Bretonnia Update Furiona

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Bretonnia Update Furiona

Post autor: Bretonnian »

Temat do rozkmin, opinii i komentarzy dotyczacych modyfikacji naszego AB popełnionej przez Jurka. Może zacznę - osobiscie na usta rzuca mi sie przede wszystkim soczyste " Teraz kurwa my". Opcji, kombinacji widzę całd mnóstwo choć przeglądam ten plik dopiero od godziny. Co myślicie?

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Ja dzis probowalem zrobic rozpiskę na tym booku,ale tego dobrego jest tyle,ze odechcialo mi sie:
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3748
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Ciężko się zdecydować na cokolwiek. Starałem się zrobić w połowie piechotną armię
Kadra cała (bez damselki) ląduje w realmach.
Relikwiarz do pieszych rycerzy

Taktyka jest prosta. Piechota idzie środkiem. Rycerze dają swoją liderkę chłopom. Kawaleria flankami, BSB stara się mieć w zasięgu oddział pieszych rycerzy.
Foot najci mają warda 5+/4+, Realmi i kadra tak samo.
Wydaje mi się, że wszystko poza errantami ma stabilne ld 9, więc nie powinno być problemu w walce. Musze jeszcze pokminić nad rozpą 100% kawalerii i nad kolejną 90% piechoty.

Boli brak pegazów i 1 treba, ale nie wiem jak go tu wcisnąć. :/

Breta 2398

Lords: 711

Champion of the Lady (Grail vow, lvl 2, Sirienne's Locket, the Heartwood Lance, Virtue of Knightly Temper, Luck Stone ) 365pkt
Profetka (4 lvl, war horse, holy icon) 340pkt

Heroes: 309

BSB (Knight vow, Enchanted Shield, The Silver lance of the Blessed , Dawn Stone, Virtue of the Impetus Knight) 155pkt
Damsel (lvl 2, Dispell Croll, War Horse) 150

Rare 370

Trebusz 150pkt
Relikwiarz 220pkt

Specjal 345

40 foot Knights (FCG, Standard of Discipline) 345pkt

Core 654

38 MAA (FCG) 160pkt
12 Realms (FCG) 264pkt
12 Errants (FCG, War banner) 250pkt
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

To będzie trochę śmiechowe jak pegazy po dostaniu tego upragnionego 3 łunda wypadną z rozp :D

Ten Champion of the lady to naturalny następca HKB lorda i do tego czaruje, główkuje nad złożeniem hipogryfa.
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Ja tam kminie napór i szczerze mówiąc o ile nie przybyło jakoś bardzo dużo unbreakable to zajebiście to wygląda :wink:

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3748
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Teraz nie będzie czegoś takiego, że damy wszystkiego po trochu i ciśniemy. Ten book wprowadzi erę tematycznych rozpisek. Będzie można zrobić grywalną bretę na samej piechocie.
Turbo napór na 100% kawalerii, pegazach i hipogryfie). Ewentualnie coś 1/2 na 1/2.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

Na pierwszy rzut oka jedynie łucznicy mogą opaść ale to taka pierwszy ( oby błędny) pomysł
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

No i k***a - Nieśmiertelny! Nasz ultra bloker też myślę że fajną rozpe na nim można zrobić. Ale to kiedyś na tapetę idzie napór!

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3748
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

I pierwsze podejście do naporu.
Ma ktoś pomysł, jak lepiej złożyć lorda na hipogryfie?

Breta 2400
Lords

Bretonnian Lord (HKB, Hipogryf with Combat armour and Razor Talons, Insygnia of the Quest, Armour of the Midsummer Sun, Shield, Morning Star of Fracasse) 473 pkt
Profetka (4 lvl, war horse, holy icon) 340

Heroes
BSB (Knight vow, Enchanted Shield, the Heartwood Lance , Dawn Stone, Virtue of the Impetus Knight) 155pkt
Damsel (lvl 2, Dispell Croll, War Horse) 150

Rare.
6 Grail Knights (FCG) 192pkt

Specjal 588

2x3 pegazy (muzyk) 2x196pkt

Core: 611

12 Realms (FCG, Banner of swiftness) 279
12 Errants (FCG, War Banner) 250pkt
Mounted Yeomen (Muzyk, shields) 82 pkt
Mounted Yeomen (Muzyk) 82 pkt
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

Ja bym mu dał regene żeby regene jemu i hipciowi dać. Do tego dragonhelm i heartwood lance chyba.
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Armour z regenką jest przeznaczony na hipogryfa ;p Do tego Dragonbane gem i jakiś osprzęt. Nie wiem też czy koniecznie gryfcio powinien mieć HKB, imo lepiej się kombi HKB na koniu po prostu :wink:

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Bretonnian pisze:No i k***a - Nieśmiertelny! Nasz ultra bloker też myślę że fajną rozpe na nim można zrobić. Ale to kiedyś na tapetę idzie napór!
Ciszej , bo ci go zaraz zbanują :)
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3748
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

kangur022 pisze:
Bretonnian pisze:No i k***a - Nieśmiertelny! Nasz ultra bloker też myślę że fajną rozpe na nim można zrobić. Ale to kiedyś na tapetę idzie napór!
Ciszej , bo ci go zaraz zbanują :)
Lepiej się nim podziel ;)
Regenka jest na 5+ z tego pancerza?
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Matis pisze: Regenka jest na 5+ z tego pancerza?
4+ :twisted:

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3748
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

:shock:

No to must Have :twisted:

Poprawiona rozpa. Dałem lordowi i hipogryfowi tą regenkę i w razie ognistych ataków, ward 2+ na ogień.

Breta 2396
Lords

Bretonnian Lord (Grail vow, HKB, Hipogryf with Combat armour and Razor Talons, Gilded Cuirass, Shield, Sword of the Lady's Champion, Dragone Bone Gem) 501 pkt
Profetka (4 lvl, war horse, holy icon) 340

Heroes
BSB (Knight vow, Enchanted Shield, the Heartwood Lance , Dawn Stone, Virtue of the Impetus Knight) 155pkt
Damsel (lvl 2, Dispell Croll, War Horse) 150

Rare. 192
6 Grail Knights (FCG) 192pkt

Specjal 385

2x3 pegazy (muzyk) 2x196pkt

Core: 673

11 Realms (FCG, Banner of swiftness) 259
12 Errants (FCG, War Banner) 250pkt
Mounted Yeomen (Muzyk) 82 pkt
Mounted Yeomen 75 pkt
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Nie ma w nim wiekszej rozkminy -blessed champion z itemem odzyskujacym woundy, tym dzieki ktoremu dostaje max 1 wounda na faze i stubborne m z cnoty. Jest dosc drogi ale oprocz oblania tego 10 ld z rerollem i kabekow nic go nie rusza.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3748
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Dobra, to jest epickie :twisted: (Szkoda tylko, że nie zabije żadnego heroasa, ale przynajmniej zablokuje dosłownie wszystko.)
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Bretonnian pisze:No i k***a - Nieśmiertelny! Nasz ultra bloker też myślę że fajną rozpe na nim można zrobić. Ale to kiedyś na tapetę idzie napór!
Na tapet, nie na tapetę.
http://sjp.pl/tapet
Nie to żebym się czepiał, po prostu dużo ludzi popełnia ten błąd ;).
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Można wystawić dwa kloce piechty z wardem na 4+. Hehe można na drużynowkach grać mega kornerhamera :D

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

wind_sower pisze:Można wystawić dwa kloce piechty z wardem na 4+. Hehe można na drużynowkach grać mega kornerhamera :D
No tak, ale do tego potrzeba pieszego modelu z Holy Icon. Magicę strach wystawiać w piechocie, a lord kosztuje ponad 200 pkt i de facto nic więcej nie robi tylko poprawia pieszym rycerzom warda o 1. Nie za drogi interes? Relikwiarz do chłopków pasuje jak ulał. Pieszym ryckom dałbym b. of defence. Dystansowo nawet lepiej, a w hth nie ryzykujesz utraty drogiego modelu z ikoną.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ