Age of Sigmar - wrażenia z gry

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gopal
Mudżahedin
Posty: 221
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Kontakt:

Age of Sigmar - wrażenia z gry

Post autor: Gopal »

Dziś pierwsze koty za płoty!
Z Bartoszem z klubu "Make Way" zobaczymy jak się gra na nowych zasadach, a potem coś napiszę, może Bartek też. Będę grał przeciwko Vampiriadzie albo Ogrom. We'll see.
Galeria rysunków: kliknij, na pewno Ci się spodoba! :D NSFW
http://jandraws.tumblr.com/

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

Wiesz już co weźmiesz?
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3748
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Zagrałem wczoraj na lordzie na pegazie, BSBku na koniu, paladynie na piechotę, 10 realmach, 50 zbrojnych, 40 łucznikach i 6 graalach.

Łucznicy są zdecydowanie najlepszą jednostką w całym tym naszym pseudo AB.
Wystawienie kilku oddziałów np.. Jak to już w innych tematach pisałem 4x40 daje w pierwszej turze 640 strzałów. Co w zasadzie dziesiątkuje oddziały przeciwnika.
Ab mi się podoba, niestety sam system jest syfiasty i bez pełnych zasad niewarty uwagi.

Rozstawianie makiet 15 min, rozstawianie wojska 30 min, w pierwszych turach szarże i potem turlanie kostkami przez 3h, żeby oddziały mogły się wyrżnąć na środku stołu.
Skończyłem grę zmęczony, znudzony i poddenerwowany. Nie polecam.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

Trzeba było nie brać rycerstwa tylko samych łuczników i potrulać kośćmi przez 2 godziny a potem wybiec nimi za stół :D i powiedzieć "For the Lady" najlepiej trzymając w metrowej brodzie kufel piwa i gadającego manfreda von carstein.

też grałem wczoraj, u mnie 2x50 łuczników, green knight i czarka, u orków arachnorak, savagex20, boar boyzi w liczbie 10 sztuk i szaman zwykły plus grimgor. Rozstrzelałem w pierwszej turze wszystkie orki, szamana, potem on do mnie doszedł i odpalił sudden death na green knightcie a ten nie wstał. śmieszne jak rzucasz 400 kośćmi potem już nie.
Ostatnio zmieniony 6 lip 2015, o 22:01 przez Szczwaniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

Awatar użytkownika
Gopal
Mudżahedin
Posty: 221
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Kontakt:

Post autor: Gopal »

Ocho! Widzę, ze wstawiłem kij w mrowisko! ;)

Ja juz po grze. Mam kilka zdjeć, ale napiszę coś najprędzej późnym wieczorem.
Galeria rysunków: kliknij, na pewno Ci się spodoba! :D NSFW
http://jandraws.tumblr.com/

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

Czekamy :D
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 897
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

A Battle Pilgrims nadal niegrywalni.... ech.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Widzę że kombinujemy podobnie, ale dla mnie niemal normą było 75+ łuczników więc różnica tylko taka ze tym razem wszyscy maja skimish :D
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

tylko teraz 75 odda 300 strzałów a nie 75
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

Awatar użytkownika
Gopal
Mudżahedin
Posty: 221
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Kontakt:

Post autor: Gopal »

no to tak:

Zagraliśmy krótką bitewkę na sprawdzenie mechaniki po 2 oddziały. VC i Bretka. Podziałało, przegrałem w 2 tury.

W związku z tym postanowiliśmy sprawdzić coś więcej.

VC mieli 9 Crypt Horrorów, i chyba 7 Vargheistów, Terrorgheista i ... Nagasha.
Bretka miała 39 łuczników, Leona na Hipciu, jakiś 16 KotRów i z 18 Grali.

nie będę opisywał bitwy w szczegółwach pwiem wam w punktach najważniejsze rzeczy:

- Super jest wystawiać takie wielkie wagony konnicy, miałem z tego naprawdę frajdę. Trochę to dziwne jak się dostawiasz do unitu przeciwnika w półksiężycu byle by tylko jak najwięcej zetknąć ze sobą figsów, ale wygląda to na stole super.
- Nagash zapewnia pełną kontrolę magii z taką armią jak bretka, dysproporcja jest absurdalna i bzdurna, w czsie jednej tury nagasz przyzwał 2 Morghasty, 10 wilków, 2 banshee, 4 duchy, 2 bone dragony i terrogheista, do tego rzucił czar zadający woundy i sobie tarcze na oddział a ja tylko patrzyłem i nic absolutnie nic nie mogłem z tym zrobić, także po 1 turze vv miały ponad 2 razy większa armię. Dodam, że Nagash może robic to co turę...
- Totalnie popieprzony jest fakt, że na początku każdej tury rzuca się kostką kto tym razem ją zaczyna, bo to oznacza, ze co jakiś czas któraś strona ma dwa ruchy z rzędu
- świetne jest to, że każda jednostka ma zafiksowany parametr trafiania i ranienia. Brak konieczności pamiętania tabelek jest ulgą
- nie ma miscasta i misfire a trebusz może walić nawet jeśłi nie widzi targetu
- można strzelać, czarować do combatu - super
- bardzo dziwne jest to, że widać 360* i w sumie bardzo ciężko uniknąć walki
- brak załamywania się oddziałów powoduje że jak dojdzie do zwarcia to wszyscy leją się aż któraś strona nie zostanie wycieta w pień
- Wbiłem się królem w nagasha w swojej pierwszej turze i ... zginąłem, mimo, że waliłem pierwszy.
- 39 łuczników ustrzeliło jedną salwą arrowstorm smoka a w sumie to bym i dwa ustrzelił. to miłe. :)
- gra jest bardziej zabawą przy piwku niż total rozkminą, uważam, że nie pozostaje niec, ajak bawić sie czasem w to, a czasem w ostatnią edycję, w zalezności od potrzeb.
Galeria rysunków: kliknij, na pewno Ci się spodoba! :D NSFW
http://jandraws.tumblr.com/

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Chyba zapomnieliscie, ze to co jest przyzywane z magii, powinno byc w puli branej pod uwagę przy bilansowaniu rozpisek.
Summoning w tej grze jest takim alternatywnym wyjsciem z rezerwm który ma ten duzy minus, ze moze sprawić ze zaliczysz w bitwie np. 300% strat, za to ma ten plus, ze daje element zaskoczenia i szansę na sudden death.
to oznacza, ze co jakiś czas któraś strona ma dwa ruchy z rzędu
Dokąłdnie w połowie przypadków, i to po prostu trzeba brac pod uwagę, planując swoje działania.
gra jest bardziej zabawą przy piwku niż total rozkminą
Zgadzam się, przy czym umówmy sie, ze WFB tez nie wymagał szczególnego zmóżdżania się, wystarczyło ograc kilkanascie-kilkadziesiąt matchupów, a potem to juz tylko odtwórczośc... :)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

ODPOWIEDZ