousillon »

Clark pisze:Dzięki ;) A tak poza tym wy jak malujecie swoje armie konkretnie na jakiś kolor czy inaczej?
Ja maluje na zoltoczarno. Zrobilem duzy reasearch w sieci i naogladalem sie podobnych schematow, nota bene dzisiaj mi ktos wytknal ze moje figsy wygladaja podobnie jak jednego uzytkownika forum dawno temu. Nie ma sie co dziwic, zerznalem schemat jak sie patrzy i kolory jakich uzywal :mrgreen: Jak zgapiac to od najlepszych:

Top 3 na Round Table:

Obrazek

Tyle ze ja czarnego nie rozjasniam granatem a szarym, troche dluzej i trzeba uwazac ale ten niebieski na czarnym jakos mi sie niepodoba.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Swoją drogą to ten rycerz musi miec niezłe mięśnie karku żeby utrzymac taki emblemat na łemie i to jeszcze szarzując :D
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Galzag
Mudżahedin
Posty: 243

Post autor: Galzag »

Ja też się ostatnio zastanawiałem, jakim podkładem ciągnąć moich świeżo zakupionych bretońców. Zawsze malowałem na czarnym (figurki do Lotra i OiM), ale muszę też z białym spróbować, bo jakoś mi się wydaje, że przy tym podkładzie będzie lepiej widać szczegóły, a przy czarnym jakoś się wszystko jakby zlewa. Zapewne to tylko subiektywne odczucie... ale jest przynajmniej pretekst do wypróbowania czegoś nowego :mrgreen:

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Klejnoty na hełmach były bardzo lekkie, najczęściej wykonane z usztywnionej skóry lub tkaniny i malowane farbami.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

ja osobiście robię tak: do rycerstwa, gdzie używam sporo białego, daję podkład biały. Z kolei chłopstwo jedzie na czarnym, gdzie przeważają brązy, zieleń. Ogólnie o wiele łatwiej moim zdaniem malować na białym, łatwiej się go pokrywa kolorami. Link do mojej galerii: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 0&start=20

Awatar użytkownika
Clark
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Warsaw

Post autor: Clark »

Biały podkład dał niezły efekt ;)

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

To co było powiedziane już wcześniej. Malujesz rycerza na żółto użyj białego podkładu, malujesz na ciemne kolory (czerwień, purpury) użyj czarnego. Uzywanie Czarnego podkładu jest poprostu wygodne, ale w dobie washy i innych wynalazków naprawde nie jest trudne osiagnięcie ładnego efektu na zbrojach itp.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Ludziska, do takich pitu - pitu jest temat 'galeria'.

Rozumiem, jakby ktoś chciał założyć oddzielny temat o malowaniu swojej armii i wrzucać tam kolejne swoje dzieła etc, ale przecież do pogaduszek już temat istnieje ;)

Kłódeczka
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Zablokowany