Jednorodnie czy nie

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Lord Andre
Chuck Norris
Posty: 482

Jednorodnie czy nie

Post autor: Lord Andre »

Witam
Ten temat jest na pograniczu tematu malarskiego i bretońskiego, ale dałem go tutaj, a więc:
Zawsze miałem dylemat, czy malować swoją armię tak, by wszyscy mieli taką samą heraldykę i byli jednakowi, czy jednak pomalować każdego inaczej i mieć kolorową zgraję prosto z cyrku. Zdecydowałem się na pomalowanie każdego z osobna i podoba mi się to. Znaczy podobało się, bo po oglądnięciu Królestwa niebieskiego i zagraniu kilku bitew w Medievalu to stwierdziłem że fajnie by było mieć jednolite umundurowanie w armi i żeby rycerze różnili się tylko detalami. A co wy o tym myślicie i jak malujecie swoich rycerzy pani z jeziora?

Pozdrawiam Lord Andre

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Ja osobiście armie pomalowałem tak"cyrkowo" wg mnie Armia bretońska nie powinna być jednolita. Oddziały-owszem w barwach jakiego dukedom. Nawet fajnie wygląda ;) Ale cała armia (zwłaszcza duża) jest ciut za monotonna ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Lord Andre
Chuck Norris
Posty: 482

Post autor: Lord Andre »

Ja się zastanawiałem ostatnio nad armią polską ( ach ten patriotyzm ) albo nad armią z angielskimi krzyżami, wiem że to wszytko nie ma nic wogóle wspólnego z fluffem ale myślę że to mogło by fajnie wyglądać

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

gdybym zbierał bretke wyglądałaby taK:

1. Typowa pstrokata bretonia, róznorakie kolory,
2. Armia Templariuszy, białe tuniki, ogólnie biel i czerowne krzyze, oczywiscie żadnych herbów etc.
3. Czarni rycerze, bardzo ciemna kolorystyka, matowo-czarne zbroje

Jedne z tych wariantów bym wybrał i chyba 3 najbardziej mi się podoba :)

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Zrobić ich tak żeby było widać kto do jakiego regonu należy ale należy też pamiętać że:

Rycerze nie byli normalnymi żołnierzami, to byli panowie ziemscy którzy mieli herby i oznaczenia i mogą a wręcz powinni się różnić.

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Chyba, że ktoś zamierza zrobić bretońców nie jako zgraję rycerzy z jakiegoś księstwa, a właśnie armię zakonną itp. A to wcale nie jest głupi pomysł takie armie zakonne na bazie bretonnii :). Ja jakbym grał to chyba tak właśnie bym zrobił. Chyba :).

Lord Andre
Chuck Norris
Posty: 482

Post autor: Lord Andre »

Witam
Zastanawiałem się kiedyś, czy umieszczenie na połowie bardingów jednego herbu wspólnego dla wszystkich a na drugiej połowie, umieścić już rodowy herb wybrany dla danego rycerza. Macie jakieś przemyślenia na ten temat?? Może widzieliście kiedyś coś takiego?

Awatar użytkownika
High Elf
Mudżahedin
Posty: 233
Lokalizacja: Klub Kult Wwa

Post autor: High Elf »

U mnie pierwszy regiment bretki miał oddzielne herby ale wszyscy w czarnych szatach zakonnych. Następny to samo. Gdybym malował ich teraz bym się pochwalił, ale te paskudki nie są warte uwagi ;)

Ogólnie chyba jednak iść w jedną albo drugą stronę na 100% lepiej. Albo jednolici, albo rózni.

Lord Andre
Chuck Norris
Posty: 482

Post autor: Lord Andre »

Ave
Jak na razie będę miał chyba 2 odziały 8 pomalowane jedna na różnorodnie a druga jednolicie.

Awatar użytkownika
Czcigodny z Gisoreux
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Gisoreux, Bretonia

Post autor: Czcigodny z Gisoreux »

Też tak myślałem. Np. Errant Knights chcę pomalować jednolicie (kolorystycznie, bo wzorki będą podobne, ale nie takie same. Malutkie różnice).

Awatar użytkownika
Czcigodny z Gisoreux
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Gisoreux, Bretonia

Post autor: Czcigodny z Gisoreux »

Tu macie pomalowanych Errentów jednorodnie http://www.mantra-studio.com/index.php? ... rrants.JPG

Awatar użytkownika
Duke
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Cobra Kai Warszawa

Post autor: Duke »

JA myśle że dyskusja powinna sie toczyć między jednorodnością pośród poszczególnych oddziałów a nie wewnąntrz ich.Osobiście uważam że jednolita armia jest ładniejsza ale sam preferuje rozrzut barw.Niedługo daje 70% do malowania i każda lanca ma być inna.Nie mam natomiast pomysłu na jakieś ciekawe konwersje

Lord Andre
Chuck Norris
Posty: 482

Post autor: Lord Andre »

Ave
Właśnie o takim motywię myślę, czyli krzyż angielski, to jest to :D

Awatar użytkownika
Blasz
Wodzirej
Posty: 698
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Blasz »

Ja osobiście uważam, że tacy Erranci i Queści powinni się różnić. Są to rycerze szukający przygód zebrani "do kupy" na czas wojny. Co do grali to chyba bedą w jednolitych barwach tylko herby będą różne (piszę o sobie). Łucznicy to także znieranina i mam ich pomalowanych na różne kolory - fluff mówi o zbieraninie. KotR mogą mięć zbliżoną kolorystykę, ale nie koniecznie.

Moją wcześniejszą armią były dark elfy i były pomalowane w tonacji niebieskiej, ale regimenty miały też pewne szczegóły uzbrojenia inaczej pomalowane. IMO to wymaga więcej pracy - łatwo maluje się wszystkich jednakowo- ale za to też fajniej wygląda.

Jest jeszcze kwestia jak sędziowie na turniejach będą oceniać armię pomalowaną na różniste kolory.....

Lord Andre
Chuck Norris
Posty: 482

Post autor: Lord Andre »

Ave
Chya co do bretki to raczej nie powinni się czepiać, no bo przynajmniej połowa graczy ma różno kolorowo

Awatar użytkownika
Troyan
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Bytom, Katowice, Londyn

Post autor: Troyan »

Jednorodnie, bez dwóch zdań. Myślę ze w WFB mamy za mało figurek na stole żeby mogły one wyglądać jak "armia" a pomalowane podobnie sprawiają wrazęnie większej ilości. Ja swoją bretkę właśnie tak maluję, cała na czarno żółto, oczywiście bohaterowie różnią się heraldyką a oddziały motywem przewodnim żółtych pasów.

H@lfing
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 189

Post autor: H@lfing »

Ja tez swoja Bretke bede miał poalowana jednorodnie, ostatnio tak i sie bardziej podoba, pozatym moja armia bedzie pomlowana baaardzo patriotycznie

Doo Boju Polsko o oo

Awatar użytkownika
dead
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: WEJHEROWO
Kontakt:

Post autor: dead »

Ja moze niedlugo jak czas i kasa PG oraz ebay pozwoli zmajstruje sobie brete - bedzie to raczej w wiekszosci przypadkow armia zunifikowana :) uwazam ze breta sama w sobie podaza za ideologia armia = 1 duke -> 1 duke = 1 herb i barwy herbowe -> 1 barwy = unifikacja (ale wiadomo mozna unifikowac inteligentnie - osobiscie tez myslalem nad tym aby poszczegolne oddzialy wydzielic i dac im kolory herby charakterystyczne dla unifikacji armi ale rowniez elementy pozwalajace rozroznic unity (nie tylko na podstawie wzorkow i herbow)). Co do polskiej brety mialem przemyslenia nt tego aby zaczac od polskiego BSB i skonczylo sie na tym ze pomalowalem BSB i poszedl do duelu wraz z krzyzakiem (chcesz inspiracji prozse bardzo - http://www.coolminiornot.com/130986 ). Ale cos mnie trzymaciagleaby zrobic brete polska tylko skoro tylu ludzi chce tego "dokonac" to bedzie to trudne zadanie :P gdyz kazdy bedzie mial podobne schematy ^^".

pozdro

Awatar użytkownika
Troyan
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Bytom, Katowice, Londyn

Post autor: Troyan »

Fajna taka bretka dead . Ale czy wystarczy ci wytrwałości na taki poziom do końca ? Bo ja szczerze mówiąc mam kryzys u siebie :)

Awatar użytkownika
Brother Michal
Kretozord
Posty: 1702
Lokalizacja: Toronto City ("Oko Terroru")

Post autor: Brother Michal »

Hej!
Powiem szczerze, ze sam nie wiem czy lepszy "cyrk", czy jednolitosc?!
Wracam po wielu latach nieobecnosc w WFB do mojej Bretki.
Armia jest w polowie wymalowana wlasnie, ala "cyrk" i tak patrzac na nia zal mi troche marnowac te pare lat pracy nad nia, choc z drugie strony mam wlasnie ochote na taka jednolitosc... Moze to nalecialosc z WH40k? ;)

Pomysl juz jest. Zobaczymy jednak jak bedzie z realizacja. ;)

A co do pokazywanych figsow, to rewelacja. 8)
Bardzo mi sie podobaja! :D

ODPOWIEDZ