Rasti Studio - czyli coś dla Bretonii...? TREB str. 3 FINAL

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Rasti Studio - czyli coś dla Bretonii...? TREB str. 3 FINAL

Post autor: Rasti »

Hey
Nie iwem czy widzieliście moją działalność, ale rzeźbie trochę i odlewam tworząc alternatywne modele po w miarę normalnych cenach :)
DO tej pory popełniłem coś takiego - Klik!

Teraz pokazując swoje prace na zagranicznym forum zacząłem łapać prywatne zamówienia na rzeźby. Dzisiaj dostałem wiadomość od pewnego jegomościa, iż chciałby abym mu wyrzeźbił/wykonał:
Relikwię
Trebuszet
Green Knight'a
Czemu? Nie wiem, czy oryginalne modele mu się nie podobają, czy chce być wyjątkowy czy jak. Propozycję cenową mu przedstawiłem, jednak również przedstawiłem mu kontrofertę, iż można pomyśleć o tym, abym tą rzeźbę wprowadził do swojego asortymentu i wtedy miałby najprościej w świecie taniej :)
Chociaż z trebem wydaje się ciężko :mrgreen:
Jednak jest też warunek - zapotrzebowanie. Nie wiem czy jest sens robić coś, co może się nie sprzedać. Mam po prostu wiele innych, bardziej obiecujących pomysłów. :)

Trochę pytam Was o kota w worku, wiem, iż ciężko abym spodziewał się konkretnej odpowiedzi. Jednak o armii Bretonii wiem na prawdę niewiele w sumie, nie wiem jak tam dostępność modeli :P
Czy, hipotetycznie, jeśli te modele w miarę by mi wyszły mógłbym liczyć na jakiś ich zbyt? Ceny również przewidywałbym niezbyt wysokie. Taka relikwia po ok 50-60zł, GK około 30zł?
Czy jednak proponujecie przyjmować indywidualne zamówienie i nie ma co próbować tego wdrożyć w sprzedaż, gdyż najprościej w świecie tego nie potrzebujecie?
Byłbym wdzięczny za jakiś odezw :) Założyłem osobny temat, gdyż wydaje mi się, że w pytaniach zbyt szybko by się zagubił, a potrzebuję jak najwięcej ilości sugestii.
Mam nadzieję, że Jagal mi wybaczy 8)
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2015, o 13:16 przez Rasti, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3748
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Relikwia by się przydała, pielgrzymi tak samo (Nie można ich już kupić)
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
ddr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ddr »

Podobają mi się Twoje poprzednie rzeźby, zwłaszcza krasnale. Jeśli zrobisz coś dla Bretonni, w podanych przez Ciebie cenach to biorę w ciemno, z miejsca po sztuce.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Rasti pisze: Mam nadzieję, że Jagal mi wybaczy 8)
Wybaczam.

Osobiście uważam, że jedynie rzeźbienie trebucheta ma sens. Relikwia jest niegrywalna a Green Knight ma świetny model.
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ten treb jest taki... że wydaje się lekko nieopłacalny. Albo inaczej - będzie w cenie. Myślę, że takiego trebka musiałbym sprzedawać po około 80-90zł? Po prostu łatwiej jest go zrobić z sosnowych listewek, niż najpierw wyrzeźbić taki, aby dało się go powielić, a potem jeszcze odlać. Duże formy, duży żywicy :P
Nie wiem jak Wam się widzi coś takiego. Czekam na więcej opinii :)

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Zawsze możesz szkielet trzasnąć z listewek. Ale ja tam się na rzeźbieniu nie znam...
A konstruktywniej to może jakieś pegazy?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Tzn sprawa wygląda tak, iż na to wymienione powyżej dostałem zamówienie. Co do rzeźbienia już swoich pomysłów to swoją drogą. Tutaj staram się połączyć prywatne zamówienie ze stałą ofertę. Nie mówię nie dla pegazów, ale to też nie jakoś prędko, mam trochę inne plany jak na razie.

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Na treby jest chyba zapotrzebowanie, jakieś, sam bym pewnie kupił, jeśli byłby ładny i w normalnej cenie ;) Z z grywalnych rzeczy raczej nic więcej do Bretonni nie potrzeba.
Vae victis!

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

A Co sądzicie o tej cenie 80-90zł za treba? Dużo, mało? Obawiam się właśnie, że taka może wyjść ze względu na koszty produkcji.

Bastor
Chuck Norris
Posty: 451

Post autor: Bastor »

Ej marudy... nie pitolcie, że nie zamienilibyście dotychczasowych koników na coś naprawdę wypaśnego.

Rasti - moim zdaniem jeśli zrobiłbyś 2-3 (albo i więcej) modele zwykłych koni bretońskich to zbyt na to masz jak w banku.
Po pierwsze - jeśli zrobisz je modułowo (np. 3 głowy, 3 tułowia) to mamy kombinację 9 różnych koników. I jestem przekonany, że sporo ludzi zamieni te z kompletu i wsadzi na nowe. Byle wymiarami pasowały do modeli rycków i herosów
Po drugie - nawet jeśli ktoś z nich nie zrobi całych oddziałów - na pewno sięgnie po kilka sztuk dla herosów
Po trzecie - zrobisz raz a może korzystać sporo osób (a formy te same...)
Po czwarte - ogromna elastyczność. Dorobisz 1 głowę i 1 tułów - i gama kombinacji rośnie z 9 do 16! Roboty mało a ofertę zwiększasz o 43% Więc biznesowo moim zdaniem się to zapnie...

To moim zdaniem jedyny sensowny element bretończyków który da się przerobić na biznes.
Treby - moim zdaniem nie warto bo liczysz pewnie samą maszynę. A gdzie obsługa?
Pegazy - pomysł fajny ale za mało modeli w armii potrzebne, żeby z tego biznesowo się coś poskładało. Ale osobiście to ja bym chętnie 3-6 szt. przyjął jeszcze :) Szczególnie w wersji hero - bo z tym zawsze jest problem, żeby się to jakoś istotnie odróżniało.
Pielgrzymi - to warto rozważyć (ale czysto kolekcjonersko)
Yeomeni - to bym jeszcze rozważył. Bo też trudno dostępni a modele mimo wszystko dupy nie urywają...

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Dzięki Bastor za rozbudowana odpowiedź :)
Trebki już podaję z obsługą. Co to rycerzy to jak mówiłem wcześniej, nie mówię nie, aczkolwiek też nie teraz.

Awatar użytkownika
Clark
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Warsaw

Post autor: Clark »

Jak dla mnie pomysł jest dobry szczególnie kiedy na stronie gw nie ma dostępnych ponad połowy jednostek. Na pewno opłaca Ci się robic rycerstwo i yoemenów bo na pewno się sprzedadzą, co do treba pomysł dla mnie średni szczególnie że buduje się go przeważnie samemu. W kazdym razie powodzenia :)

Galzag
Mudżahedin
Posty: 243

Post autor: Galzag »

Wow, kolego. Wymiatasz, tyle powiem.

Ja proponuję iść w tę stronę. Rób różne modele (w tym Bretonnia, oczywiście :D), zakładaj działalność, wrzucaj na neta stronkę po angielsku i sprzedawaj za granicę. Naprawdę porządnie to wszystko wygląda i szkoda, żeby się miało zmarnować.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3748
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Może za miast trebów zrób do nich tylko obsługę? Sam bym z chęcią kupił 8 takich ziomków.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Clark
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Warsaw

Post autor: Clark »

Matis pisze:Może za miast trebów zrób do nich tylko obsługę? Sam bym z chęcią kupił 8 takich ziomków.
Dokładnie załogi by się akurat przydały :)

Awatar użytkownika
Lenar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań

Post autor: Lenar »

Matis pisze:Może za miast trebów zrób do nich tylko obsługę? Sam bym z chęcią kupił 8 takich ziomków.
+1

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Obsługa sama w sobie nieopłacalna, bo to sprowadzi się do sprzedawania 3 ludków... Zresztą mimo wszystko nastawiam się na sprzedaż na ebayu - nie ma co się oszukiwać. W miesiąc sprzedałem tyle co w pół roku w Polszy...
Wiec wydaje mi się, że za granicą cała maszynkę chętnie kupią, o ile jest zapotrzebowanie...?
Jakby było paru Was chętnych na obsługę to zawsze klientowi mogę zrobić treba a obsługę pod odlew. Tylko musiałoby być chętnych na co najmniej 30-40 sztuk(3 wzory czy tam 4, nie wiem ilu jest obsługantów).

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 897
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Zrobienie modeli koni byłoby bardzo opłacalne - ponieważ nie tylko bretończycy są na nie łasi.

Z chęcią wciągnąłbym nowe koniki [-o< Zwłaszcza takie modułowe. Poza tym jednym z modułów mogłyby być skrzydełka.

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Treb ma czterech załogantów ;)
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Gniewko zmień tego awatara ;D
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

ODPOWIEDZ